SPIN

WE ARE – spektakl Jakuba Mędrzyckiego

Aneta Borkowska czwartek, 18 października 2012, 16:51 Kultura, Wydarzenia

Już 28 października na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się prapremiera oraz premiera spektaklu WE ARE w wykonaniu Teatru Tańca Caro Dance. Choreografem i reżyserem spektaklu jest Jakub Mędrzycki – młody artysta, student Akademii Artystycznej Codarts w Rotterdamie na kierunku taniec współczesny.

Spektakl składa się z trzech części. Jego celem jest poruszenie tematów ponadczasowych, z którymi utożsamiać się może każdy człowiek. Pierwsza część „Modern Freedom” tańczona jest przez wchodzące w dorosły świat tancerki, które mają jeszcze nienaruszoną wrażliwość i nie są świadome przeszkód, jakie czekają je w przyszłości. Choreografia dotyczy wolności na różnych płaszczyznach – wolność myśli, słowa, czynu. „Differences” to tytuł drugiej części spektaklu, dotyczącej różnic międzyludzkich. Temat poruszony w choreografii zwraca uwagę, że fakt bycia człowiekiem przyćmiewa wszelkie odmienności. Treść ukazana jest w męskiej prezentacji solowej. Finałowa część spektaklu nosi tytuł „A Single Girl, World of Imagination”. Opowiada ona o dwóch równoległych światach – świecie materialnym i świecie wyobraźni, który człowiek nosi w sobie jako jego prywatną wyspę, na którą może podróżować w każdej chwili.

Przekaz zawarty w choreografiach dotyczy nas jako społeczeństwa, jak również każdego z osobna, stąd tytuł WE ARE.

Prapremiera spektaklu zaplanowana jest na godz. 15.30 zaś premiera odbędzie się o godz. 19. w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Zaproszenia do odebrania w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS ul. Bpa I. Świrskiego 31 tel. 25 644 68 00 w. 37

2 komentarze

  1. kulturomaniak dodano 9 lat temu

    uwielbiam spektakle w centrum,szczególnie te kreatywne jak teatru tańca caro

  2. y. dodano 9 lat temu

    tanie jest dla dziewczyn

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?