SPIN

POLICJA: Okradli jubilera z Siedlec. Usłyszeli zarzuty

Beata Głozak piątek, 17 sierpnia 2012, 15:09 Aktualnie, Wydarzenia
Fot. Janusz Mazurek

Fot. Janusz Mazurek

Siedleccy policjanci doprowadzili do zatrzymania trzech mężczyzn z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy trzy tygodnie temu w Siedlcach okradli jubilera. Wartość skradzionych przez nich przedmiotów oceniono na ponad 60 tys. zł. Sprawcy kradzieży usłyszeli zarzuty a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło pod koniec lipca w jednym ze sklepów jubilerskich w Siedlcach. Mężczyźni bardzo starannie przygotowali się do kradzieży. Biżuterię sprzedali u pasera w Poznaniu. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze dodatkowo u jednego z nich znaleźli  woreczek foliowy z zawartością marihuany. Ponadto policjanci zabezpieczyli rzeczy wykorzystane przez sprawców podczas przestępstwa tj. telefony komórkowe, czarne kominiarki, pieniądze oraz pałki teleskopowe. Trzej zatrzymani mężczyźni pochodzą z Ostrowa Wielkopolskiego, ale w dokonaniu kradzieży pomógł im 17-letni mieszkaniec Siedlec już wcześniej zatrzymany w tej sprawie. Wszyscy sprawcy kradzieży usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

info: sierż.szt. Edyta Barycka; KMP Siedlce/ opr. bg

Fot. Janusz Mazurek

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?