Chwastyniak: Była nerwowa końcówka, ale wynik cieszy

Aneta Borkowska sobota, 13 października 2012, 21:23 Sport, Wydarzenia

Dzisiaj (13 października) siatkarze z KPS Jadar Siedlce odnieśli przed własną publicznością pierwsze zwycięstwo w lidze pokonując drużynę AZS UAM Poznań 3:0 (25:17, 25:22, 25:23). Wygrane spotkanie skomentował kapitan chłopaków Witold Chwastyniak.

Nie oddaliśmy rywalom żadnego seta, ale nie można mówić, że mecz był łatwy, bo takich meczów w lidze nie ma. Poziom zespołów jest bardzo wyrównany. Poznań jest beniaminkiem, ale jestem przekonany, że z czasem gdy poukładają sobie grę będą naprawdę ciężkim przeciwnikiem.
Nas cieszą dzisiaj zdobyte trzy punkty. Trochę rozprężenia się wdarło w ostatnim secie, zrobiła się taka nerwowa końcówka, ale ogólnie wynik jest pozytywny i to najważniejsze. Co było najmocniejszym punktem gry? Chyba nie było czegoś tak bardzo wyróżniającego się, wszystko w miarę nam się układało przyjęcie, atak, zagrywka, którą odrzucaliśmy rywali od siatki. Stawialiśmy dobre bloki. Taki mieliśmy plan i udało nam się go zrealizować.
Za tydzień gramy mecz wyjazdowy w Suwałkach. To będzie na pewno ciężki przeciwnik, w końcu jest to jeden z faworytów tej ligi. Sam zespół zresztą jest naprawdę wyrównany. Pewnie od wtorku będziemy się już przygotowywać specjalnie pod kątem rywali. My każdy mecz gramy tak aby wygrać, a nie tylko powalczyć, więc oczywiście jedziemy tam po trzy punkty.