SPIN

Dworek CKiS pójdzie pod młotek

Beata Głozak wtorek, 28 sierpnia 2012, 15:43 Aktualnie, Wydarzenia
Dworek pójdzie pod młotek. Fot. CKiS

Dworek pójdzie pod młotek. Fot. CKiS

A jednak Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zdecydowało się na sprzedaż dworku w Woli Suchożebrskiej. CKiS ogłosiło licytację na sprzedaż nieruchomości razem z zabytkowym dworem i parkiem. Cena wywoławcza to 2 mln 900 tys. zł (bez VAT).

Przypomnijmy, że temat sprzedaży dworku w Woli Suchożebrskiej pojawił się na publicznym forum w listopadzie minionego roku razem z dyskusją nad sprzedażą Hali Targowej. Ośrodek wynajmował obie nieruchomości a pieniądze przeznaczał na swoją działalność jednak w tym roku umowy te się kończyły. Kilka miesięcy temu umowa na dzierżawę Hali została przedłużona, ale jak się okazuje tego samego nie zrobiono z drugą nieruchomością.

Prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski od początku nie ukrywał, że nie widzi argumentów przemawiających za pozostawieniem dworku w zasobach ośrodka kultury. Stwierdził, że jest to  nieopłacalne, bo miasta nie stać na utrzymywanie „na garnuszku” kolejnego budynku kultury. Za pieniądze ze sprzedaży obu budynków dyrektor CKiS Mariusz Orzełowski chciał powiększyć bazę lokalową kierowanej przez niego instytucji.

info: CKiS/opr. bg

2 komentarze

  1. a na co pójdzie kasa? dodano 9 lat temu

    ciekawe na co można wydać 3 miliony… powiększyć to sobie za te pieniądze można chyba tylko pensję, bo budynku żadnego się nie wybuduje przecież…

  2. siedlce moje miasto dodano 9 lat temu

    Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach to nie aktualna nazwa.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?