SPIN

OCZAMI KOBIET: Dwoje do poprawki

Aneta Borkowska czwartek, 27 września 2012, 17:02 Kultura, Wydarzenia
Kadr w filmu "Dwoje do poprawki" Fot. NK Siedlce

Kadr w filmu „Dwoje do poprawki” Fot. NK Siedlce

Dwoje do poprawki” to baśń, która młodym zwraca uwagę, by uczuć nie brali za pewnik, by nigdy nie rozleniwili się w byciu razem. Starszym widzom daje nadzieję, że małżeństwo może się odmienić, jeśli tylko parze starczy odwagi, by zaryzykować wszystko. I nawet jeśli jest to tylko filmowa fikcja, to świat potrzebuje takich obrazów. (Marcin Pietrzyk/filmweb)

W najbliższą środę (3 października) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat i komedia w jednym „Dwoje do poprawki”.

Po wielu latach małżeństwa Maeve chce na nowo podsycić atmosferę uczuć w swoim małżeństwie. Bohaterka dowiaduje się, że w Great Hope Springs przebywa specjalista zajmujący się relacjami partnerskimi, Bernie Feld. Maeve postanawia nakłonić swojego sceptycznie nastawionego męża, Arnolda do tego by wyruszył wraz z nią na intensywną terapię małżeńsko-seksualną. Wyprawa ma pomóc małżonkom pozostać razem.

Dwoje do poprawki
reżyseria: David Frankel,
scenariusz: Vanessa Taylor,
aktorzy: Meryl Streep, Steve Carell, Tommy Lee Jones,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2012

Projekcję filmu poprzedzi spotkanie z Barbarą Chwesiuk, właścicielką firmy Bialcon i równocześnie głównym jej projektantem. Projektantka opowie o swojej fascynacji ubiorem,o tym jak w jej kolekcjach wykorzystywane są podlaskie motywy. Gość znany jest z organizowanych warsztatów m.in. szycia i stylizacji dla pań. W programie spotkania, oprócz porad z dziedziny stylizacji, pokaz filmu”Akty stworzenia” prezentującego etapy powstawania ubioru w firmie Bialcon.

httpv://www.youtube.com/watch?v=XKVscoFDzpU&feature=player_embedded

źródło: NoveKino Siedlce, filmweb / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?