SPIN

Plac Sikorskiego do wynajęcia na 3 lata

Aneta Borkowska piątek, 24 sierpnia 2012, 17:02 Siedlce, Wydarzenia

To już pewne. Ani ostatnich dni wakacji, ani pierwszych dni roku szkolnego nie spędzimy przy kawie na Placu Sikorskiego. Zapowiadane „parasolki” w centrum miasta nie stanęły i przez najbliższe tygodnie nie staną. Bardzo prawdopodobne, że nigdy ich tam nie zobaczymy.

Plany Agencji uległy zmianie. Fot. BG

Plany Agencji uległy zmianie. Fot. BG

– Będziemy próbowali zagospodarować to miejsce w kierunku placu wielkomiejskiego rynku. Myślę, że na wakacje uda nam się to zrealizować – mówił prezes ARM Siedlce Mirosław Pawłowski w maju. Zapytany kiedy to może nastąpić stwierdził, że nawet w ciągu miesiąca. – Nie ukrywam, że chcielibyśmy zdążyć w wakacje. Nie wyobrażam sobie, że ktoś rozpocznie inwestycje na zimę. W takiej branży zarabia się latem – stwierdził w czerwcu Andrzej Niedziółka, członek zarządu spółki. Już wtedy Placem Sikorskiego miało interesować się dwóch potencjalnych dzierżawców. Niestety wszystko wskazuje na to, że z rozmów nic nie wyszło, bo w ostatnich dniach ARMS ogłosiła ofertę na wynajem placu. Teraz wiemy jednak nieco więcej niż w czerwcu. Wiemy na przykład, które miejsce jest do wynajęcia, na jak długo i wiemy, że nawet we wrześniu kawy tam nie wypijemy.

– Zmieniliśmy nieco koncepcję i proponujemy inwestorom zielony teren za placem. Inne miejsce nie wchodzi w grę, bo przez cały rok odbywa się tam masa miejskich imprez – tłumaczył w minionym tygodniu Pawłowski. – Obiekt, który tam powstanie nie może być także na trwale związany z placem – przypomniał. Potencjalny inwestor ma być wyłoniony do końca września a okres wynajmu nie może być dłuższy niż do 31 grudnia 2015. Czy jednak ktokolwiek zainteresuje się Placem Sikorskiego? Przez kilka miesięcy rozmowy o wynajmie nie przyniosły skutku a obecna lokalizacja nie wydaje się być atrakcyjna.

8 komentarzy

 1. obiecywał... dodano 9 lat temu

  Pawłowski deklarował, iz w wakacje Plac będzie tętnił życiem. I co?? NIC. Jak zwykle dużo gada i nic z tego nie wychodzi. Do kiedy ten arogant będzie mamił siedlczan??????????

 2. Prof. dodano 9 lat temu

  Cały UM skupia się tylko na robieniu dobrze kilku instytucjom, osobom i firmom których nazwy i nazwiska przecież dobrze wszyscy znamy. Stadion poszedł za ca. 1/5 wartości – wbrew mieszkańcom a cyrki przy inwestycjach przejdą do historii być może nawet w wyrokach sadowych -> wiec co się dziwić, że nie potrafią placu i terenów miejskich z głową zagospodarować…

 3. Anonim dodano 9 lat temu

  Ludzie przeciez to centrum miasta i to tam sie odbywaja najwieksze imprezy. Nie zabierajcie tego mieszkancom miasta. Rynkow mamy duzo a takiego miesca nie ma… Teatry uliczne, seansy filmowe , piknik sw. Stanislawa, Sylwester, i wiele innych imprez… Dlaczego chcecie nam wszystko to zabrac? Czym zasluzylismy sobie na to ?

 4. Mlody czlowiek dodano 9 lat temu

  Ludzie przeciez to centrum miasta i to tam sie odbywaja najwieksze imprezy. Nie zabierajcie tego mieszkancom miasta. Rynkow mamy duzo a takiego miesca nie ma… Teatry uliczne, seansy filmowe , piknik sw. Stanislawa, Sylwester, i wiele innych imprez… Dlaczego chcecie nam wszystko to zabrac? Czym zasluzylismy sobie na to ?

 5. do młodego... dodano 9 lat temu

  zobacz najpierw, o który teren chodzi, a potem komentuj, że ktoś Ci coś zabiera. na www.arm.siedlce.pl jest schemat placu i terenu pod wynajem – to nie ten sam, co imprezy miejskie się na nim odbywają, więc spoko. sylwester na placu będzie na pewno, jarmark też 🙂

 6. do wszystkich dodano 9 lat temu

  Przestańcie panikować .Tylko idiota wynajmie tę "łąkę" w centrum miasta ..chyba że na wypas BARANÓW. Mieszkam tu ponad pół wieku widziałem już dużo takich miejsc w innych miastach. Siedlce to jedno z niewielu, które ma takie centrum jak z poprzedniej epoki. Tak naprawdę to tylko pomnik braterstwa zniknął, a reszta tak jak w komunizmie.Szok. Przejeżdżam przez Kałuszyn w drodze do Warszawy. Kiedyś z pogardą patrzyłem na tę zapyziałą mieścinkę. Obecnie patrzę z podziwem jak się zmienia. Piękny rynek, FONTANNA..to jest szok dopiero. Pełen szacunek dla władz Kałuszyna. I prawdą jest powiedzenie "DO KAŁUSZYNA EUROPA,A ZA NIM TO JUŻ AZJA" I pomyśleć że PSS Społem ten skansen komunizmu (sklepy i obsługa jak z filmu "MIŚ") blokuje rozwój centrum Siedlec.

 7. tak tylko pytam dodano 9 lat temu

  w Mrozach jaki skwerek wybudowli, plac zabaw taki jak nawet w Wa-Wie nie widziałem, fontanna, piękne nasadzenia, alejki, piękna trawka, wszytko oświetlone, monitorowane, ochrona, a u nas ???

  Szkoda gadać

  PS.
  Gdzie zniknęła tabliczka z nazwą skwerku obok Hali ?? (między hala na redakcją TS) jeszcze nie dawno nazywał się Ofiar Zbrodni katyńskiej, zmiana koncepcji czy do zdj. nie pasowało w tle do "ścianki zdj." TS (czy jak to nazwać). A ponoć władz u njas bardzo religijna i patryjotyczna. Czyżby jednak nie ???

 8. tak tylko sądzę dodano 9 lat temu

  Cóż tam Siedlce. Mrozy, Kałuszyn to jest to! Do profesora- jeżeli 30 mln uzyskane za sprzedaż stadionu jest 1/5 jego wartości to gratuluję kompetencji.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?