SPIN

Nagrody dla najlepszych nauczycieli [zdjęcia]

Aneta Borkowska środa, 17 października 2012, 10:04 Siedlce, Wydarzenia

Nagrodą pieniężną w wysokości 2500 zł brutto i symbolicznym kwiatem siedleckie władze podziękowały wczoraj 62 nauczycielom za ich osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze.

– Oświata to coś najważniejszego, bo nie ma niczego gorszego niż ciemnota – powiedział podczas przemówienia Wojciech Kudelski. Podkreślił, że uczniowie naszych szkół osiągają bardzo dobre wyniki na egzaminach a jest to możliwe dzięki dobrze przygotowanym nauczycielom co szczególnie  zdaniem prezydenta widać szczególnie w szkołach niepublicznych.

Coś w tym jest, że my musimy do nich równać. Ich wysoki poziom to także powód do dumy dla nas wszystkich. Można mówić o problemach oświaty, o finansach, ale chciałbym żeby to spotkanie było bardzo uroczyste. W imieniu władz Siedlec i rodziców dziękuję za waszą ciężką pracę i życzę żeby dawała wam jak najwięcej satysfakcji i przyjemności.

Kudelski poprosił zebranych nauczycieli, aby historii i szacunku do niej uczyli młodzież m.in. poprzez obecność na uroczystościach patriotycznych. Podkreślił, że Siedlce to miasto, w którym tworzy się bardzo dobre warunki do rozwoju oświaty. Do zadań władz zaliczył martwienie się o dobre wynagrodzenie nauczycieli, pomoce naukowe i wyposażenie sal lekcyjnych od nich samych chciałby wymagać więcej niż dobrej pracy.

Wy dajcie od siebie troszkę serca w tym kierunku. Wiem, że tu są sami najlepsi z najlepszych i ja z lekkim sercem wszystkie wnioski o nagrody podpisałem. W przyszłości chciałbym, żeby  wypływały one nie z tego, że dobrze pracujemy, bo za to bierzemy co miesiąc pobory, ale żeby nagrody były za takie przygotowanie młodzieży, że nie trzeba będzie jej popychać do uczestnictwa w świętach patriotycznych.

W Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce dyrektorzy, wychowawcy i nauczyciele z siedleckich przedszkoli i szkół tradycyjnie już uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość poprowadził Mariusz Orzełowski, dyrektor CKiS a uświetnił ją Teatr ES.

ab

no images were found

21 komentarzy

 1. no tak.... dodano 9 lat temu

  Dzieci ubyło, a nauczycieli niestety przybyło – w Polsce. Do tego nagrody i korepetycje bez opodatkowania. HIPOKRYZJA godna szczytów himalajskich.

 2. bankier dodano 9 lat temu

  czy następnym razem szacowni pedagodzy ptani o średnie wynagrodzenie dodadzą sobię tę nagrodę, czy dalej będa uważać, że ich płaca to tylko to co "zasadnicza" a całą reszta dodatków to nie pensja?

 3. zyga dodano 9 lat temu

  Powyższy komentarz przedstawia ogólnie panującą opinię o pracy nauczyciela, który jest mielony już długo nie wiem w jakim celu. Jeśli ktoś nie widzi i nie orientuje się w sytuacji oświaty w innych krajach europejskich to niech sobie odrobi tą zaległą "pracę domową" czy może trud by się zorientować, że nauka jest w cenie w naszym kraju już nie. Podważając autorytety (i nie mówię tutaj tylko o grupie nauczycieli) powoduje się , że społeczeństwo najnormalniej chamieje.
  PS Życzę wszystkim nauczycielom cierpliwości i wytrwałości szczególnie w dzisiejszych czasach, i uśmiechu dzieci bo jest to dla każdego nauczyciela najwyższą nagrodą w ich trudnej pracy.

 4. biadolenie dodano 9 lat temu

  mało w Polsce jest zawodów w cenie.Jak komuś mało do 1-go dorabia sobie,a przy godzinach pracy nauczyciela jest dużooooooo czasu.

