SPIN

54 Siedleckie Zaduszki Jazzowe

Aneta Borkowska poniedziałek, 22 października 2012, 10:14 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na 54 Siedleckie Zaduszki Jazzowe, które odbędą się 8 i 9 listopada w Sali Widowiskowej „Podlasie”.

Siedleckie Zaduszki Jazzowe to impreza, która ma już ponad półwiekową tradycję i jest jedną z priorytetowych pozycji w kalendarzu wydarzeń Miejskiego Ośrodka Kultury. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zadbali o zróżnicowaną stylistykę programu i znakomitych artystów, którzy z pewnością dostarczą wielu niezapomnianych emocji i wzruszeń.

CZWARTEK

Festiwal otworzy wielokrotnie nagradzana formacja – Atom String Quartet, jeden z nielicznych na świecie i pierwszy w Polsce kwartet smyczkowy grający jazz. Podczas siedleckich Zaduszek wystąpią w nieco zmienionej obsadzie, bowiem na II skrzypcach zagra gościnnie wybitny polski skrzypek jazzowy młodego pokolenia – Adam Bałdych. Przez wielu krytyków uznawany jest za wirtuoza i nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej. Atom String Quartet to intrygujące zestawienie kontrastujących elementów: klasycznego kwartetu smyczkowego i jazzu. Zespół wykonuje kompozycje, które dzięki zastosowaniu tak nietypowej dla muzyki jazzowej obsady wykonawczej brzmią bardzo nowocześnie i oryginalnie.

Druga odsłona czwartkowa to międzynarodowy kwartet The Brag Pack – formacja młodych muzyków jazzowych, którzy spotkali się podczas studiów na Wydziale Jazzu w Conservatorium van Amsterdam w Holandii. The Brag Pack to kompozycje grane energicznie i interaktywnie, co tworzy w całości spójne i bardzo ciekawe w odbiorze widowisko. Szeroki repertuar obejmuje utwory z nowoczesnym podejściem do swingu oraz solidny groove i improwizacje free.

PIĄTEK

Zaduszkowy piątek rozpocznie się koncertem, który będzie gratką zarówno dla fanów jazzu jak i dla wielbicieli króla popu. Wystąpi Quintet Piotra Filipowicza z programem Jazz Tribute To Michael Jackson. Podczas koncertu usłyszymy nowe aranżacje najsłynniejszych utworów Jacksona, takich jak: Thriller, Rock With You, Billie Jean czy Black or White. Na nagranie i wykorzystanie utworów bezpośredniej zgody udzielili właściciele i spadkobiercy praw do piosenek króla popu w USA, a płyta „Jazz Tribute To Michael Jackson” jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się krążków jazzowych na naszym rynku.

Na finał – mistrzowskie trio. Międzynarodowej sławy skrzypek i kompozytor – Michał Urbaniak, wirtuoz organów Hammonda, kompozytor, aranżer – Wojciech Karolak oraz znakomity chicagowski perkusista – Frank Parker. Trzy konkretne nazwiska, które mówią same za siebie, gwarantując Jazz na najwyższym światowym poziomie.

Bilety w cenie 50 zł za jeden dzień / 80 zł za karnet dwudniowy do nabycia Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Pułaskiego 6 oraz budynku „Podlasie” przy ul. Sienkiewicza 63. (przedsprzedaż od 15 października 2012)

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?