SPIN

Recital Krzysztofa Kota

Aneta Borkowska piątek, 17 sierpnia 2012, 14:41 Kultura, Wydarzenia
Krzysztof Kot - Fot. MOK

Krzysztof Kot – Fot. MOK

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 23 sierpnia o godz. 19. na kolejną odsłonę koncertów z cyklu „Muzyczne Czwartki przy Fontannie”. W najbliższy czwartek recital Krzysztofa Kota – obój, akompaniament: Tomasz Wojtuś – fortepian. W programie: muzyka współczesna Bacewicz, Bozzy, Cartera i Poulenca.

Krzysztof Kot urodził się w 1989r. w Siedlcach. W latach 2002-2009 był uczniem Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Siedlcach w klasie oboju Stanisława Styczyńskiego, którą ukończył z wyróżnieniem. Od października 2009r. naukę gry na oboju kontynuował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie oboju prof. Stanisława Malikowskiego, a od II roku studiów również w klasie oboju Filipa Woźniakowskiego. W czerwcu 2012r. ukończył studia I stopnia na tej uczelni.

W maju 2010r.wystąpił solo z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej w ramach Dni Siedlec. W październiku 2010r. wziął udział w koncercie z okazji 50-lecia Państwowego Szkolnictwa Muzycznego w Siedlcach występując z trio. We wrześniu 2011r. wziął udział w koncercie pt. „Nowy Jork 11 września 2001 in memoriam” z orkiestrą symfoniczną w ramach festiwalu Wratislavia Cantans pod batutą Paula McCreesha. Od grudnia 2011r. jest członkiem Orkiestry Symfonicznej Miasta Siedlce. Swoje umiejętności doskonalił na kursach prowadzonych m. in. przez Christopha Hartmanna.

Tomasz Wojtuś urodził się w 1978 roku w Łukowie, tam ukończył PSM I st w klasie fortepianu. Naukę kontynuował w PSM II st w Siedlcach. Wtedy też zrodziło się zainteresowanie muzyką organową. Edukację kontynuował w klasie organów prof. Józefa Serafina w Akademii Muzycznej w Krakowie. Umiejętności rozszerzał na kursach mistrzowskich u uznanych profesorów: Bruno Oberhammera, Gui Boveta, Daniela Rotha, Joachima Grubicha.

Współpracował z wieloma zespołami kameralnymi i solistami oraz z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie.
Obecnie prowadzi klasę organów w PSM II st w Siedlcach. Bierze czynny udział w projektach muzycznych organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki Scena Teatralna Miasta Siedlce i Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Pełni funkcję organisty w parafii pw Ducha Świętego w Siedlcach.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?