SPIN

POLICJA: Po służbie zatrzymał złodziei paliwa

Aneta Borkowska wtorek, 14 sierpnia 2012, 14:52 Aktualnie, Wydarzenia

Dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy zatankowali pojazd i nie uiścili opłaty, zatrzymał dzisiaj w nocy po służbie policjant z Referatu Wywiadowców KMP w Siedlcach. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyznom grozi  kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W godzinach porannych policjant po skończonej służbie wracając do domu zajechał na jedną z siedleckich stacji paliw aby zatankować swój samochód. Na miejscu zauważył jak kierowca Passata zatankował pojazd  po czym odjechał nie uiszczając opłaty. Funkcjonariusz natychmiast udał się za sprawcami kradzieży, a następnie ich zatrzymał.

Jak się później okazało, Passatem na początku kierował Bartosz G. a po wyjechaniu ze stacji paliw za kierownicę auta wsiadł jego kolega Michał K. Okazało się także, że obaj mężczyźni nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, iż są oni w stanie nietrzeźwości. Auto również nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mężczyznom kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

autor: sierż.szt. Edyta Barycka. KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?