SPIN

Czy dostawa nowych autobusów dla MPK opóźni się?

Beata Głozak piątek, 28 września 2012, 18:06 Siedlce, Wydarzenia
Kiedy takie autobusy wyjadą na siedleckie ulice? Fot. UM Siedlce

Kiedy takie autobusy wyjadą na siedleckie ulice? Fot. UM Siedlce

Ostatni miał przyjechać do Siedlec w najbliższy czwartek 4 października, ale prezes MPK Siedlce Krzysztof Dębiński zapytany przez nas kiedy powita 11 nowych niskopodłogowych Mercedesów Conecto mówi: – W tej chwili trudno mi odpowiedzieć na to pytanie do końca.

Dlaczego prezes spółki miejskiej ma problem z udzieleniem odpowiedzi? Bo sam ostatecznej daty nie jest pewien.

– Termin dostawy jest zapisany w umowie to 4 października i ja w tym terminie oczekuję dostawy. Więcej  nie jestem w stanie powiedzieć, bo firma EvoBus terminu jeszcze nie potwierdziła – przyznaje prezes MPK Siedlce. Czy to znaczy, że dostawa będzie opóźniona? – Trudno mi to stwierdzić, bo nie mam na to najmniejszego wpływu – podkreśla. To samo pytanie dotyczące nowych autobusów zadałyśmy Krzysztofowi Dębińskiemu w sierpniu. Także wtedy nie padły konkretne daty. Podczas rozmowy z nami Dębiński stwierdził, że sam dostawca nie jest w stanie ich podać, bo Mercedesy wtedy jeszcze nie przyjechały z fabryki do montowania urządzeń dodatkowych, czyli elektroniki.

***

Przypomnijmy. 3 kwietnia władze miasta oraz zarząd firmy EvoBus, zwycięzcy przetargu podpisali umowę na dostawę 11 autobusów marki Mercedes Conecto. Koszt zakupu to 9 mln 200 tys. zł. Pojazdy będą przystosowane do zasilania ekologicznymi biopaliwami i wyposażone w automatyczne urządzenia gaszenia pożaru w komorze silnika. Każdy z nich będzie miał długość 12 metrów i miejsce dla 98 pasażerów w tym 28 miejsc siedzących. Zakup pojazdów był możliwy dzięki pieniądzom unijnym. Projekt „Poprawa funkcjonowania transportu miejskiego jako element projektu realizowanego w ramach PRO WM 2007-2013 Działanie 5.1 – „Poprawa funkcjonowania transportu miejskiego w Siedlcach – III etap”.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?