SPIN

V Festiwal Teatrów Ulicznych

Aneta Borkowska poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 11:20 Kultura, Wydarzenia

Wczoraj (19 sierpnia) od godz 16. w Siedlcach odbywała się piąta edycja Festiwalu Teatrów Ulicznych “pod Niebem”. Impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury zgromadziła naprawdę dużą widownię w każdym wieku.

W tym roku na Festiwalu zobaczyć można było cztery prezentacji. Na początku obyła się barwna Parada Motyli Teatru AKT z Warszawy. Chwilę później najmłodsi mieszkańcy miasta zobaczyli spektakl Kopciuszek oparty na motywach tekstów braci Grimm i Jana Brzechwy w wykonaniu Teatru Animacji z Poznania. Starszych widzów zabawiał wieczorem Teatru AKT, który pokazał spektakl PL4, bogaty w grę ognia, świateł i muzyki.

Na finał tegorocznego Festiwalu wystąpił Teatr Strefa Ciszy z Poznania w widowisku Salto Mortale. Mieszkańcy zobaczyli historię fortepianów, które pod koniec II wojny światowej miały być zrabowane przez sowieckich żołnierzy z niemieckiego jeszcze Szczecina. Ułożone wzdłuż torów, ciągnące się kilometrami nigdy nie doczekały się jednak wywiezienia w głąb Rosji, stając się niemym symbolem zapomnienia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej. 

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?