SPIN

„Piłeś, nie jedź!” – akcja policji

Aneta Borkowska poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 15:29 Siedlce, Wydarzenia

Wczoraj (12 sierpnia) około godziny 18. na trasie Mingosy-Wilczonek (powiat siedlecki) nietrzeźwy mężczyzna kierujący samochodem Honda Civic potrącił rowerzystę. Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły służby ratownicze.

Niezwłocznie podjęto  kilkunastominutową resuscytację poszkodowanego. Przybyli na miejsce policjanci z Posterunku Policji w Kotuniu zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przebadali kierowcę Hondy na zawartość alkoholu w organizmie. Całe zdarzenie rozegrało się na oczach uczestników imprezy sportowo-rekreacyjnej w Wilczonku.

Organizatorzy dopiero na koniec poinformowali zebranych, iż jest to wyreżyserowana scenka odegrana przez aktorów. Stowarzyszenie Kultury Fizycznej LKS Huragan przy współpracy z Policją, OSP w Kotuniu, władzami gminnymi oraz przedstawicielami służby zdrowia poprzez takie akcje uświadamiają użytkowników drogi jak łatwo może dojść do tragedii kierując samochodem pod wpływem alkoholu.

Uczestnicy również dowiedzieli się jak należy się zachować gdy są świadkami takiego zdarzenia drogowego oraz jakie są konsekwencje prawne dla nietrzeźwego kierowcy.

autor: sierż.szt. Edyta Barycka, KMP Siedlce

Komentarze (1)

  1. Piłeś, nie jedź, dodano 9 lat temu

    nie piłeś, wypij.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?