SPIN

POLICJA: Libacja zakończona rozbojem

Aneta Borkowska środa, 3 października 2012, 12:46 Aktualnie, Wydarzenia

Przedwczoraj (1 października) około godz. 22. dyżurny siedleckiej komendy został poinformowany przez 45 – letniego mężczyznę, że bez powodu zaatakowany przez dwóch znanych mu mężczyzn podczas wspólnego picia alkoholu.

Mężczyźni po pobiciu  dodatkowo skradli pokrzywdzonemu telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi. Przybili na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że zgłaszający posiada obrażenia świadczące, że został pobity. Następnie po wejściu do domu wskazanego przez napadniętego funkcjonariusze zatrzymali w nim dwóch mężczyzn.

Pracująca na miejscu grupa dochodzeniowo – śledcza ustaliła, że pokrzywdzony był bity przez sprawców m. in. blaszanym rondlem. Podczas przeprowadzonego przeszukania odnaleziono również skradziony telefon i portfel.

Sprawcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. W chwili zdarzenia mieli po ponad 2,6 promila alkoholu w organizmach. O ich dalszym losie w dniu dzisiejszym (3 października) zadecyduje Prokuratura. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?