SPIN

POLICJA: Uciekał, by zobaczyć jak wygląda policyjny pościg

Aneta Borkowska piątek, 24 sierpnia 2012, 12:34 Aktualnie, Wydarzenia

Policjanci z siedleckiej komendy wczoraj o koło godziny 16., po pościgu zatrzymali 35- letniego mężczyznę, mieszkańca Sokołowa Podlaskiego, który uciekał samochodem Seat Toledo. Przeprowadzone badanie wykazało, że Tomasz W. miał w swoim organizmie 1,7 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie, a dzisiaj usłyszy zarzuty.

Funkcjonariusze z siedleckiego Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wczoraj po południu pełnili służbę na terenie powiatu siedleckiego, zwrócili uwagę na przejeżdżającego seata. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Jednak pomimo dawanych  znaków pojazd nie zatrzymał się i pojechał dalej z dużą prędkością.  Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za oddalającym się samochodem. Mężczyzna podczas brawurowej jazdy, zmusił innego kierowcę do zjechania do rowu aby uniknąć czołowego zderzenia.

Kierowca seata po kilku kilometrach został zatrzymany a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Sprawca tłumaczył policjantom, że nie chciał się zatrzymać do kontroli drogowej, bo chciał zobaczyć czy w rzeczywistości pościg prowadzony będzie tak jak na filmach. 35-latek w najbliższym czasie odpowie za spowodowanie kolizji, a  za  kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia.

autor: sierż szt. Edyta Barycka, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?