SPIN

Policja na dniach pożegna się z budynkiem przy Prusa

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 września 2012, 07:15 Siedlce, Wydarzenia
Już tylko do końca września w tym budynku mieścić się będzie siedlecka policja Fot. AB

Już tylko do końca września w tym budynku mieścić się będzie siedlecka policja Fot. AB

Wszystko wskazuje na to, że z końcem września siedlecka policja przeprowadzi się z ulicy Prusa na ulicę Starowiejską. Jak powiedział na ostatniej sesji podinsp. Marek Fałdowski, komendant KMP Siedlce cała operacja jest już na ukończeniu.

– Cieszę się, bo ta przeprowadzka nie jest tylko po to, aby nam policjantom lepiej się pracowało, ale przede wszystkim po to, by mieszkańcy mieli lepsza obsługę – mówi komendant. – Cała policja będzie w jednym miejscu i żaden mieszkaniec nie będzie się zastanawiał, gdzie ma załatwić swoją sprawę – dodaje.

Warunki w budynkach przy ulicy Starowiejskiej dzięki niedawno przeprowadzonym remontom są o wiele lepsze. Oba obiekty odpowiadają już wszelkim standardom. Będzie winda, dzięki której osoby niepełnosprawne będą mogły swobodnie poruszać się po jednostce. Dla ułatwienia życia mieszkańców wszystkie komórki jak I i II rewir dzielnicowych, referat wykroczeń, referat nieletnich czy dyżurka będą zlokalizowane na parterze. W planach jest też budowa łącznika pomiędzy budynkiem A, a budynkiem B.

– Przede wszystkim zależało mi na tym, aby to nie odbywało się tylko ze środków jakie przekaże nam samorząd, ale aby budowa łącznika była ujęta w planie inwestycyjnym Komendy Głównej – dodaje. – I z tego co mi wiadomo to plan ten został zaakceptowany. Dlatego wierzę, że okres przełomu roku będzie dobry na przygotowanie dokumentacji i na przetargi, a budowa ruszyłaby w roku przyszłym – dodaje.

100 tys. zł oszczędności

Odkąd pojawił się w mediach temat przeprowadzki, policja jako jeden z głównych jej powodów podawała oszczędności. Komendant zapytany o to czy wstępnie je wyliczono odpowiada, że może to być nawet 100 tysięcy złotych.
– Jak wszyscy wiedzą policja utrzymuje się z budżetu państwa, więc taka kwota to naprawdę ogromne pieniądze podatników – mówi Fałdowski. – Dzięki temu, że nie zostaną wydane na ogrzewanie czy oświetlenia będą mogły być wykorzystane na przykład na wymianę naszego sprzętu, co mieszkańcy wyraźnie odczują jako plus – dodaje.

Na remont budynków przeznaczono 2 miliony 400 tys. zł., które policja pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. W planach oprócz budowy łącznika jest także budowa garaży, monitoring oraz parkingi dla mieszkańców.
– To był naprawdę duży problem, bo mieszkańcy, którzy chcieli u nas załatwić swoje sprawy, nie mieli gdzie zaparkować – tłumaczy komendant.

ab

5 komentarzy

 1. ja dodano 10 lat temu

  OOOOOOOOOOO….I UDAŁO SIĘ BEZ ZAJĘCIA POMIESZCZEŃ W BUDYNKU POLIKLINIKI.

  BRAWO PANI MARZENKO.

 2. a co będzie na Prusa? bo o tym ani słowa, komu sprzedano? oddano budynek? dodano 10 lat temu

  historyczny.

 3. kadet dodano 10 lat temu

  miasto bierze na swoje biurestwo…

 4. były funcjusz dodano 10 lat temu

  Również cieszę się, że Policja będzie mieć lepiej, a Poliklinika zostaje z tym samym stanem posiadania 🙂 Szkoda tylko, że w tzw. międzyczasie Pan Komendant doprowadził do usunięcia z tej przychodni kilku specjalistów…

 5. Kriss dodano 10 lat temu

  Szkoda dobrych sąsiadów z Prusa. Tyle lat przez płot sąsiedzi. pracownicy wydziały są z wami. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?