SPIN

Jesień w siedleckiej PO: rozliczenia, prośby, groźby?

Beata Głozak poniedziałek, 15 października 2012, 20:36 Siedlce, Wydarzenia
Od lewej: Andrzej Halicki, Jacek Kozaczyński i Wiesław Raboszuk na konferencji prasowej. Fot. AB

Od lewej: Andrzej Halicki, Jacek Kozaczyński i Wiesław Raboszuk na konferencji prasowej. Fot. AB

– Jeśli pan poseł Kozaczyński nie poradzi sobie z budową struktury, która będzie miała własnego kapitana straci to co jest najcenniejsze, czyli możliwość reprezentowania Państwa w Parlamencie – powiedział Andrzej Halicki przewodniczący Regionu Mazowieckiego PO.

Niemal 2 lata od wyborów samorządowych i sromotnej porażce w wyścigu o fotel prezydenta Siedlec Platforma Obywatelska zamiast zwierać swoje szeregi przed kolejnymi wyborami zdaje się być tak samo rozbita teraz jak wtedy. Dowodem na to była bez wątpienia dzisiejsza konferencja prasowa z udziałem posłów Jacka Kozaczyńskiego i Andrzeja Halickiego. Pierwszy mówił o rozliczeniu „wszystkiego” a drugi o ewentualnym rozliczeniu pierwszego. Czy w siedleckiej PO będą porządki? Wszystko wskazuje na to, że pytanie powinno brzmieć „jak duże?”, bo ciągle ma się wrażenie, że na tym statku brakuje kapitana.  

 – Wybory samorządowe, szczególnie jeśli chodzi o  wybory prezydenckie nam nie wyszły. Wyszliśmy z tego w jakiś sposób poobijani, ale czujemy, że będziemy silniejsi z dnia na dzień. Nadchodzi moment, że musimy to wszystko rozliczyć i załatwić między sobą – powiedział Jacek Kozaczyński podczas spotkania z lokalnymi dziennikarzami zapytany o to jak ma się siedlecka Platforma. Dodał jednocześnie, że powinno to nastąpić wewnątrz struktur a nie na publicznym forum. Bardziej rozmowny w tym temacie był z kolei przewodniczący Regionu Mazowieckiego PO Andrzej Halicki, któremu nie podobają się wewnątrzpartyjne „wojenki”.

Kiedy słyszę, że niby szef struktury i jednocześnie radny jest poza klubem radnych a klub radnych jest w 90 procentach jednorodny, ale bez tej najważniejszej osoby to myślę, że jednak naturalnym jest, i to powiem dobitnie, że jeśli struktura ma swojego przedstawiciela w Parlamencie, jeżeli nie ma już w tej chwili wiceprezydenta  to powinna się koncentrować wokół tych osób, które mają legitymację publiczną i to jest też moje oczekiwanie wobec siedleckiej Platformy. Jeżeli jest lider to nie ma co toczyć wojenek i jakichś swarów. Potrzebna nam jest dzisiaj nie tylko mobilizacja, ale i jedność.

Problem w tym, że jedności w Platformie jak nie było tak nie ma a wyznaczenie lidera łatwo przychodzi zdaje się tylko Halickiemu, który nie tylko go wyznacza, ale i ostrzega.

Jeśli pan poseł Kozaczyński nie poradzi sobie z budową tego monolitu, w sensie struktury, która będzie miała własnego kapitana, skrzydłowych to wynik wyborczy będzie fatalny i zły. Jako szef regionu będę z tego rozliczał i w tym momencie pan poseł straci to co jest najcenniejsze, czyli możliwość reprezentowania Państwa w Parlamencie.

„Coś, czego nam bardzo potrzeba dzisiaj – tak wewnątrz Platformy jak i na zewnątrz – to rozmowa z ludźmi (…)” – miał powiedzieć podczas ostatniej Rady Regionu Mazowieckiego PO Andrzej Halicki. W Siedlcach bez wątpienia Platforma powinna zacząć rozmowę od siebie.

bg

32 komentarze

 1. mm dodano 9 lat temu

  Nareszcie jakies męskie słowa, jeszcze proszę redakcję o informacje o jakichś męskich decyzjach.

