SPIN

Zlikwidowali Dzielnicę Nowe Siedlce

Beata Głozak piątek, 26 października 2012, 13:46 Aktualnie, Wydarzenia

Radni właśnie podejmują decyzję o likwidacji jednostki pomocniczej jaką jest Dzielnica Nowe Siedlce. Przeciwko jej zlikwidowaniu są radni: Sylwester Czyżyk oraz Marek Kordecki. Jeden i drugi nie przyjmują argumentów, które podane są przez radnych, od których wyszła inicjatywa likwidacji dzielnicy.Za likwidacją dzielnicy jest Mariusz Dobijański.

Czyżyk:  Dzielnica miała być łącznikiem między władzą a mieszkańcami, a wy chcieliście aby podtrzymywała wasze stanowisko. My powinniśmy tworzyć inicjatywy aby uczyć ludzi postaw co jest ważne a co nie. W obu partiach mówi się o współpracy z obywatelami. A co to jest to dzisiaj co wy robicie. Dzisiaj robicie zamach na demokrację.

Mariusz Dobijański: Bardzo ważne jest aby mieszkańcy mieli przedstawicieli i mogli powiedzieć swój głos. Ale mówienie o zamachu nie ma tutaj uzasadnienia. Bo jest tylu reprezentantów w radzie miasta z dzielnicy, że mówienie, że ktoś im odbiera demokrację to naprawdę nadużycie. I ja też mogę świadczyć pomóc każdemu z tych mieszkańców. Nie podpisuję się do końca pod tym uzasadnieniem,bo niektóre są trochę niezręczne, nie do końca trafione. Ja biję się w pierś bo to uzasadnienie nie jest do końca szczęśliwe.

Radni znieśli Dzielnicę Nowe Siedlce. Za zniesienie głosowało 16 z 21 radnych, przeciw było 3 a 2 wstrzymało się od głosu. 

16 komentarzy

 1. zyd i komuch dodano 9 lat temu

  3 przeciwko? Czyli kto jeszcze procz Kordeckiego i Czyzyka? Kto sie wstrzymal? Prosze o nazwiska, zebym mogl je wydrukowac przed nastepnymi wyborami. Z gory dziekuje za informacje.

 2. siedlczanin dodano 9 lat temu

  drogie panie redaktorki – zlikwidowano radę Dzielnicy Nowe Siedlce a nie dzielnicę, na Boga!

 3. Aneta Borkowska dodano 9 lat temu

  Drogi siedlczaninie
  Zlikwidowano Dzielnicę Nowe Siedlce jako jednostkę pomocniczą. Dzielnica będzie nadal istniała, ale jako obszar historyczny. Jednocześnie wraz z likwidacją jej jako jednostki pomocniczej nie będzie także rady.

 4. Victoria dodano 9 lat temu

  Gratulacje dla radnych!!!, wreszcie ktoś zlikwidował ten chory,patologiczny twór!!!

 5. Alfred dodano 9 lat temu

  Gratuluję radnym miejskim odwagi i likwidacji patologii 🙂
  Mieszkańcy, którzy byli obecni na konsultacjach społecznych wyraźnie opowiedzieli się za likwidacją więc demokracja i wola ludu zwyciężyła mimo kilku osobom, które próbowały zakłócić przebieg konsultacji ciągle przerywając i przekrzykując innych.

 6. Byłem na konsultacjach dodano 9 lat temu

  Było więcej przeciwników likwidacji niż zwolenników, więc słowa Alfreda są bujdą.

  PiS i PO nie zdołały przejąć kontroli nad radą dzielnicy, to ją zlikwidowali. Tak proste, że aż śmieszne (szkoda tylko, że nie dla mieszkańców). Radni dzielnicowi pracowali społecznie, czyli nie pobierali pieniędzy tak jak robią to radni miejscy. Jak widać, niestety bardzo blisko nam do Białorusi nie tylko geograficznie, ale także politycznie.

 7. mieszkaniec dodano 9 lat temu

  Jedyna słuszna decyzja w sprawie tej "jednostki pomocniczej". Panie Kaślikowska i Wyrzykowska gratulacje.

 8. mieszkanka Nowych Siedlec dodano 9 lat temu

  Jednostka pomocnicza, jak sama nazwa wskazuje, powinna pomagać, a nie przeszkadzać. Rada Dzielnicy to było kuriozum na skalę ogólnopolską. Nie słyszałam o drugim mieście w Polsce, które miałoby jedną radę dzielnicy. Jeżeli już – to kilka takich rad.

