SPIN

NEWS: Sylwester Czyżyk opuszcza PiS?

Beata Głozak wtorek, 23 października 2012, 18:18 Siedlce, Wydarzenia
Sylwester Czyżyk (pierwszy od lewej) opuszcza PiS? Fot. AB

Sylwester Czyżyk (pierwszy od lewej) opuszcza PiS? Fot. AB

Miejski radny Prawa i Sprawiedliwości Sylwester Czyżyk odchodzi z tej partii. Taką informację przekazał kilkanaście minut temu podczas konsultacji społecznych dotyczących zniesienia Dzielnicy Nowe Siedlce, które teraz odbywają się w SP nr 11.

Jak przyznał nie złożył jeszcze żadnego oficjalnego pisma w tej sprawie. Czyżykowi nie podoba się, jak powiedział fakt, że podczas głosowań obowiązuje „dyscyplina partyjna”.

Dostałem dzisiaj sms-a z zaproszeniem na spotkanie radnych PiS w gabinecie prezydenta, którego powodem jest posiedzenie koalicji. Takiego sms-a dostaje każdy radny, który jest członkiem koalicji. Ja ustnie poinformowałem już wszystkich, że nie jestem w gronie PiS-u i w tej koalicji, ale sms-y jeszcze dostaję. W poprzedniej kadencji chodziłem na wszystkie takie spotkania, w obecnej byłem na samym początku raz czy dwa i powiem jak one się odbywają. Jest plan sesji, jedzie się punkt po punkcie i zapadają decyzje jak mamy głosować. Ja w poprzedniej kadencji pozwoliłem sobie kilka razy głosować inaczej w sprawach nazwijmy to światopoglądowych, ale w tej kadencji zaczynało się robić coraz gorzej. I stąd moja decyzja, że będę dumnym radnym niezależnym i ogłoszę to na najbliższej sesji.

ab

Tekst zaktualizowany dzisiaj

43 komentarze

 1. zero... dodano 12 lat temu

  Zero strat. To człowiek bez osiągnięć. Nawet zbiórki na pomnik Wolności nie potrafił przeprowadzić. Radnym został przypadkowo. Ostatni raz. Do widzenia.

 2. Anonim dodano 12 lat temu

  Ostatnio kilku mądrych panów pożegnało się z posadkami w mieście…

 3. mieszkam tutaj i widzę. dodano 12 lat temu

  Do zero…Nie znam człowieka,nie będę komentował,lecz sprawa zbiórki i sensu istnienia tego pomnika denerwuje mnie od dluższego czasu.Spytam tak.Czy stać Siedllce na to ,aby budować pomnik za publiczne pieniadze (około 650 tys.) tylko po to aby spotkać się przy nim raz w roku i złozyć kwiaty?Komu to służy?

 4. wolny nie tylko od nałogów dodano 12 lat temu

  Jak łatwo oczerniać człowieka który jest przeciwko naciskom politycznym i dyscyplinie partyjnej. Chce odejść z twarzą bo widzi jak faktycznie jest że nie liczy się człowiek i to co robi tylko polityka i wchodzenie sobie w….. Niedługo wybory a dzielnica duża tam też są ludzie, którzy dobrze widzą jak się ich traktuje a każdy głos niedługo będzie na wagę złota.
  BRAWO CZYŻYK NIE PATRZ NA FARYZEUSZY.

 5. opuszcza dodano 12 lat temu

  PIS ale radnym nadal będzie.

 6. mieszkaniec dodano 12 lat temu

  Pan Czyżyk nigdy niebył członkiem PiS to jak morze wystąpić?

 7. alex dodano 12 lat temu

  Czyżyk nie jest członkiem PiS, więc go nie opuszcza, dzięki tej partii został radnym. Dziwne, że decyzję ogłasza przez media i to wrogie dla władz miasta.

 8. beatka dodano 12 lat temu

  @zero – tu się mylisz. Jeden z niewielu uczciwych ludzi. Ginąca rasa w dzisiejszym skomercjalizowanym świecie.

 9. beatko... dodano 12 lat temu

  Co to rasa, która mając związkowy etat ma prace trochę cięższą od spania.