 2. Kakon dodano 9 lat temu

  Myślę, że w obecnym czasie to normalne że platforma się rozpada. To efekt ich rządów że ludzie im przestają ufać a jak do tej pory sam marketing to za mało.

 3. ??? dodano 9 lat temu

  Ta formacja na tle regionalnym to mnóstwo POmyłek – dopóki nie oczyści sama siebie wewnątrz z osób, które w opinii publicznej nie cieszą się najlepszym zdaniem i dopóki nie przestanie uprawiać POlityki na szczeblu samorządowym to nigdy nie będzie można jej traktować POważnie (ani w kuluarach ani przy urnie wyborczej).

 4. widzim dodano 9 lat temu

  Następną decyzją powinna być rezygnacja Karasia z funkcji przewodniczącego i wyjście PO z "koalicji". I jeszcze wywalenie z PO sprzedawczyka Garbaczewskiego.

 5. tak dodano 9 lat temu

  Wewnętrzne swary i kłótnie powstały po wyborach samorządowych a konkretnie po braku ich rozliczenia wewnątrz siedleckiej PO. W przypadku tak sromotnej porażki ludzie odpowiedzialni za koncepcję i prowadzenie kampanii wyborczej powinni ponieść konsekwencje polityczne.To normalne postępowanie każdy dorosły człowiek ponosi odpowiedzialność za to co robi panowie. POmyślcie o tym!

 6. nareszcie dodano 9 lat temu

  Kozaczyński to Dyzma PO on nie potrafi czytać ,pisać i wypowiadać się. Od samego początku PO w Siedlcach jest on największym obciachem tej partii. W siedleckim PO to w sumie roi się od cwaniaczków, dandysów i małych karierowiczów …. a szkoda bo jest tam paru wartościowych ludzi. Czas na przetrzepanie futra tym nie…..wojom Panie Halicki…….. Do zwolenników PiS, nie cieszyć się.. nie jesteście lepsi ze swoim Prezydentem-Ministrantem w jednym. STS ???? zawiedliście Siedlce. Z powodów czysto estetycznych nie wspomnę o SLD i RP

 7. po.... dodano 9 lat temu

  Po cholerę Kudelski trzyma ich w jakiejś koalicji???? To miernoty.

 8. abc dodano 9 lat temu

  A któż w tej siedleckiej Po jest wartościowy i ile jest wart?

 9. ... dodano 9 lat temu

  Za szefostwa Ambroziewicza takich jaj nie było.

 10. ... dodano 9 lat temu

  Pan Robert Ambroziewicz powinien wrócić – szansa dla siedleckiej PO.

 11. Michał dodano 9 lat temu

  Panowie chcemy dojść do prawdy to wywalajmy sobie dalej żale, ale na spotkaniu i w twarz. Miejmy honor i zostawmy ten internetowy SYF, bo on działa na naszą niekorzyść. To sytuacji nie POprawi, ale sPISuje nas na straty.

 12. Andy dodano 9 lat temu

  do po… To oni się trzymają Kudelskiego, jest przecież kilku prezesów spółek z PO, i Oni się jego słuchają a koalicji to żadnej nie ma, Funduszy nie ma z Urzędu Marszałkowskiego na inwestycje do z ciągnięcia dla miasta, obecnie to Platforma wydaje się teraz niepotrzebna do tzw. koalicji, która nie została zawiązana po wyborach samorządowych. Panie Jacku trzeba ten zarząd roz….dolić, gdzie szef struktury jest poza klubem w radzie miasta, to jest śmieszne – 2 lata się zapisuje. Pozdrawiam

