SPIN

Uratuj życie. We wtorek przyjdź do Caritasu

Beata Głozak piątek, 31 sierpnia 2012, 10:38 Aktualnie, Wydarzenia

4 września br w Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej odbędzie się kolejna rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Dyżur wolontariuszki, która jednocześnie służyć będzie informacjami i pomocą w podjęciu decyzji o rejestracji, zaplanowano od godz.10 do 19. w Centrum Wolontariatu przy ul. Bpa I. Świrskiego 57, pokój nr 11. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku prowadzona jest  w Centrum Wolontariatu siedleckiej Caritas od maja br i ma charakter cykliczny. Inicjatywa to pokłosie spotkania z Urszulą Jaworską, wspierającą chorych na białaczkę. Pani Urszula pokonała chorobę; to także pierwsza polska pacjentka, której przeszczepiono szpik od niespokrewnionego dawcy. Warto pamiętać, że w Polsce co godzinę stawiana jest diagnoza: nowotwór krwi czyli białaczka. Niestety, co drugi chory, zakwalifikowany do przeszczepu od niespokrewnionego dawcy – nie znajduje go. Rejestracja w banku potencjalnych dawców szpiku –to dar z siebie –który może uratować komuś życie.

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?