SPIN

Ponad 100 zł za dzień opóźnienia przy remoncie hali

Beata Głozak wtorek, 11 września 2012, 08:47 Siedlce, Wydarzenia

– Kwota może nie jest porażająca, ale tu chodzi o zasadę, o realizację umowy podpisanej przez dwie strony – mówi Andrzej Niedziółka z Agencji Rozwoju Miasta Siedlce i wylicza, że opóźnienie przy remoncie hali będzie kosztowało wykonawcę ponad 1000 zł.

1331,44 zł. Tyle wyniosą kary umowne jakie Agencja Rozwoju Miasta Siedlce najprawdopodobniej nałoży na firmę Teneo, wykonawcę remontu hali sportowej przy ul. Prusa 6 za 11 dniowe opóźnienie w remoncie. Odbiór końcowy nastąpi dzisiaj a powinien 31 sierpnia. Zgodnie z umową każdy dzień zwłoki kosztował wykonawcę 1/10 procent wynagrodzenia brutto.

– O tyle będzie pomniejszona po prostu faktura, jaką otrzymamy – mówi Niedziółka i podkreśla, że inwestycja mimo poślizgu i tak się opłaciła. – Oferta firmy Teneo na wykonanie remontu hali była tańsza od następnej w kolejności o 60 tysięcy złotych brutto a do samego wykonania inwestycji żadnych zastrzeżeń mieć nie mogę. Parkiet czy malowanie – do tego nie można się przyczepić.

Podczas ostatniej sesji miejskiej opóźnienie w oddaniu hali było tematem dyskusji. Z ust jednego z radnych padło wtedy stwierdzenie, że remont zaczęto dopiero w połowie sierpnia zatem nie dziwi, że nie dotrzymano terminu jego wykonania. Zdaniem Andrzeja Niedziółki takie twierdzenie nie jest do końca prawidłowe.

– ARMS nie dysponowała żadną dokumentacją „elektryki” dlatego po podpisaniu umowy na remont wykonawca musiał zlecić wykonanie projektu elektrycznego „od zera” i dopiero po zatwierdzeniu go przez nas mógł zacząć roboty – twierdzi Andrzej Niedziółka. – Prace były prowadzone, ale na etapie projektowania i chodzi to u o część dotyczącą na przykład  zmiany oświetlenia, przeprojektowania czy przerobienia instalacji dotyczącej przewieszenia tablic – dodaje.
Mimo że odbiór końcowy nastąpi dzisiaj w miniony weekend na hali odbył się już turniej koszykarski a parkiet test przeszedł pozytywnie. Gwarancja wynosi 2 lata.

bg

7 komentarzy

 1. ppp dodano 10 lat temu

  bardzo pieknie 🙂 podoba mi sie 🙂

 2. tak tylko pytam dodano 10 lat temu

  dziwne trochę, nie było schematu (projektu) instalacji elektrycznej (hm, trochę to dziwne obiekt użyteczności publicznej a nie ma tego typu schematu co na to nadzur budowlany czy straż pożarna ?? jakby był pożar bo było zwarcie w instalacji to ciekawe kto by za to odpowiadał) a ARMS wymaga od wykonawcy (Teneo s.c.) wykonania w terminie prac, owszem co do robót malarko-wykończeniowych tak, ale za elektrykę trudno się czepiać. No nic, kryzys jest więc agenacja jak i UM szukają oszczędności, ale jeszcze kilka lat temu obwodnice oddano po terminie (był aneksy, żadnych kar) to samo ze stadionem (miał być gotowy w kwietniu a był w czerwcu) to samo z halami przy II LO czy ZS nr 1 były po terminie i jakoś nikt o karach umowych nawet nie myślał. O drogach oddawanych z półrocznym poślizgiem nawet nie wspominam. Czyżby kryzys nauczył UM i jego spółki upominanie się po swoje ?? Tu urwali ok. 1,3 tys. zł. a za obwodnice i stadion mogli dostać kar umowych kilka milionów zł. no ale tu robił "obcy" a tamto robili "swoi" a prezydent nie da zrobić krzywdy swoim, bo jest "zgoda i (niedo)rozwój"

  Co do hali na Prusa 6 zamiast kupować nową małą tablicę mogli wykorzystać tą co jest na bocznej ścianie (od strony lodowiska) albo kupić drugą dużą, bo na tej małej oprócz czasu i wyniku nic nie odczytasz więcej, ani która kwarta/set, ani który zawodnik ma ile fauli, a to niektórych też interesuje nie tylko graczy, sędziów i trenerów na boisku, publika też ma prawo wiedzieć, a trudno siadać na dolnych rzędach (w których barierka utrudnia widok) i co chwila odwracać głowę w stronę tablicy. Może kiedyś doczekamy hali widowiskowo-sportowej z prawdziwego zdarzenia, pełno wymiarową, z trybunami na te 2-3 tys. widzów, z telebimem, taką której nie trzeba się wstydzić, a się nią chwalić. Trudno co 5 lat odmalowywać "trupa" z lat 60-tych ub. wieku. Po aquaparku powinna to być priorytetowa inwestycja UM w obiekty sportowe, budowa południowej trybuny czy oświetlenie płyty głównej stadionu miejskiego to nie są duże sumy (z oszczędności na przetargu z basenu + sprzedaży działki pod hotel można to wybudować), a halę można spróbować ze środków z UE albo z Ministerstwa Sportu + Totalizator Sportowy. Tylko trzeba chcieć ……..

 3. miki dodano 10 lat temu

  – O tyle będzie pomniejszona po prostu faktura, jaką wystawimy – mówi Niedziółka.
  Chyba ktoś tu bredzi, od kiedy to inwestor wystawia faktury wykonawcy?

 4. Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

  Błąd został poprawiony 🙂

 5. miki dodano 10 lat temu

  Ale jak tak można zmieniać wypowiedź człowieka, który chyba wie co mówi. To kto w końcu to powiedział obywatel Niedziółka, czy też SPIN, ogarnijcie się trochę. Bo teraz błąd został poprawiony, a post nie miał sensu.

 6. hahaha dodano 10 lat temu

  tak niestety działa redakcja SPIN – drukuje, co im wygodne…

 7. śmiało, bądźcie prawdziwi :) dodano 10 lat temu

  i publikujcie WSZYSTKIE komentarze!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?