SPIN

Minigolf w środku miasta? Jest pomysł na Plac Sikorskiego

Beata Głozak piątek, 26 października 2012, 12:26 Siedlce, Wydarzenia

Możliwe, że jeszcze w tym roku na części Placu Sikorskiego powstanie „wielosezonowa arena w postaci tak zwanego grzybka” – powiedział nam dzisiaj prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Mariusz Gruda.

Przypomnijmy, że plany na zagospodarowanie części placu Sikorskiego pojawiły się kilka miesięcy temu kiedy prezesem spółki był Mirosław Pawłowski. Z myślą o nich ARMS w połowie roku uzbroiła teren w media. O planach mówiono długo, ale bez konkretów teraz wydaje się, że w centrum miasta w końcu coś się zmieni.

– Zainteresowana wynajmem terenu była jedna osoba, zgłosiła się i zaproponowała wieloosobową arenę w postaci tak zwanego „grzybka”. Ma tam się znaleźć plac zabaw dla dzieci i pole do minigolfa – wyjaśnił nam Gruda. – Taka jest deklaracja i z tego co wiem chętny do wynajmu chce to otworzyć jeszcze przed tegorocznym sezonem zimowym, ale to zależy od osoby, która go wynajmie. W tej chwili prowadzone są negocjacje – dodał.

Żaden chętny nie był zaś zainteresowany kupnem terenu pod hotel, który miał powstać w pobliżu aquaparku. Gruda liczy na to, że to się zmieni kiedy „aquapark będzie widoczny”.

11 komentarzy

 1. gosc dodano 10 lat temu

  mini golf mial pojawic sie za hala arms w wakacje

 2. siedlczanin dodano 10 lat temu

  ludzie a może ładny park z ławeczkami zamiast kolejnej rozrywki? im więcej zieleni tym lepiej

 3. jeszcze jeden siedlczanin dodano 10 lat temu

  Następny prezes i następny pomysł spod czapy. Najpierw ogródki piwne! teraz grzybek!! Kolorowe jarmarki jeszcze!!! . Odpustowe miasteczko robią. TO SĄ SIEDLCE NIE WIOCHA. Plac powinien być zabudowany fajnymi kamieniczkami w przedwojennym stylu z restauracyjkami, kawiarniami i placem w środku z fontanną i ławeczkami. Brak kasy powiecie??? kasa jest w rękach prywatnych ludzi. Nikt wam nie każe budować z pieniędzy miejskich. Macie już trochę własnych twierdz w postaci MOK, CKiS i najpiękniejsze kamienice w rękach KK

 4. al dodano 10 lat temu

  Nie! Błagam! Tylko nie minigolf w samym centrum! Poza tym słowa 'Arena' i 'grzybek' są tak odległe od siebie, że architektonicznie zanosi się na jakąś masakrę. Gdyby to dodać do przerażającego smutku jaki bije od całego placu otrzymamy bardzo groteskowy krajobraz. Tak przynajmniej to widzę w tej chwili.
  Oczywiście dzięki takiemu miejscu dzieciaki z centrum miałyby co robić, ale aby inwestor mógł coś na tym wszystkim zyskać będzie musiał wprowadzić opłaty.
  Może zamiast prywatnych inicjatyw działaczy miasto mogłoby stworzyć na okres zimy jakieś miejsce, które pozwoli się przechodniom fizycznie rozgrzać, postać przy światłach/ogniu/muzyce, kupić coś drobnego do jedzenia/picia, pouśmiechać. Może pozwoliłoby to też mieszkańcom się kapkę zintegrować ze sobą podczas wydarzeń animowanych przez np. studentów. Dokoła miasta i w nim samym jest też pewnie sporo zakładów którym można by zlecić np. budowę pomniejszych konstrukcji z drewna na potrzeby 'tymczasowego centrum'. Mamy tyle narzędzi. Czemu ich nie wykorzystać? Po co czekać na czyjąś chęć na wynajęcie miejsca?

 5. ...? dodano 10 lat temu

  …na narodowym chcą skocznię…zbudujmy i my…Marcin jesteś wielki…buduj…

 6. mam to gleboko w d....ie dodano 10 lat temu

  Brak pracy ,podwyzki smieci absurdalne , szmateksy, i koscioly co druga ulica,ot cale siedlce , niedlugo zostana tu tylko starcy i malolaci, bo inni beda stad wjac, a rzadzacy maja nas gleboko w du…ie

 7. widz dodano 10 lat temu

  Gruda jakie ty grzbki brałeś….

 8. r... dodano 10 lat temu

  do siedlczanin – człowieku weź się zastanów, o czym bredzisz, skąd ty przedwojennych kamieniczek nastawiasz w Siedlcach ?! Do wrażliwych architektonicznie – a popękana płytka i powyłamywane krawężniki to architektonicznie pasują do centrum miasta ?!

 9. al dodano 10 lat temu

  Pytanie o płytki i krawężniki traktuję jako retoryczne. Niemniej jednak całkiem dobrze się komponują ze starymi pawilonami i ciemnościami jakie panują na placu.

 10. młoda dodano 10 lat temu

  To już tu nowego urzędu miasta nie będzie w planie?

 11. obserwator II. dodano 10 lat temu

  Może ten plac obstawić pomnikami wszystkich świętych na tyle ile starczy miejsca.Prezydent pomoże,Rada miasta przy klepnie,ktoś postawi i będzie wesoło jak na sylwestra.Porządku w centrum będą pilnować święci a nie policja lub straż miejska.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?