 13. siedlecka Platforma nie stawia dodano 9 lat temu

  Bardzo przykro patrzeć, że siedlecka PO nie stawia na ludzi inteligentnych i z jakąś wiedzą,ale na butnych i pewnych siebie "młodych wilków", jak nazwano ich kilka lat temu. Te młode wilki walczą tylko o stołki dla siebie nie patrząc na to jaki to ma wpływ na samą partię ani na odzew wśród wyborców. Członkowie płyną jeszcze na fali dużego poparcia dla PO, a swoją przynależność traktują jak środek do zdobywania stanowisk w Urzędzie Miasta lub w spółkach. Spotkałem się z taka opinią członka siedleckiej PO: mi się to stanowisko należy, ponieważ jestem już 8 lat w PO. Zresztą takie podejście do partii czyli 'jestem w partii po to żeby coś zdobyć dla siebie, nie dla jakiejś tam idei" nie jest tylko w PO, w PISie też jak najbardziej. W obu partiach jedyną zasadą stosowaną w praktyce jest taka; mówimy kto jest swój a kto wróg, zdobywamy łupy dzielimy wśród swoich. Panowie i panie z PO, chyba wiecie, że w Siedlcach nie jest narazie możliwa wasza zdecydowana wygrana w kolejnych wyborach, dlatego jeśli sami nie potraficie, poradźcie się kogoś mądrzejszego od siebie jak wybrnąć z tych kłopotów z sukcesem dorównującym sprzed kilku lat kiedy mieliście wiceprezydenta.

 14. widzim dodano 9 lat temu

  do Andy.. PO jest potrzebna Kudelskiemu. PO załatwiała kasę, a wszystkie zaszczyty spłynęły na PIS i prezydenta, bo przecież szary obywatel wie kto rządzi w mieście i nie będzie wnikał w szczegóły polityczne. Kudelski dla jaj wozi wszędzie ze sobą Karasia, a ten jest za g…..i żeby zrozumieć, że jest wykorzystywany jako przykrywka. Karaś chce tylko władzy, a prezydent zapewnia mu jej pozory i szafa gra. Tylko jak będzie bieda, to taki Karaś będzie robił za frajera a PO za kozła ofiarnego.

 15. Kakadu dodano 9 lat temu

  Jestem za PiS-em. Może trochę ich ośmieszono w mediach, ale oni coś konkretnego chcą zdziałać i mimo niesprzyjających warunków z determinacją chcą wprowadzić swoje postulaty w życie. A głosuję nie na osoby, nie na partię, ale NA WARTOŚCI KTÓRE REPREZENTUJĄ!

 16. bezrobotmy dodano 9 lat temu

  Chcę tylko zauważyć, że chęciami i to dobrymi jest piekło wybrukowane, więc niech Pan Prezydent Kudelski i PiS piekłu nie pomagają.

 17. do Kakadu dodano 9 lat temu

  Kakadu pisze ze głosuję nie na osoby, nie na partię, ale NA WARTOŚCI KTÓRE REPREZENTUJĄ. A zadałeś sobie pytanie jaki e wartości reprezentują osoby na które głosujesz w wyborach samorzadowych? ? Ja głosuję na osoby a więc na to co sobą reprezentują więc chyba na partie też. Zdarzają sie osoby które mają za nic głoszone przez ich partie wartości. co wtedy? Wybierając nie najlepszej jakości kandydatów decydujemy o jakości całych partii. Skoro wartości głoszone w mediach przez przywódców partii nie są stosowane przez własnych członków to chyba coś jest nie tak. Na takich ludzi głosował nie będę.

 18. to ja dodano 9 lat temu

  PODZIEKUJ KUDELSKIEMU ZA KORKI, Dziekuje, teraz sie przynajmniej jeździ jak przystało na miasto

 19. POklask dodano 9 lat temu

  "Dość absurdów…" chciałoby się rzec. Zapewne za 3 lata na liście wyborczej PO siedlczanie zajmować będą pozycje poniżej numeru 5-tego. Zapachniało spadochroniarzami. Może i dobrze?

 20. R2D2 dodano 9 lat temu

  Co robi poseł Kozaczyński? Nigdzie go nie widać, nie słychać – to ma być ten lider Halickiego?

 21. PO na plus dodano 9 lat temu

  Ale ujadają, ujadają. Czyżby zazdroszczą PO? Takie to nasze…. Wstyd Panie i Panowie.

 22. Życzliwy dodano 9 lat temu

  Mimo, że jestem sympatykiem PIS-u, popieram całym sercem Pana Posła Kozaczyńskiego i życzę Panu Posłowi dalszej owocnej pracy dla swojej partii. Dzięki pracy Pana Posła, Platforma ma szansę utrzymać się w Siedlcach co najmniej do stycznia.