 9. ola dodano 9 lat temu

  Tak przeszkadzała bo upominała się:
  O PLANY ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO
  o wybudowanie ulicy północnej a odsunięcie obwodnicy Północnej od domów jednorodzinnych
  O naprawę chodników
  o sprzątanie ulic
  o naprawę przystanków
  o dostosowanie rozkładu jazdy autobusów do potrzeb mieszkańców
  O DOSTOSOWANIE NOWO POWSTAJĄCYCH BUDYNKÓW DO ISTNIEJĄCEJ ZABUDOWY JEDNORODZINNEJ
  o pomoc w indywidualnych sprawach.
  i wiele wiele innych spraw mieszkańców dzielnicy,

  Tak to kuriozum, zwłaszcza że były próby tworzenia przez mieszkańców nowych dzielnic – zduszone w zarodku.

 10. zorientowany dodano 9 lat temu

  Pani Olu chyba Pani ktoś bajek naopowiadał o działalności Rady Dzielnicy.

 11. ola dodano 9 lat temu

  Tak?
  W komentarzach czytam dużo o radzie i żadnych konkretów. Jakieś gratulacje, jacyś Pis,owcy, PO,wcy. Przejrzałam sprawozdania z dzialalności Dzielnicy, mam też sprawozdanie za rok2011, które nie przyjęto (dzieki uprzejmości jednego z Radnych Miasta) i pozwolę sobie mieć własne zdanie na ten temat a nie powtarzać głupoty inicjowane niewiadomo przez kogo.

  link do sprawozdań:
  http://www.bip.siedlce.pl/index.php?type%3D4%26name%3Dbt55%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3Dmnu4%26value%255B1%255D%3D21

 12. zorientowana dodano 9 lat temu

  pani Ola to to drugia twarz radnej naszej rady-pani Wyrzykowskiej,bajki raczej tworzy niz słucha

 13. do zorientowana, ola, mieszkaniec.... dodano 9 lat temu

  Bardzo proszę o niewypowiadanie się w moim imieniu. Nie biorę i nie będę brała udziału w dyskusji, ponieważ, jak wiem z doświadczenia, cokolwiek bym napisała to i tak zostanie to obrócone przeciwko mojej osobie.
  Małgorzata Wyrzykowska

 14. ... dodano 9 lat temu

  (…) W tej sytuacji mamy do czynienia z przestępstwen znieważenia za pomocą środków masowego komunikowania (art. 216 par. 2 kodeksu karnego). Jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego. Prokurator może wnieść oskarżenie lub przystąpić do już toczącego się postępowania, jeżeli uzna, że wymaga tego interes społeczny. Istnieje możliwość identyfikacji osób umieszczających swoje wypowiedzi na forum w internecie (jednakże z uwagi na fakt, że identyfikacja bądź lokalizacja zakończeń sieci stanowi tajemnicę telekomunikacyjną, ich ujawnienie wymaga wydania stosownego postanowienia przez sąd lub prokuratora – art. 67 ustawy Prawo telekomunikacyjne, art. 218 ustawy Kodeks postępowania karnego). W związku z tym pierwszym, niezbędnym krokiem jest złożenie zawiadomienie prokuratora o popełnieniu przestępstwa, które powinno uruchomić procedurę identyfikacji sprawcy. Inną możliwością (po ustaleniu sprawcy) jest wystąpienie na drogę postępowania cywilnego z pozwem o ochronę dóbr osobistych. Art. 23 Kodeksu cywilnego stanowi, że dobra osobiste człowieka pozostają pod ochroną prawa cywilnego. Dobrem osobistym jest oczywiście także cześć człowieka i jego nazwisko. W związku z tym, po pierwsze można żądać zaniechania naruszeń. Po drugie, w sytuacji, gdy naruszenie już nastapiło, można domagać się od osoby, która się go dopuściła, aby dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia skutków naruszenia (np. poprzez przeproszenie na forum publicznym). Ponadto, jeżeli działanie naruszające dobra osobiste jest zawinione można domagać się na podstawie art. 23 w związku z art. 448 Kodeksu cywilnego zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany przez siebie cel społeczny. (…)

 15. powiało grozą dodano 9 lat temu

  czekajcie,czy ktoś pamięta kto domagał się wolności słowa i demokracji,oraz nieograniczonego dostępu do serwera i strony internetowej miasta?-czasem trzeba umieć odejść z KLASĄ

 16. ooo dodano 9 lat temu

  Nikt nigdy nie domagał się pełnego dostępu do serwera Miasta Siedlce. To zbitka słów dobra do cytowania a nie mająca nic wspólnego z PRAWDĄ. Podobnie jak wywożenie śmieci za darmo.

  Odejść z KLASĄ. OK.

  Ale dyskutować też trzeba z klasą, a nie wymyślać bzdury (o kimś kto nie może się bronić), wyzywać, obrażać.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?