SPIN

POLICJA: Kryminalni wykryli ”złodziejską dziuplę”

Aneta Borkowska poniedziałek, 17 września 2012, 11:50 Aktualnie, Wydarzenia

W lipcu siedlecka komenda została poinformowana o kradzieży samochodu ciężarowego typu TIR chłodnia, do której doszło w gminie Zbuczyn. W chwili kradzieży pojazd załadowany był owocami.

Drobiazgowa analiza wszystkich śladów i poszlak w tej sprawie powoli zaczęła naprowadzać kryminalnych na trop przestępców. Dalsze ustalenia kryminalnych poprowadziły ich na teren woj. łódzkiego. Policjanci sprawdzając posiadane informacje wykryli tzw. „dziuplę samochodową”. Wśród znajdujących się tam  samochodów osobowych, ciągników rolniczych i TIR-ów, pochodzących z przestępstw odnaleziono skradzionego pod Siedlcami TIR-a.

Na szczęście sprawcy nie zdążyli go sprzedać, czy też rozmontować. W związku z tą sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 28 i 40 – lat, którzy jak wynika z ustaleń mieli bezpośredni związek z tym przestępstwem.

Siedlecki Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi w tej sprawie przez funkcjonariuszy materiałem zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?