 23. persony z po dodano 9 lat temu

  Moze kozaczynski zakonczy ta koalicje. z pis ktora prowadzi donikad,stworzona po to tylko zeby kilku prezesow z po mialo stolki,i nabijalo sobie kabze,a zero pokory bo fuchy sprawuja tylko dzieki ukladompartyjnym ,

 24. mieszkam tutaj i widzę. dodano 9 lat temu

  Siedlecka PO? Spójrzcie na skład osobowy,na ludzi i co reprezentują. Zgadzam się z siedlecka Platforma nie stawia.Kozaczyński-spójrzcie na tego człowieka,to prosty łeb,nie mający nic do powiedzenia,jest marionetką struktury (fragment usunięty przez moderatora). Kordecki-instruktor WORD-chyba był nawet z-cą dyrektora,ale (…),dalej tam pracuje.No i te młode wilki ukierunkowane na osobisty sukces,z wielkim parciem na szkło i urabiający sobie znajomośći przez funkcję jaką wykonują-Karaś,oddany żółnierz Ambroziewicza,Garbaczewski wszedłby bez mydła do własnej …,Narojek-sztuka i numeryka w Radzie Miasta.P.S Nie jestem za żadną partią,na wybory nie idę,niech się panowie politycy martwią.Jeden mądry głos mniej.

 25. POmyślcie dobrze Wam radzę. dodano 9 lat temu

  Czy warto dla czterech stółków -ZUO , PWiK , STBS, ARMS i Przewodniczącego RM ( zajmowanych przez ludzi ,którzy Wam splendoru nie przynoszą )sprzedawać polityczną "duszę" ? Jesteście marionetkami w koalicji a wyborcom Platformy nie odpowiada taki stan rzeczy.

 26. czyscic dodano 9 lat temu

  Oj tak wyautowac tych prezesikow, niech ida do urzedu pracy po zasilek,

 27. mieszkam tutaj i widzę. dodano 9 lat temu

  Do Pani Anety Borkowskiej-redaktorki.Dlaczego mój komentarz jest tak długo sprawdzany.Nie ma tam wulgaryzmów tylko moja opinia o siedleckiej PO.Widzę po raz kolejny, że pewne niewygodne opinie nie przechodzą na tym spinie.Niezależna?Radziłbym się zastanowić nad dalszym sensem wykonywanego zawodu.Pozdrawiam Panią.

 28. Beata Głozak dodano 9 lat temu

  Do "mieszkam tu i widzę". Uprzedzę Pana. Tym razem ja jestem odpowiedzialna za Pana komentarz.

 29. mieszkam tutaj i widzę. dodano 9 lat temu

  Nie zmienia to faktu Pani Beato,że cały artykuł przeniesiono z głównej strony i część niewygodnego tekstu usunięto.Jesteście apolityczni?Chyba żart.Jesteście śmieszni.Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę.

 30. Beata Głozak dodano 9 lat temu

  Proszę Pana nie będę się z Panem kłócić, ale jeżeli "wchodził" Pan na SPIN dłużej niż przez ostatni tydzień musiał zauważyć Pan, że na głównej stronie w kategorii Siedlce mamy określoną liczbę tekstów – ten spadł, bo weszła informacja o PG nr 2. Proszę nie pisać, że to ze względów politycznych, bo to kłamstwo i wprowadza Pan w błąd osoby, które przeczytają ten materiał za miesiąc. Komentarz o wyglądzie zewnętrznym nie jest niewygodny a jeżeli informacja o popełnionym przestępstwie jest prawdziwa to proszę mi napisać o tym na bglozak@spin.siedlce.pl

 31. mieszkam tutaj i widzę. dodano 9 lat temu

  I tutaj widać,to co napisałem poprzednio.Nie macie ODWAGI w tym mieście (zapewne jest za małe i każdy każdego zna) przekazywać informacji rzetelnie,tylko je kropkujecie.Po co się narażać posłowi PO i działaczowi siedleckiej PO.

 32. mieszkam tutaj i widzę. dodano 9 lat temu

  P.S Do nie wtajemniczonych napisałem,że pan poseł ma fatalne uzębienie i powinien coś ztym zrobić a drugi siedlecki prominent jechał i był zatrzymany obok "Janusza"przez policję,chyba że zostało to pozamiatane pod dywan.Pzdr wszystkich.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?