SPIN

„Na Temat” po raz trzeci

Aneta Borkowska środa, 24 października 2012, 19:33 Kultura, Wydarzenia
Iwona Loranc Fot. MOK

Iwona Loranc Fot. MOK

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 26 i 27 października na III Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej „Na Temat”. Sala Widowiskowa „Podlasie”. Wstęp bezpłatny.

Imprezę rozpocznie koncert monograficzny „Nic tu nie jest przypadkiem” w wykonaniu Małgorzaty Duk Nowosad z Zespołem, który odbędzie się o godz. 19.00, natomiast drugiego dnia (27 października) o godzinie 12. odbędą się przesłuchania konkursowe, a wieczorem Koncert Laureatów konkursu i Gwiazdy Wieczoru – Iwony Loranc.

Iwona Loranc to jedna z wybitniejszych interpretatorek piosenki artystycznej w Polsce. Jest laureatką licznych nagród przyznawanych za wybitne osiągnięcia artystyczne. Od tego czasu święci trumfy w środowisku poezji śpiewanej. Z powodzeniem koncertuje, śpiewa i gra w teatrach Warszawy, Katowic, Bielska-Białej, Wrocławia. W roku 2012 wystąpiła na targach EXPO w Szanghaju promując polską kulturę. Iwona Loranc bierze udział w licznych produkcjach telewizyjnych. Jej atutem jest sceniczne skupienie i ogromne wyczucie tekstu, proste, a serca płynące interpretacje piosenek. Jej aksamitny, ciepły alt prowadzi słuchacza w świat przemyśleń o życiu, przemijaniu, radości, smutku, w krainę miłości.

Małgorzata Duk Nowosad jest absolwentką Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. 11 lat była solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, współpracowała z wieloma gwiazdami estrady polskiej jako „chórki towarzyszące”. Jest laureatką, wielokrotnie nagrodzoną na Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki Studenckiej we Wrocławiu, Krakowie, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewamy Poezję” w Olsztynie. Cały czas czynna zawodowo, dodatkowo od paru lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, co daje ogromną radość i satysfakcję.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?