 10. obserwator dodano 12 lat temu

  Ciekawe, czy Beata "przepuści" ten komentarz o Czyżyku? W tamtym roku napisałem o tym, że nie tylko Solidarność jest na kolei i nie tylko Czyżyk musi mieć rację w związku z likwidacją zakładu linii kolejowych w Siedlcach. Znam człowieka tyle lat- on nigdy nie był w PiS, a że startował z jej listy to inna sprawa. Podczas manifestacji w Warszawie przed siedzibą PKP biegał od kamery do kamery różnych stacji telewizyjnych by udzielać wywiadów, a potem jakoś "zniknął" zostawiając protestujących sobie. W niby obronie nauczania historii też nie zabłysnął. Za 2 lata wybory samorządowe, więc warto o sobie przypomnieć…..Dla mnie pic na wodę, dziwię się że kolej chce go trzymać za nic nie robienie.Odnosząc się do beatki faktycznie ginąca rasa.

 11. olo dodano 12 lat temu

  Może takich odważnych będzie więcej, bo to co szykują radni pod wodzą "POsłusznego" przewodniczącego, chociażby z opłatami za śmieci, woła o pomstę do nieba. Miasto tonie w długach więc trzeba to w jakiś POsłuszny sposób wydrzeć pieniądze od mieszkańców i zarobić na nowe stołki dla POsłusznych swojaków. Dziwię się tylko administratorom poszczególnych zasobów mieszkaniowych, że jeszcze się nie skrzyknęli w sprawie śmieci i nie protestują.

 12. DO ZERA!!! dodano 12 lat temu

  Hej zero, czy ty naprawdę jesteś zerem, a może niżej.
  Czytając twój komentarz uważam, że nie posiadzasz szacunku do ludzi. Mama nie nauczyła cię, że: SZACUNEK NALEŻY SIĘ KAŻDEMU!
  Wypowiadając się o drugim człowieku w ten sposób to i pozostałych traktujesz podobnie. Każdy człowiek coś w życiu posiada i osiąga. Napewno posiadasz imię i nazwisko (a może nie?)
  Współczuje Ci.
  Wbrew twojemu nastawieniu (oraz zero strat)życzę ci jak najwięcej osiągnięć !

 13. taka prawda dodano 12 lat temu

  he, he najpier odszedł Pawłowski, teraz Czyżyk, widać w siedleckim pis "porządki" przed wyborami samorządowymi, no cóż albo jesteś z nami (i głosujesz/robisz jak partia chce) albo wypier….

 14. związkowiec dodano 12 lat temu

  Przewodniczący Czyżyk, to bardzo porządny człowiek. Ma "gdzieś" układy polityczne i lizanie d…y. Zawsze najważniejszy był i jest dla niego człowiek. Jeżeli opuszcza klub PiS tzn., że nie zgadza się z panującą tam sytuacją. Też jestem członkiem PiS – u, zapisałem się jakiś czas temu, bo przekonał mnie właśnie Przewodniczący Czyżyk, ale teraz wiedząc co tam się dzieje, zrezygnuję z członkostwa.

 15. NSZZ "S" dodano 12 lat temu

  to ja też odchodzę z PiS – u.

 16. ma rację dodano 12 lat temu

  Jestem związkowcem, pewnie zrobię to samo co Sylwek Czyżyk.

 17. Czyżyk to porządny człowiek dodano 12 lat temu

  myślę, że wie co robi, pewnie ma dosyć kolesiostwa, a sprawy zwykłych ludzi na dalszym planie. jestem ze związku, poważnie rozważam odejście z Pisu

 18. Sylwek masz rację dodano 12 lat temu

  zrobię to samo…

 19. Alex dodano 12 lat temu

  znam człowieka, kiedyś przyszedłem do zwiazku po poradę prawną. rozmawiałem z nim. odniosłem wrażenie że jest osobą godna zaufania na którą mozna liczyć ze pomoże. i pomógł, co obiecał tak zrobił. jestem mu wdzięczny. myslę, że na pewno podejmuje właściwą dezycję.

 20. PUK Service dodano 12 lat temu

  Sylwek jestesmy z Tobą

 21. to porządny gość dodano 12 lat temu

  gdyby nie jego pomoc zostałbym bez pracy. jestem z PiSU, pewnie zrobię to samo co on

 22. "S" dodano 12 lat temu

  Sylwek jesteśmy z tobą czas skonczyć z układami i układzikami, człowiek jest najwazniejszy

 23. odchodze dodano 12 lat temu

  Jestem członkiem pisu i Komisji Zakładowej Solidarnosć. Pogadam z ludzmi a sam jutro ide zrezygnować z członkostwa w Pisie

 24. maciek dodano 12 lat temu

  Śmiech na sali, ostatnie kilkanaście komentarzy napisala ta sama osoba, moze sam zainteresowany? Zanujace, oceńcie to sami. Komentarze co 2minuty, w większości ich treść jest taka sama. Śmiech na sali Panie Cz. – najpierw coś Pan w życiu osiągnij, potem siej ferment i wymagaj od innych.

