SPIN

UPH z nowym rektorem inauguruje rok akademicki

Aneta Borkowska wtorek, 2 października 2012, 14:28 Siedlce, Wydarzenia
Inauguracja roku akademickiego 2012/2013 w UPH. Fot. AB

Inauguracja roku akademickiego 2012/2013 w UPH. Fot. AB

– Jestem przekonana, że dyplom naszej uczelni zapewni wam karierę na miarę waszych marzeń i aspiracji a wiedza i umiejętności jakie zdobędziecie zostaną wykorzystane dla naszego wspólnego dobra – powiedziała rektor Tamara Zacharuk podczas inauguracji roku akademickiego w Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach.     

Dzisiejszy dzień to początek nowego etapu w życiu nie tylko studentów pierwszego roku ale samej Tamary Zacharuk, która 1 września stanęła na czele siedleckiego uniwersytetu. Jak podkreśliła  kadencję rozpocznie pod hasłem „intensywnej pracy w procesie budowania nowoczesnej uczelni (…), nastawionej na pełne wykorzystanie potencjału naukowego i dydaktycznego naszych pracowników oraz tworzenia atrakcyjnej oferty edukacyjnej.”

To nie będzie łatwa kadencja. Zacharuk zmierzy się z największym problemem polskiego szkolnictwa: demograficznym niżem i nie bez znaczenia będzie trudna sytuacja finansowa kraju. Żeby poradzić sobie z jednym i drugim konieczne będzie pozyskiwanie środków zewnętrznych. Zajmie się tym nowo utworzony w UPH Dział Rozwoju. Odpowiadać będzie „nie tylko za poszukiwanie oraz identyfikację dostępnych źródeł finansowania projektów, ale również za pomoc zainteresowanym jednostkom organizacyjnym naszej uczelni w procesie przygotowania samych projektów i wniosków z doradztwem w zarządzaniu tymi projektami.”

W dzisiejszym przemówieniu nie zabrakło informacji o największej inwestycji jaką realizuje siedlecki uniwersytet, czyli budowa Wydziału Humanistycznego. Z olbrzymią satysfakcją

Z olbrzymią satysfakcją pragnę poinformować, że budowa Wydziału Humanistycznego jest już na ukończeniu, a termin pełnego oddania do użytku planowany jest na luty – marzec 2013 roku po dokonaniu niezbędnych odbiorów technicznych.

Końca dobiega także inna inwestycja, warta 11 mln zł, czyli modernizacja i rozbudowa systemu informatycznego na uczelni.

***

Podczas uroczystości zostały wręczone złote, srebrne oraz brązowe medale dla pracowników uczelni za długoletnią służbę nadawane przez prezydenta.

Złotym Medalem za długoletnią służbę przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeni zostali:
– Adam Marian Aniołek,
– mgr Zofia Chudek,
– Janusz Dziedzic,
– Antoni Paweł Dziewulski,
– mgr Krystyna Elżbieta Frankowska,
– Marek Golec,
– Ewa Kaczyńska,
– dr hab. Halina Jadwiga Kałuża, prof. UPH,
– dr Mariusz Józef Kubiak,
– Jerzy Kucharuk,
– dr hab. Lech Stanisław Kufel, prof. UPH,
– dr Alina Maria Maciejewska,
– dr hab. Bogusław Izydor Olkowski, prof. UPH,
– Elżbieta Patoleta,
– mgr Jolanta Maria Podgajna,
– Stanisław Połóg,
– prof. dr hab. Stanisław Socha,
– prof. dr hab. Lech Wyszczelski,
– Elżbieta Zbieć,

Srebrnym Medalem za długoletnią służbę przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeni zostali:
– dr Witold Bobryk,
– prof. dr hab. Antoni Bombik,
– dr hab. Beata Ireana Kuziemska, prof UPH,
– mgr Anna Helena Wróbel,
– dr hab. Tamara Teresa Zacharuk, prof. UPH,

Brązowym Medalem za długoletnią służbę przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeni zostali:
– dr Małgorzata Lipińska-Rzeszutek,
– dr hab. Krzyszof Młynek, prof. UPH,
– dr Aneta Anna Niewęgłowska,

Medalem Komisji Edukacji Narodowej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego odznaczeni zostali:
– dr Tadeusz Boruta,
– dr Beata Bocian.

ab

no images were found

5 komentarzy

 1. donald dodano 9 lat temu

  no tylko bez zartów , uph upyha co sie da

 2. cooooo!!! dodano 9 lat temu

  Uniwersytet hahhahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahhaahhahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahhahahahahahhahahahahhahahahahahahhahahahahahahahahhaahhahahahahhahahahahahahahahhahahahah JAKI UNIWERSYTET!!!!!!!

 3. Zorro dodano 9 lat temu

  Niech Uniwersytet pochwali się ile to studentów przyjął np. na rolnictwo gdzie utrzymuje ze 20 profesorów, bo coś czuję, że współczynnik będzie 1 do 1 🙂

  Poziom będzie wysoki!

 4. bankier dodano 9 lat temu

  bajer czapki 🙂 – niestety ale bardzo prawdopodobne że przydadzą się Wam na dłużej, jak po siedleckiej sorbonie będziecie szoferami, ochroniarzami lub boyami w hotelach… zastanówcie się jeszcze raz czy warto marnowac 3/5 lat, kasę i nerwy na papier który jest nic nie warty na rynku pracy…

 5. Lolek dodano 9 lat temu

  Najgorsza uczelnia w Polsce. A po wydziale humanistycznym to i na kasjerke w supermarkecie niema szans. Ludzie nie ten wydział nie ta uczelnia.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?