SPIN

POLICJA: Dwa wypadki, trzy osoby poszkodowane

Aneta Borkowska wtorek, 16 października 2012, 14:56 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj (15 października) na terenie powiatu siedleckiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których poszkodowane zostały trzy osoby zaliczane do grupy Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego (piesi, rowerzyści i motocykliści).

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około godz. 10:36 w  Strzale. W tym przypadku kierująca rowerem 50 – letnia mieszkanka ww. miejscowości poruszała się ścieżka dla rowerów, jadąc od strony Siedlec w kierunku Chodowa. W momencie gdy wykonywała manewr skrętu w prawo na swoją posesję, została potrącona przez jadącego w tym samym kierunku motocyklistę. Na szczęście odniesione przez kobietę obrażenia okazały się niegroźne i po udzieleniu jej niezbędnej pomocy medycznej została zwolniona ze szpitala. Podczas przeprowadzonego przez funkcjonariuszy badania okazało się jednak, że 29 – letni sprawca wypadku ma w organizmie ponad 3,4 promila alkoholu. Mężczyzna ten z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia szczegółowo wyjaśniane są przez policjantów KMP w Siedlcach. Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu zagrożone jest karą do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Natomiast do drugiego doszło około godz. 14:39 na ul. Piłsudskiego w Siedlcach. Jak wynika z wstępnych ustaleń pracujących tam policjantów 26 – letni mieszkaniec pow siedleckiego, kierujący pojazdem BMW, wyjeżdżając z ul. Sportowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Warszawy motocykliście. Kierujący motocyklem Yamaha 22 – letni mieszkaniec pow. siedleckiego doznał obrażeń ciała, które na szczęście nie zagrażają jego życiu i został hospitalizowany. W tym przypadku – co potwierdzono podczas badań – obydwaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?