SPIN

Recital Pawła Zagańczyka – akordeon

Aneta Borkowska piątek, 10 sierpnia 2012, 09:29 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 16 sierpnia o godz. 19. na kolejną odsłonę koncertów z cyklu „Muzyczne Czwartki przy Fontannie”. W najbliższy czwartek recital Pawła Zagańczyka – akordeon. W programie koncertu: muzyka współczesna i wybrane kompozycje Astora Piazzoli.

Paweł Zagańczyk ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale instrumentalnym, gdzie obecnie pełni funkcje asystenta w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. W 2007 roku otrzymał Nagrodę Kulturalną Miasta Gdańska za szczególne osiągnięcia. Jest stypendystą m.in.: Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej Pani Marii Kaczyńskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska, Europejskiego Programu Erasmus.

Na zaproszenie zagranicznych instytucji występował na Litwie, Słowacji, Finlandii, Estonii, Niemczech, Szwecji i Szwajcarii. Wykładowca improwizacji w muzyce współczesnej podczas warsztatów akordeonowych w Seili oraz Wejherowie.
Jest pomysłodawcą cyklicznego projektu Gdańska Sztuka Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku, w ramach, którego komponowali dla niego: Krzesimir Dębski, Mikołaj Majkusiak, Krzysztof Olczak, Cezary Paciorek, Gerhard Steabler oraz Marek Czerniewicz.

Brzmienie akordeonu najchętniej prezentuje z zespołem Zagan Acoustic, którego album zatytułowany 3:1 ukazał się na początku 2012 roku.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?