SPIN

Araszkiewicz: Bardzo wierzę w tych graczy

Aneta Borkowska czwartek, 20 września 2012, 10:13 Sport, Wydarzenia

Wczoraj (19 września) nasi koszykarze na własnej hali rozegrali mecz sparingowy z drużyną KS Piaseczno. I chociaż na boisku z powodów kontuzji zabrakło trzech zawodników (Radosława Basińskiego, Jacka Czyża oraz Rafała Sobiło) to siedlecki zespół schodził z parkietu z podniesioną głową.

SKK Siedlce – KS PWiK Piaseczno 78:61 (21:17, 18:17, 18:8, 21:19)
Punkty: Tomasz Deja 13, Rafał Kulikowski 12, Kamil Sulima 11, Michał Przybylski 11, Marcin Chodkiewicz 11, Adrian Czerwonka 10, Mariusz Rapucha 5, Tomasz Gałan 5.

O kontuzjach w zespole oraz nastrojach przed lada chwilą ruszającą ligą mówi Tomasz Araszkiewicz, trener SKK Siedlce.

Za chwilę zaczynamy ligę, a naszych zawodników trochę nękają kontuzje. Niestety trzeba się z tym liczyć, że jak się uprawia sport to takie urazy będą. Jacka Czyża boli kolano i musi odpoczywać około 2,5 tygodnia. Radek Basiński skręcił kostkę na ostatnim turnieju, ale on nawet jak odpoczywa to w jego poziomie gry nic się nie zmieni, bo jest  znakomitym graczem. Rafał Sobiło ma drobne urazy Achillesów, co prawda moglibyśmy go wypuścić na boisko, ale przecież najważniejsze jest zdrowie na ligę.   
Nastroje przed ligą? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Powiem tak, ciężko pracowaliśmy od początku sierpnia i bardzo wierzę w tych graczy. Uważam, że z każdym meczem się otwierają, są bardziej pewni siebie. A my po to pracujemy aby dawać przyjemność kibicom, a ta przyjemność to emocje i wygrywanie. Nikt nas nie stawia w roli faworytów, bo w tym roku jest bardzo mocna liga. Ale my zrobimy wszystko aby wygrywać.
Liczę, że w pierwszym ligowym meczu jaki będzie u nas zarówno Radek jak i Rafał będą już grać. Robimy wszystko aby obaj byli w pełnej dyspozycji, dlatego teraz odpoczywają. Rafał bardzo dobrze zastępował Kamila Sulimę, który przecież miał kontuzję, a za Radka na boisku jest teraz Mariusz Rapucha. To zawodnik bardzo ambitny, z charakterem, chce pracować i jest zaangażowany. Trzeba tylko dać mu szansę.

ab

2 komentarze

  1. a ja nie wierzę w PO trenera dodano 9 lat temu

    bo wstyd firmować smoleńskich sprzedawczyków

  2. maro dodano 9 lat temu

    życzę drużynie i trenerom sukcesów w obecnym sezonie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?