SPIN

OCZAMI KOBIET: Akacje

Aneta Borkowska środa, 17 października 2012, 09:47 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Akacje" Fot. NoveKino Siedlce

Kadr z filmu „Akacje” Fot. NoveKino Siedlce

„Akacje” rosną z każdą chwilą, stając się opowieścią o  samotności, która zamyka na innego człowieka. To nie jest film o wielkiej miłości. To opowieść o bliskości, która pojawia się na chwilę, o nieuchwytnych promykach na moment rozświetlających smutek codzienności. Reżyser rezygnuje z wszystkiego, co zbędne, unika dramatycznych ornamentów. Dzięki temu osiąga psychologiczną wiarygodność. Bartosz Staszczyszyn/filmweb

W najbliższą środę (24 października) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Akacje”.

Rubén, kierowca ciężarówki przewożącej drewno udaje się w podróż służbową. Wyjeżdżając z Paragwaju zabiera ze sobą Jacintę, która wraz z pięciomiesięczną córeczką Anahí chce dostać się do Buenos Aires. Przypadkowo połączeni nieznajomi w miarę upływu kolejnych kilometrów pozbywają się dzielącego ich skrępowania i dystansu.

Akacje
reżyseria: Pablo Giorgelli,
scenariusz: Pablo Giorgelli, Salvador Roselli,
aktorzy: Germán de Silva, Hebe Duarte, Nayra Calle Mamani,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Argentyna, Hiszpania,
rok produkcji: 2011,
czas trwania: 85 minut,

źródło: NK Siedlce/filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?