SPIN

RECITAL 2012: Bez pompy i zadęcia. Ciepło i mądrze

Aneta Borkowska piątek, 28 września 2012, 23:49 Kultura, Wydarzenia

– Poezja śpiewana nie wszystkim kojarzy się dobrze. Zazwyczaj ludzie uważają, że to musi być piosenka nudna i długa – mówi Waldemar Koperkiewicz, dyrektor artystyczny „Recitalu”. – U nas takich utworów nie będzie. To ma być teatr piosenki.

W dniach 12-13 października na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się XI Ogólnopolskie Spotkanie Śpiewających Poezję „Recital”. Pierwszy dzień rozpocznie się od przesłuchań konkursowych. Będzie można usłyszeć siedmiu wykonawców z ponad trzydziestu zgłoszonych. Wyboru uczestników dokonywali: Waldemar Koperkiewicz oraz Robert Protasewicz. Nie obyło się także bez rekomendacji z radiowej Trójki oraz opinii dyrektora CKiS Mariusza Orzełowskiego.

– Chcemy, aby to był festiwal festiwali i to, że ktoś bierze w nim udział to już ma być duże wyróżnienie – mówi Waldemar Koperkiewicz, dyrektor artystyczny Festiwalu. – Niestety z przykrością muszę powiedzieć, że nie zobaczymy uczestnika z Siedlec – dodaje.

Wieczorem odbędzie się koncert z okazji 40-lecia pracy twórczej Waldemara Koperkiewicza. Na scenie dla jubilata wystąpią: Artur Żmijewski (były uczeń Koperkiewicza), Felicjan Andrzejczak, Wojciech Zieliński, Marek Piekarczyk, Milena Madziar oraz aktorzy Teatru Es. Koncert poprowadzi Andrzej Poniedzielski.

– Nie wiadomo czy cieszyć się czy martwić, że minęło już tyle lat, ale bilans jest pozytywny i w dużej mierze dzięki temu, że znalazłem się w Siedlcach – mówi Koperkiewicz. – Mimo współpracy z wieloma teraz już znanymi artystami to praca w tym mieście jest najważniejszym okresem mojego życia twórczego. Miałem naprawdę szczęście do ludzi – dodaje.

Dzień drugi to koncert laureatów oraz gwiazd Festiwalu. Na scenie w repertuarze z najnowszej płyty zaprezentuje się Elżbieta Adamiak oraz Lora Szafran, jazzowa wokalista z repertuarem Kabaretu Starszych Panów.

– Festiwal ma być bez pompy i zadęcia. Ma być ciepły i mądry. Poezja śpiewana nie wszystkim kojarzy się dobrze, bo zazwyczaj ludzie uważają, że to musi być piosenka nudna i długa – wyjaśnia dyrektor artystyczny. – My staramy się, aby takich piosenek nie było. W tym wszystkim chodzi o wartości, które są trochę wyżej od popularnej rozrywki. To ma być teatr piosenki – dodaje.

Bilety:
normalne: I dzień – 40 zł, II dzień – 40 zł, karnet – 67 zł,
ulgowe (uczniowie, studenci, emeryci): I dzień – 22 zł, II dzień – 22 zł, karnet – 38 zł,

Program

12 października
godz. 16. – przesłuchania konkursowe,
godz. 19.30 – koncert z okazji 40-lecia pracy twórczej Waldemara Koperkiewicza. Wykonawcy: Artur Żmijewski, Marek Piekarczyk, Felicjan Andrzejczak, Wojciech Zieliński, Milena Madziar, aktorzy Teatru Es,

13 października
godz. 19.30 – koncert laureatów oraz koncert gwiazdy festiwalu. Wykonawcy: Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Lora Szafran.

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?