SPIN

Miasto lada chwila kupi parkometry

Aneta Borkowska poniedziałek, 1 października 2012, 11:55 Aktualnie, Wydarzenia

Magistrat powoli przymierza się do zakupu lub dzierżawy trzech parkometrów. Jak poinformował nas Stanisław Mrówczyński, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej obecnie trwają analizy co będzie bardziej opłacalne na miasta.

– Wiadomo, że parkometry muszą być postawione przed zimą i spodziewam się że będą już w listopadzie. Musimy przeprowadzić także szkolenie pracowników, którzy się będą te urządzenia obsługiwać – tłumaczy naczelnik.

Miasto nie przewiduje utrudnień w związku z przygotowaniem miejsc pod parkometry. Jedno z płatnych miejsc postojowych będzie znajdowało się na budowanym właśnie przez SPOŁEM parkingu na ul. Kochanowskiego. Innych, większych prac budowlanych miasto nie planuje.

Pierwsze opłaty za postój „ruszą” 1 stycznia 2013 roku.

ab

8 komentarzy

 1. bankier dodano 9 lat temu

  Nie bardzo rozumiem – jak miasto chce pobierać opłaty za parking należący do Społem? Czy może tylko Społem w ramach jakichś umów buduje parking na terenie miasta? "(…)Jedno z płatnych miejsc postojowych będzie znajdowało się na budowanym właśnie przez SPOŁEM parkingiem na ul. Kochanowskiego. Innych, większych prac budowlanych miasto nie planuje.(…)" – poza tym to jest mocno niegramatycznie.

 2. echo dodano 9 lat temu

  Dlaczego miasto podarowało Biedronce przy ul.Wojskowej bezpłatny parking?
  Może tam należałoby postawić parkomat .

 3. mały kazio dodano 9 lat temu

  zapewne codziło o działkę po dworku na rogu Sienkiewicza i Wojska Polskiego

  A co do 3 parkometrów, przecież to jest śmieszne 80 tys. miasto a ma strefę PP na tylko 3 parkometry 🙂

 4. Wyrzykowski dodano 9 lat temu

  Parkometry, czyli podatek od tego, że postawisz auto, za które w momencie kupna płacisz podatek, potem podatki w paliwie jak VAT, akcyza i podatek paliwowy oraz podatek VAT w ubezpieczeniu, a także podatek w przeglądzie auta i po wszystkim stawiasz już spokojnie samochód na parkingu tylko po to, aby zapłacić kolejny – podatek parkingowy 😀 Ale to wszystko na pewno dla naszego dobra!

  Politycy tego miasta, mimo ostatniej afery z zadłużeniem, zadłużają je jeszcze bardziej na przyszłe pokolenia w imię Zgody i Rozbioru, więc potrzebują jeszcze więcej pieniędzy z naszych portfeli.

 5. kamerdyner Benedykta dodano 9 lat temu

  "na budowanym właśnie przez SPOŁEM parkingiem" co to znaczy?
  powinno być `nad budowanym parkingiem`, `pod budowanym parkingiem` czy `na budowanym parkinguuu` ?

 6. Aneta Borkowska dodano 9 lat temu

  Dziękuję. Już poprawione

 7. Piotr 30 lat dodano 9 lat temu

  Chodniki zrobione za moje między innymi podatki parkometry kupią za podatki więc każdemu podatnikowi się należy procent z zysków tych parkometrów.

 8. Ner dodano 9 lat temu

  Czy przy sklepach Biedronka itp : też będą parkometry ? czy komuś będzie się należało bezpłatne parkowanie ( oprócz Policji , Pogotowia , Straży Poż , Straż Miejska …???? )

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?