 25. do obserwatora dodano 12 lat temu

  "W tym roku napisałem" – wywnioskować mozna, że jesteś pilnym obserwatorem i masz cos do powiedzenia, – więc tyle wiesz o człowieku i kolei co piszesz. Wstyd mi za ciebie, że wypowiadasz się o kolei i o człówieku, o którym może kiedyś słyszałeś zazdroszcząc Mu charyzmy, którą posiada. Człowiek postepuje w/g własnegho sumienia, którego ty nie posiadasz. Oceniajac człowieka – zastanów sie co wiesz o nim. Pozdrawiam.

 26. wdzięczny dodano 12 lat temu

  Nie interesuję się polityką, dzięki Panu Przewodniczącemu Czyżykowi, wróciłem do pracy i moje dzieci mają co jeść. Jestem z Panem. Dziękuję. Pozdrawiam. Marek.

  • Biala dodano 5 lat temu

   Tak to prawda nic nie robią tylko baluja

 27. czytelnik SPIN dodano 12 lat temu

  nie sadzę maciek, nie da się z jednego komputera wysłać kilku komentarzy z innym nikiem nie jestem informatykiem ale ma to cos wspólnego z adresem IP komputera więc watpie

 28. maciek do czytelnika SPIN dodano 12 lat temu

  Niestety Twoja wiedza na temat właściwości zastosowania nr IP jest nikła, co wnioskuję po treści Twojej ostatniej wypowiedzi. Nie mam osobistego celu, aby ukazać to w praktyce, ale jeśli chcesz to wystarczy (tak jak wyżej) co 2-3minuty wysyłać kolejne komentarze z nowymi nickami. Niestety, na pierwszy rzut oka widać tutaj, że w kilku, kilkudziesięciu postach wypowiada się jedna osoba pisząc i formując zdania w ten sam sposób, ba – używając tego samego argumentu, a nawet tych samych, konkretnych słów. Ile to jednak wnosi do dyskusji? W mojej ocenie nic, a zaryzykowałbym, że powoduje, iż staje się ona co najmniej śmieszna, żeby nie napisać absurdalna. Bo jak inaczej nazwać dysputę zawierającą kilkanaście wypowiedzi, z których powyżej 50% napisała jedna osoba? Monolog pochwalny?

 29. do maćka dodano 12 lat temu

  Panie informatyku Twoja wiedza "na pierwszy rzut oka" jest bardzo płytka, przeżera Cię zazdrość jak można pozytywnie o kimś pisać. Chcesz zasiać zamęt to – "najpierw coś Pan w życiu osiągnij, potem siej ferment i wymagaj od innych"

 30. maciek dodano 12 lat temu

  Nie odnoszę się do treści tych komentarzy, stwierdzam fakt – mnożenie komentarzy przed jedną osobę, aby "postawić na sobie" nie wygląda najlepiej i na pewno nie służy bohaterowi news-a.

 31. Wiesława,mieszkanka. dodano 12 lat temu

  dla mnie RadnySylwester Czyżyk to "moralny autorytet" .
  Broni w imię samorządności lokalnej przez tyle lat tej prywaty jaką uprawiają radne z dzielnicy Nowe Siedlce, jak Rejtan, i w d…e ma co się tam dzieje,jakieś głosy w wyborach z pewnością się przydadzą ..
  Brawo,stałość poglądów ponad wszystko, tylko po co chwalił się z satysfakcją, że gdy wypowiedział członkowstwo w byłym partyjnym klubie, nie przyznał od razu że poprzez czyjeś niedopatrzenie jeszcze przez jakiś czas otrzymywał sms o terminach spotkań, tematach,stanowiskach klubu w którym był..
  Niezależnie od poglądów- jakaś elementarna lojalność honorowgo człowieka chyba obowiazuje,bo przecież w życiu nieżaleznie od koniunktury elementarne zasady prawy człowiek powinien mieć, a mentalność konfidenta?,niezależnie od opcji politycznej wcześniej czy później może przecież wyjść na jaw!