 5. DO ZYGA dodano 9 lat temu

  hahaha co za staroswieckie poglady usmiech dziecka nagroda dla nauczycieli hahahahah jaja… usmiech nauczyciela to wakacje 20h tygodniowo i pensja wieksza niz niejeden mgr pracujacy po 40h zwiekszyc wymogi nie dac naszych dzieci w rece ''pedagogow'' z psiej wólki!!

 6. bb do Zygi dodano 9 lat temu

  a po co oświata? Studia itd. Wystarczy skończyc kurs i zostaje sie wice spółki miejskiej z sowitym wynagrodzeniem. No jeszcze warunek. Trzeba należec do właściwej partii.

 7. Anonim dodano 9 lat temu

  Tych wszystkich narzekających na nauczycieli i wypominających im 'wakacje 20 h tygodniowo' zachęcam do pracy w szkole. Skoro nam jest tak cudownie w czym przeszkoda? nikt wam nie broni wyboru takiego zawodu, więc w czym problem?

 8. bankier dodano 9 lat temu

  do zyga – zbyt wielu znam nauczycieli by mieć jeszcze jakiekolwiek wątpliwości czemu wybrali ten zawód – mało pracy – dużo wolnego – karta nauczyciela. Jeden z nich pracuje na 2 pełne etaty + ma czas jeszcze na pracę w firmie jako dochodzący informatyk. Bajki o tym jak dużo pracują nad lekcjami poza szkołą są dla naiwnych.

 9. do anonima dodano 9 lat temu

  a spróbuj się zatrudnić jako nauczyciel? Nie ma miejsc. Starzy nauczyciele, mimo pobierania emerytur siedzą dalej w szkołach, bo mają układy. A wyniki nauczania są coraz słabsze. Natomiast wolne dni mają co chwila. Gdyby tak policzyć czas faktycznie przepracowany to kiepsko by wyszło. Ale nagroda jest i to aż taka duża, choć kasa miejska pusta. Ciekawe czy inni pracujący w budżetówce też dostaną i aż tyle? 🙂

 10. haha dodano 9 lat temu

  waktycznie nieh rzyie bórakowo mnie tam szkoły nie potżebne som bo po co

 11. -ja dodano 9 lat temu

  Jakie to przykre, że dla większości dzień bez nagonki na nauczycieli – to dzień stracony. Żenada !!!

 12. RODZIC nie nauczyciel dodano 9 lat temu

  To może sami w domach zaczynajcie uczyć swoje dzieci i po problemie. Uwierzcie praca z Waszymi dziećmi to żaden komfort, gdzie znaczna część to niedorozwoje, które potem wysyłacie na studia humanistyczne, po których i tak będą w większości siedzieć do końca życia na Waszym garnuszku. Ewentualnie zasilą kasy Biedronki Tesco Lidla itp. Posyłacie je do szkół i na różne inne zajęcia poza nią, tylko po by pozbyć się ich z domu , a następnie ubliżać tym ,którzy się nimi zajmują. Szkoła ich nie zmienia, Oni tacy wychodzą od Was z domu!!!. To nie nauczyciele mają ich wychowywać szkoła to nie dom dziecka ani poprawczak!!. Nauczyciel ma przekazać wiedzę i to w warunkach spokoju ,szacunku i powagi na lekcjach. Do obowiązków rodzica jest wychowywać. Tylko,że spora część ma to w dupie. Nie dajecie sobie absolutnie rady ze swoimi dziećmi pojedynczo, a chcecie aby nauczyciel lub nauczycielka ogarnęła całą klasę ??? Nie szanujecie w ogóle Nauczycieli i dlatego Wasze dzieci tez ich nie szanują. Propozycja: Kochani do roboty !!! kupować książki i uczyć wasze pociechy w domu, taniej będzie na pewno, a czy skutecznie? to się okaże po maturze do której ich przygotujecie. Zacznijcie wymagać od Siebie, potem zwalajcie winę na innych. Powodzenia w nowej roli rodzić-nauczyciel.

