Koszykarki z MKK o 20 punktów lepsze

Beata Głozak niedziela, 14 października 2012, 23:21 Sport, Wydarzenia

Dzisiejsze, 20-punktowe zwycięstwo naszych koszykarek nad drużyną JAS-FBG Sosnowiec przy własnej publiczności to dobra informacja dla fanów kobiecego basketu w naszym mieście.

Podopieczne duetu trenerskiego Teodor Mołłow/Arkadiusz Mazurkiewicz po 30 minutach spotkania prowadziły 63:36 wygrywając wszystkie 3 kwarty. Zespół MKK odpuścił dopiero w ostatnich 10 minutach meczu kiedy to trenerzy w zasadzie litując się nad gośćmi wypuścili na parkiet rezerwowe zawodniczki. Ostatecznie sosnowianki w ostatnich 10 minutach niedzielnego spotkania zdobyły 19 ulegając w całym meczu naszym koszykarkom 55:75. Wygrane spotkanie skomentował trener dziewczyn, Arkadiusz Mazurkiewicz.

Dzisiaj wysoka wygrana, ale nie można mówić o łatwym meczu. Zresztą każdy kto dzisiaj oglądał spotkanie widział, że w pierwszej połowie wcale łatwo nie było.  Nasze rywalki w drugiej połowie troszeczkę osłabły i wtedy my pokazaliśmy swoje atuty jak rzuty za trzy i dominację na desce. Dzięki temu skończyło się wysoką wygraną. Ale nie było idealnie. Mamy kim biegać, ale dzisiaj trochę zabrakło obrony i ataku pozycyjnego. Dodatkowo w czwartej kwarcie wdarło się lekkie rozluźnienie. Chociaż to też trochę przez to, że daliśmy pograć tym zawodniczkom, które nie dostają minut w takich ważniejszych meczach czy chwilach. Przy większych przewagach wpuszczamy młodsze mając nadzieję, że się odblokują, bo widać, że jeszcze boją się brać odpowiedzialności za punkty. Ale mam nadzieję, że to przyjdzie z czasem. Chciałbym aby to był team zgrany, nie chcę wyróżniać zawodniczek tylko za zdobycie punktów, ale za cały wkład do zespołu i do gry.
Drugie zwycięstwo bardzo cieszy, ale teraz trzeba się skupić bo za tydzień bardzo ważny mecz z drużyną SMS PZKosz Łomianki.

MKK Siedlce – JAS-FBG Sosnowiec 75:55 (22:17, 19:13, 22:6, 12:19)