 32. Durny dodano 12 lat temu

  Popieram radnego Czyżyka. Dosyć już tego wszystkiego… budowy tunelu, aquaparku, pomnika wolności, nowych miejsc parkingowych, komunałek i innych fanaberii Kudelskiego.Po co to wszystko ? Czy nie lepsza jest duma ? Czy nie jest ważniejsza niezależność? Szkoda tylko, że mimo tak szlachetnego gestu, Pan Czyżyk nadal pozostanie w radzie gdzie i tak rządzić będzie PiS i PO. A oni – zamiast być dumnymi, zaraz będą wymyślać, a to jakąś hale sportową, obwodnicę czy tym podobne głupoty. Naprawdę szkoda takiego dumnego człowieka na to towarzystwo, On tu zupełnie nie pasuje.

 33. kama dodano 12 lat temu

  A ja już dawno myślałam o rezygnacji z członkowstwa w Solidarności, teraz to zrobię. Pan Czyżyk swoją decyzją mnie przekonał do odejścia. W Siedlcach Solidarność to dbanie o własne stołki.

 34. parodia dodano 12 lat temu

  zamiast pisać o ważącym się losie dzielnicy Nowe Siedlce to rozpisujemy sie o solidarności. Już 26 października 2012 r likwidacja. TAK POMAGAJĄ MEDIA tylko komu bo nie mieszkańcom tej dzielnicy.

 35. NIGDY dodano 12 lat temu

  Nie piszcie peaanów na cześć tego radnego. Niczym nie zasłużył. Ba, nic nie osiągnął. Natomiast Rada Dzielnicy – NIGDY NIE POWINNA BYĆ POWOŁANA.

 36. darek dodano 12 lat temu

  Re Durny:
  Pomnik Wolności to właśnie Pan Czyżyk wymyslił, i cegiełki zbierał…ale na murek nawet ich nie starczyło. A odszedł bo penie go wystawiono na aut ze wszystkich "miejskich koterii"

 37. Stef dodano 12 lat temu

  Czyżyk na przewodniczacego Rady Dzielnicy Nowe Siedlce…ale bedzie jazda,pewnie ogłosi republikę, i skonfiskuje prywatne auta na czas stanu wojennego.Wymieńcie olej w silniku!

 38. Piotr 30 lat dodano 12 lat temu

  Popieram decyzję radnego Czyżyka w PiS rządzą same układy i cały czas wyprzedają majątek miasta przy jednoczesnym jego zadłużaniu to po prostu albo głupota albo planowane rujnowanie rodem z PO. Tylko siedzą miasto wyprzedają i kontrakty rozdają sobie na remonty za pieniądze samorządowe, a młodzi muszą wyjeżdżać bo ich ma się gdzieś im zostawią dług. Ale myli się ten który myśli że młodzi będą go spłacać bo ich już tu nie będzie. Przecz z koalicją "ZGODA I ROZBIÓR"!!!!!

 39. pracownik, nie urzędnik dodano 12 lat temu

  Tez zawiodłem się na ludziach z siedleckiego PISU.A najgorsze to,że nijuż niczym nie różni się od PO w rozdawaniu stanowisk swoim żeby tam dopiero uczyli się pracy na tych stanowiskach.Koniec głosowania na nich.

 40. mmm dodano 12 lat temu

  Jeśli piszecie o kimś, wylewając na niego pomyje miejcie odwagę podpisać się swoimi danymi.
  Ja pozostanę anonimem bo dość mam wyciągania brudów, które w większości są kłamstwem.

  Radny Czyżyk, ostatnimi i wcześniejszymi wystąpieniami, zaimponował mi.
  Pewnie znacznie urosła lista jego wrogów, ale na pewno zyskał też niejednego zwolennika, w tym mnie. Nigdy nie oddałam\łem głosu na PiS czy PO. Teraz należy on do Czyżyka, niezależnie do jakiej partii czy organizacji się przyłączy

 41. maciej kublikowski dodano 12 lat temu

  czyżyk jak wolny ptaszek, nikt go w klatce nie trzyma i ma prawo dbać sam o swoje piórka, ale ja mam pytanie czy spin nie nadużył prawa prywaności zamieszczając inne osoby na załączonej fotografii?

 42. Aneta Borkowska dodano 12 lat temu

  Do Macieja Kublikowskiego
  Zdjęcie pochodzi z oficjalnej konferencji (a nie prywatnego spotkania) dotyczącej nauczania historii w szkołach. Każda więc z tych osób "wyraziła" zgodę na fotografowanie.
  W zamieszczonym tekście nie ma powiązania z osobami na fotografii, jedynie zaznaczone jest który to randy Czyżyk.
  Proszę więc nie zbudzać niepotrzebnej sensacji.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?