 13. bankier dodano 9 lat temu

  zdziwiłbyś się RODZICU ile juz ludzi nie posyła własnych dzieci do szkół… poczytaj o tym i o zasadach które to umożliwiają. Piszesz o rodzicach że mają w (…) wychowywanie. Dokładnie to samo można powiedzieć o nauczycielach, że mają w (…) nauczanie. Do tego robią z siebie największe ofiary losu. Niedobre dzieci, niedobrzy rodzice, trudna praca, mało płacą… Tylko jakaś niedojda w takim razie siedzi 20 lat w takim zawodzie i nie szuka nic żeby sobie polepszyć… Nieprawdaż?

 14. do bankiera dodano 9 lat temu

  Czytając twoje wypowiedzi można stwierdzić, że szkoła nieźle ci dopiekła. Chyba dostawałeś w niej same pały i nie tylko…

 15. Fan Pawła Zarzecznego dodano 9 lat temu

  Szkoła też powinna wychowywać np wspierać takie rzeczy jak Wojsko,Marsz Niepodległości i tego typu inicjatywy a co do szkoły to Paweł Zarzeczny (najlepszy dziennikarz sportowy ale także polityczny związany swego czasu z Korwinem Mikke) on powie wam coś o szkole.Szkoła jest po to aby dzieciaki miały zajęcia a nie chodziły na piwo a nauka to jest to,że po latach coś kumasz możesz być po szkole zawodowej ale masz zamiłowania np do historii to jest ok sam byłem świadkiem jak gość po zawodówce zagiął z historii gościa,który skończył liceum Bolesława Prusa (A… Z…) i pytanie,który jest mądrzejszy.Także nie macie pojęcia co to jest wiedza tyle w temacie a jak tam pogoda na weekend ?.

 16. bankier dodano 9 lat temu

  a do treści tematu umiesz się odnieść?

 17. asan dodano 9 lat temu

  Tylko prymitywy widzą kwotę 2500zł i komentują.
  Z tej kwoty -244 to ZUS emerytury P
  37,50 ZUS rentowe P
  61,25 ZUS chorobowe P
  244 ZUS emerytury Z
  162,50 ZUS Rent Z
  23,25 ZUS wyp Z

  Potrącenia razem 757,90
  Do wypłaty 1742 – strrrrrrraszne pieniądze.

 18. Fan Pawła Zarzecznego dodano 9 lat temu

  Bankier mówiłeś (a raczej pisałeś) do mnie ?. Dla mnie bankowcy (nie wszyscy) to ludzie rządni przeważnie kasy,nie znający za dobrze na współczuciach ludzkich,uprawiają wyścig szczurów (który polega na tym,że jeden donosi na drugiego lub wyciąga przeciwko innemu jakieś idiotyzmy) itd.Ale takie osoby już są stracone ponieważ zatraciły całkowitą rzeczywistość oprócz kasy i dopóki nie zrozumieją swojego błędu to przepadną a po latach zobaczą,że stracili swój najlepszy czas także pora się nawrócić i czynić dobro.

 19. bankier dodano 9 lat temu

  "Fanie" – nie pisałem do Ciebie. Forum spinu jest dziadowsko skonstrułowane, że nie ma miejsca na tytułi i podpis dlatego często nie wiadomo co kto do kogo pisze. Co do treści to kazdy ma jakąś pracę, jeden dyga worki, drugi robi operację ślepej kiszki a trzeci sprzedaje – nieważne co czy kredyty czy skarpetki. Wszystkie te prace wytwarzaja jakąś wartość dodaną. Wszyscy też robią to za i dla pieniędzy – i nie dlatego że kochaję je posiadac tylko dlatego, że sa powszechnym ekwiwalentem za który mogą kupić sobie jedzenie czy dziecku zabawkę. "czynić dobro"….. dobre, a możesz to sprecyzować?

 20. rodzic dodano 9 lat temu

  Gratulacje dla Pani Ani z 10 ,wspaniały wychowawca,w pełni zasłużone wyróżnienie.

 21. robi dodano 9 lat temu

  Ja znam takich" zdolnych pedagogów"którzy maturę robili w C.K.U i T.W.P.
  Ewenement w dwódziestym pierwszym wieku

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?