SPIN

Najlepsze trio tegorocznego ”Recitalu”

Beata Głozak niedziela, 14 października 2012, 22:24 Kultura, Wydarzenia
Grzegorz Mentel z zespołu Mentel, Bojda@Mentel. Fot. AB

Grzegorz Mentel z zespołu Mentel, Bojda@Mentel. Fot. AB

Mentel, Bojda@Mentel – trio oraz Jakub Pawlak – to oni zdobyli uznanie w oczach i uszach jurorów wywożąc z Siedlec odpowiednio Grand Prix (6 tys. zł) i I nagrodę (4 tys. zł) tegorocznego „Recitalu”, który odbył się w miniony piątek i sobotę. 

– Lubicie grać, gracie dobrze i nie kokietujecie publiczności – powiedział krótko w imieniu całego jury Tomasz Markiewicz uzasadniając przyznanie GP w konkursie zespołowi Mentel, Bojda@Mentel – trio (Grzegorz i Artur Mentel oraz Marek Bojda).

Z ponad 30 wykonawców, którzy zgłosili chęć udziału w XI Ogólnopolskich Spotkaniach Śpiewających Poezję „Recital 2012” do konkursu zaproszono 7 podmiotów. Byli nimi: Jakub Pawlak, Mateusz Rulski – Bożek, Marcin Januszkiewicz, Marta Lisiewicz, Monika Anna Szymczyk oraz Mentel, Bojda@Mentel – trio oraz zespół Good Staff. Ci ostatni nie dojechali jednak na piątkowe przesłuchania, które zaczęły się o godz. 16. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.

Jakub Pawlak - laureat I nagrody. Fot. AB– Jurorzy mieli trudny wybór i nasza wygrana to chyba trochę przypadek – powiedział nam tuż po wczorajszym ogłoszeniu werdyktu i odebraniu nagrody Grand Prix Marek Bojda. – Każdy z podmiotów jakie wystąpiły miał 30 minut żeby zaprezentować swój repertuar. To dużo, bo podczas tego typu konkursów są to z reguły 2 utwory a półgodzinny występ sprawia, że można pokazać przekrój przez swój dorobek. – Jeździmy na tego typu festiwale głównie po to, żeby pokazać się ludziom, nacieszyć uwagą poświęcaną nam podczas występów – dodał Artur Mentel.

Niestety. Jeżeli inni wykonawcy, nierzadko laureaci ogólnopolskich festiwali i przeglądów piosenki poetyckiej przyjechali z takich samych pobudek tegoroczny pierwszy dzień Recitalu pozostawił w nich …niedosyt, bo przesłuchania konkursowe odbywały się przy pustej sali mimo że bilety na pierwszy dzień Spotkań rozeszły się jak świeże bułeczki. Frekwencja podczas wczorajszych koncertów była już znacznie lepsza. Przed siedlecką publicznością najpierw, podczas koncertu laureatów, zaprezentował się zespół Mentel, Bojda@Mentel – trio a dopełnieniem drugiego, ostatniego dnia XI Spotkań były koncerty Elżbiety Adamiak i Andrzeja Poniedzielskiego oraz Lory Szafran.

bg

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?