SPIN

POLICJA: Pijany potrącił dwie dziewczyny

Aneta Borkowska środa, 3 października 2012, 15:57 Aktualnie, Wydarzenia

Przed kilkoma dniami (29 września) około godz. 21, 26 – letni mieszkaniec pow. siedleckiego jadąc  oplem astra od strony Siedlec w miejscowości Golice utracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik, gdzie potrącił dwie piesze  (18 i 19 – letnie mieszkanki pow. siedleckiego).

Na szczęście odniesione przez pokrzywdzone obrażenia nie zagrażają ich życiu. Ponadto obrażeń ciała w postaci urazu twarzoczaszko doznał pasażer samochodu (57 – letni mężczyzna).

Okazało się, że obydwaj mężczyźni byli pod znacznym wpływem alkoholu. 26 – letni kierowca miał go ponad 2,4 promila, natomiast 57 – letni pasażer miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawcę osadzono w policyjnym areszcie.

Wczoraj (2 października) siedlecki Sąd po zapoznaniu się z materiałami w tej sprawie zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące. Sprawcy grozi obecnie kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

autor: nadkom Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. al dodano 9 lat temu

    Szkoda, że tego z Sokołowa nie zatrzymali. Choć może jego działanie wpłynęło na decyzję sądu w tym wypadku.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?