SPIN

Kierownik siedleckiego dyskontu zatrzymany w Lublinie

Beata Głozak czwartek, 13 września 2012, 18:40 Aktualnie, Wydarzenia

27 – letni kierownik jego z dyskontów w swoim sklepie kupował towar po promocyjnej cenie po czym jechał do innego sklepu tej samej sieci przedstawiając wydrukowane przez siebie fikcyjne paragony świadczące o zakupie towaru. Informował sprzedawcę o tym, że towar jest wadliwy, oddawał go i odjeżdżał z gotówką. Mężczyzna działał razem ze swoim 20 – letnim bratem. Jak donosi „Dziennik Wschodni” 27 – latek to kierownik jednej z siedleckich Biedronek.

Do zatrzymania obu mężczyzn przez lubelską policję doszło przedwczoraj. Bracia przyjechali do jednego z dyskontów spożywczych na terenie Lublina gdzie starszy z nich próbował wymienić zestaw mebli o wartości prawie 500 złotych. Stwierdził po prostu, że towar jest wadliwy i zażądał zwrotu pieniędzy. Wcześniej ten zestaw mebli kupił po promocyjnej cenie około 200 złotych. W domu mężczyzna wydrukował paragon na niemal pół tysiąca złotych i przyjechał do Lublina służbowym samochodem.

Jak się okazało mężczyźni wielokrotnie przyjeżdżali do sieci dyskontu i chcieli wymieniać towar.  To zainteresowało kierowniczkę jednego ze sklepów. Wcześniej rozmawiała o tym z innymi kierownikami sklepów na terenie Lublina. Okazało się, niemal wszyscy mieli do czynienia z tymi mężczyznami.  Kobieta podejrzewając oszustwo zastawiła swoim samochodem, zaparkowany przez mężczyzn samochód tak, aby nie mogli wyjechać a następnie powiadomiła policję.

Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że mężczyźni  działali na terenie województwa lubelskiego oraz Warszawy. Wczoraj bracia usłyszeli 10 zarzutów oszustwa i usiłowania oszustwa. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KWP Lublin, DW/ opr. bg

3 komentarze

  1. Siedlczanka dodano 9 lat temu

    Biedronka- ach biedronka…

  2. echo dodano 9 lat temu

    Ten kierownik czegoś się w Biedronce nauczył.

  3. Cynik dodano 9 lat temu

    Biedak, za mało zarabiał.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?