SPIN

Wiemy, co będzie w budynku policji

Beata Głozak piątek, 17 sierpnia 2012, 18:07 Aktualnie, Wydarzenia

Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski poinformował, że ma już konkretne plany odnośnie budynku policji przy ul. Prusa.

Władze miejskie liczą, że po jego przejęciu przeniosą tam wydziały, które teraz mieszczą się przy ul. Piłsudskiego (róg Armii Krajowej – od red.) oraz Oskara Langego. Opuszczone obiekty miasto chce sprzedać. Prezydent przyznał, że wystosował pismo do komendanta wojewódzkiego policji o  przyspieszenie działań ws. przejęcia tego budynku.

5 komentarzy

 1. Siedlczanin - racjonalista dodano 9 lat temu

  Nareszcie dopadł głos rozsądku naszego prezydenta! Wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, iż w budynku przy ul. Prusa znajdzie swoje miejsce także Agencja Rozwoju Miasta, która co jakiś czas zmienia swoją siedzibę. Pytanie tylko, kto zechce kupić biurowiec leżący przy głównym skrzyżowaniu Siedlec. Działka droga, no i użyteczność tego obiektu jest w znaczącym stopniu ograniczona, ale poczekamy, zobaczymy.

  Chyba zacznę wierzyć w prorocze sny. Nie dalej jak parę dni temu śniło mi się, iż udzielam wywiadu TV Siedlce na potrzeby sondy dotyczącej tunelu i rezygnacji przez magistrat z planów budowy nowej siedziby. Pozwoliłem sobie wówczas na "podrzuceniu" identycznego pomysłu zagospodarowania budynku po byłej już komendzie 🙂

  Mam nadzieję, że ten krok prezydenta Kudelskiego definitywnie wybije mu z głowy plany zagospodarowania Placu Sikorskiego pod nowy ratusz, zaś środki uzyskane ze sprzedaży (po cenie rzeczywistej wartości działki) w/w budynków pozwolą na gruntowną rewitalizację gmachu przy Skwerze Niepodległości co nie tylko podniesie komfort pracy urzędników, ale może przede wszystkim obsługi interesantów.

  Obecny stan tego budynku to obraz nędzy i rozpaczy – bez urazy Panie Prezydencie 🙂

 2. tylko 2 wydziały???? dodano 9 lat temu

  no nasza brać urzędnicza się rozrasta w zastraszającym tempie.Przecież to ogromny budynek i mają tam przenieść tylko dwa wydziały to skandal.A jak zostanie trochę wolnych gabinetów to pewnie zatrudnią trochę"swojaczków"

 3. Zawisza Czarny dodano 9 lat temu

  Nie dwa Wydziały tylko 4 Wydziały. W tych budynkach mieszczą się wydziały: dróg, gospodarki komunalnej, kontroli oraz programów rozwojowych. Proszę więc bez tekstów o skandalu.

 4. do zawisza czarny dodano 9 lat temu

  Być może,ale na Langego cały wydział mieści sie w mieszkaniu w bloku,na rogu Piłsudskiego 5 pokoi na krzyż /niewiele/,a budynek policji jakby nie patrzył jest dośc duży i pokoi ci w nim dostatek.Dlatego powinno się tam przenieść połowę urzędników z głownego budynku,żeby ci co zostaną nie nażekali,że im ciasno i żeby nie trzeba było budowac nowego ratusza/bo ten pomysł to jest właśnie skandal/,lub robić kosztownej nadbudowy UM na której dokumentację wydano 30 tys.zł.

 5. Zawisza Czarny dodano 9 lat temu

  Na Langego Wydział Dróg zajmuje 2 kondygnacje a nie 1 mieszkanie. Pozostałe wydziały nie są na Piłsudskiego 5 tylko Piłsudskiego 45 i jest w sumie 20 pokoi. Poza tym w trakcie remontu głównego budynku część urzędników będzie przenoszona czasowo do budynku policji.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?