SPIN

POLICJA: Zamiast kredytu dostał zarzut

Aneta Borkowska środa, 22 sierpnia 2012, 13:57 Aktualnie, Wydarzenia

Siedleccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przyszedł do jednego z oddziałów firmy zajmującej się udzielaniem kredytów i posługując się sfałszowanym dokumentem o zatrudnieniu próbował wyłudzić kredyt. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy uzyskali informację, że do punktu kredytowego przyjdzie 26-letni mieszkaniec Siedlec, aby wziąć kredyt. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna, składając wniosek o pożyczkę na kwotę 2 tysięcy złotych, najprawdopodobniej usiłuje oszukać instytucję.

Tomasz M. złożył w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. W czasie załatwiania ostatnich formalności przed pobraniem pieniędzy, sprawca został zatrzymany i przewieziony do komendy. Mężczyzna przyznał, iż posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Wczoraj usłyszał zarzut a grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

autor: sierż.szt. Edyta Barycka

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?