SPIN

Kabaretowe Pożegnanie Lata

Aneta Borkowska sobota, 1 września 2012, 10:10 Kultura, Wydarzenia

W sobotę (15 września) od godz. 18. na deskach siedleckiego Amfiteatru zaprezentują się artyści polskiej sceny kabaretowej. W prawie trzygodzinnym programie wystąpią: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Ciach, Kabaret Widelec a także konferansjer a przy okazji satyryk – Piotr Bałtroczyk.

Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży oraz 40 zł w dniu imprezy do nabycia w kasie MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz godzinę przed imprezą w Amfiteatrze.

Kabaret Widelec
Działają na scenie już ponad 11 lat, a na koncie mają ponad 1100 występów! Wygrali PaKĘ 2008 w Krakowie i ustanowili Rekord Guinnessa – występowali na scenie 24 godziny non stop! Piszą skecze na zamówiony temat (o firmie, o branży, o świecie) oraz prowadzą warsztaty kabaretowe.

Strona internetowa: www.widelec.art.pl

Kabaret Ciach
Pochodzą z Zielonej Góry. Nie zajmują się polityką, ale ich humor dotyka różnych problemów społecznych, także wszelkich absurdów. Z wielkim wdziękiem zjednują sobie publiczność, wciągając widzów do zabawy. Mają na swoim koncie wiele realizacji telewizyjnych, m. in. „Dla mnie bomba” czyli Kabaretowa Liga Dwójki w 2003 roku czy Mazurska Noc Kabaretowa w roku 2003 i 2005. Jednak w rzeczywistości wyglądają szczuplej, dlatego warto obejrzeć ich na żywo.
Cechą charakterystyczna Ciachów jest wciąganie widzów do akcji scenicznej co niezawodnie przełamuje barierę między wykonawcami a widownią. Obecnie pracują nad nowym programem i przygotowują się do udziału realizacji programu ” Kraj się śmieje”- TVP2, jednak zdecydowanie proponują by obejrzeć ich program w całości i na żywo.

Strona internetowa: www.ciach.pl

Piotr Bałtroczyk
Urodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne, choć nie natarczywie. Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Otrzymywał wówczas Bałtroczyk nagrody za swą twórczość: dyplomy wieszał gdzie bądź, nagrody finansowe beztrosko trwonił.
Potem – zazdroszcząc kolegom powodzenia u płeci – stał się Bałtroczyk tzw. poetą-pieśniarzem. Nie była to twórczość łatwa dla publiczności. Bałtroczyk jest twórcą tzw. pętli śmierci, znanej też jako “Obieg Bałtroczyka”; są to akordy a-moll, C-dur, E-dur wykonywane długo, monotonnie i nad wyraz jednostajnie. Szczątkowe powodzenie nie trwało długo i Bałtroczyk poszedł w naukę. Uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. Odmówił pisania pracy doktorskiej, więc musiał przestać uczyć. Studenci ciesząc się rozpalili ognisko i pili alkohole.
Stał się Bałtroczyk konferansjerem, zapowiadaczem tych, którzy nauczyli się tego, czego on nauczyć się nie mógł. Nie do końca wiadomo, czemu mu się powiodło, ale to fakt.
Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Wystąpił w kilkuset programach telewizyjnych jako prowadzący lub wykonawca. Prowadził setki imprez estradowych i łatwiej wymienia te, których nie prowadził, niż odwrotnie.
Naprawdę jest Bałtroczyk osobnikiem depresyjnym i monotematycznym (dzieci, samochody, motocykle). W pracy nie pije, poza pracą z przyjemnością. Ma dwa garnitury, jeden elegancki, a drugi garnitur.

Strona internetowa: www.baltroczyk.pl

Kabaret Skeczów Męczących
Kabaret Skeczów Męczących powstał w Kielcach w roku 2003. Do tej pory formacja stworzyła pięć autorskich programów, z których każdy był bardzo dobrze przyjmowany i wielokrotnie nagradzany. Członkowie KSM na scenie charakteryzują się ogromną werwą i radością tworzenia, nie stronią od improwizacji i zabawy z widzem. Ogólnopolską popularność przyniosły im takie kabaretowe hity jak „Piosenka Trenera” – o korupcji w polskiej piłce, czy piosenka „Nasza Klasa”. Już chyba każdy zna też ich skecze o Jacku Krzynówku i mało rozgarniętym ochroniarzu „Śrubie”.

Strona internetowa: www.ksm.art.pl

źródło: MOK

Komentarze (1)

  1. bob dodano 9 lat temu

    To już Lato nie bedzie prezesem PZPN?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?