SPIN

SPOŁECZEŃSTWO: Posłanka PiS z naszego okręgu przeklina w Sejmie

Beata Głozak niedziela, 28 października 2012, 22:38 Aktualnie, Wydarzenia

„Posłanka PIS z naszego okręgu przeklina na obradach sejmu” – maila o takim tytule wysłano do naszej redakcji w piątek, 26 października. Przedstawiamy treść wiadomości. 

Polecam krótki wyciąg z protokołu obrad sejmu. Posłanka PIS K. Pawłowicz do posła SLD wyraziła się prawdziwą polszczyzną jak na prawnika PISu przystało.

(…)

Poseł Marek Balt

Wysoki Sejmie! Miarą poziomu cywilizacji społeczeństwa jest empatia i szczera chęć pomagania innym. Dzisiaj po tej debacie zastanawiam się, czy poziom empatii posłów popierających projekt Solidarnej Polski w niedalekiej przyszłości będziemy liczyć w tysiącach kalekich dzieci i tysiącach ich bliskich skazanych na dożywocie w biedzie, ubóstwie i poniżeniu.

(Poseł Krystyna Pawłowicz: To nie poniżaj ich.)
Niech pani wstanie, jak pani mówi. (Wesołość na sali, oklaski)

Sojusz Lewicy Demokratycznej na to się nie zgadza i nigdy na to nie pozwoli.
(Poseł Krystyna Pawłowicz: S….aj.)

Czy sprawi wam to radość, czy sprawi to pani radość i będzie pani bardziej szczęśliwa…
Niech pani to powtórzy głośno, to świadczy o pani profesor. Dokładnie, proszę sfilmować to, co pani profesor mówi.
(Głos z sali: Zejdź z tej mównicy.)

(…)

Pełna treść dostępna tutaj

Wypowiedź padła na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Zdrowia dotyczącym projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

25 komentarzy

 1. Kakadu dodano 9 lat temu

  Nie dziwie jej się…

 2. Kakadu dodano 9 lat temu

  Od momentu połączenia plemnika z komórką jajową mamy do czynienia z życiem! Tak, właśnie wtedy był mój i Twój początek życia! I trzeba prawdę nazwać po imieniu! A nie dla różnych celów kombinować. To nie polityk decyduje kiedy pojawia się życie!

 3. Siedlczanin - racjonalista dodano 9 lat temu

  Do Kakadu

  Polityk nie ma prawa też decydować za kobietę ograniczając jej swobody obywatelskie i prawa człowieka zapisane w Konstytucji!

  Na posiedzeniu Komisji Zdrowia, gdzie trafił po pierwszym czytaniu w Sejmie projekt ustawy Solidarnej Polski zaostrzającej przepisy dotyczące aborcji wypowiadali się zarówno posłowie będący z zawodu lekarzami położnikami, jak i niezależni eksperci, którzy przygotowali nawet prezentację w postaci zdjęć płodu z wyraźnymi defektami. Ze względu na ich drastyczność żadna ze stacji telewizyjnych nie zdecydowała się na ich pokazanie. Politycy prawicy odwrócili wzrok i dalej stali przy swoim stanowisku. Jeden z posłów PO postanowił zatem opisać najmniej koszmarne zdjęcie słowami, tak by przedstawicie PiS-u, Solidarnej Polski, a także samej Platformy jeszcze raz dobrze się zastanowili przed przyjęciem tej ustawy w takiej formie w jakiej była.

  W związku z tym mam do Ciebie pytanie. Uważasz, że masz moralne prawo mówić drugiemu człowiekowi, czego mu nie wolno i stosować odpowiednie zakazy i nakazy. Z pewnością jesteś osobą, która z tym tematem nie ma absolutnie nic wspólnego, zatem wyobraź sobie następującą sytuację:

  Nie wiem czy jesteś kobietą czy mężczyzną, dlatego też będę musiał się do Ciebie zwracać dwuosobowo. Załóżmy, że należysz do płci pięknej oczekującej dziecka. Przez pierwsze 12 tygodni ciąży płód rozwija się normalnie, jednakże już w 13-stym zaczyna się dziać coś niepokojącego. Po kolejnych 2 tygodnia okazuje się, że Twoje dziecko nie ma główki, a na jej miejscu znajdują się oczodoły oraz posiada zdeformowane kończyny. Jest więcej niż pewne, iż płód ten nie dożyje do momentu rozwiązania. Rzecz jasna tuż przed końcem ciąży może spowodować dla Ciebie śmiertelne zagrożenie. Co zatem wówczas zrobisz? Poświęcisz się w imię chorej ideologii broniącej życia już na poziomie plemnika i komórki jajowej osieracając przy tym swoje starsze dzieci i męża? I analogiczna sytuacja kiedy jesteś mężem matki Twoich dzieci. Będziesz kazał jej ten płód trzymać do końca, bo tak nakazują Ci panowie w sukienkach, którzy żyją w celibacie?

  Wątpię. Zarówno rodzina jak i resztki Twojego zdrowego rozsądku zmuszą Cię do podjęcia kroków, by usunąć zagrażającą życie Twoje, bądź Twojej żony ciążę w czasie, kiedy jest jeszcze to możliwe. Dodam, iż takie przypadki zdarzają się nader często. Różnią się tylko stopniem deformacji płodu. Tu już nie można mówić, że podobny przypadek zdarza się raz na 10000, czy nawet 1000 urodzeń. Coraz więcej kobiet chcących urodzić zdrowe dziecko jest zdane na pomoc lekarzy ginekologów, którzy w tym celu kierują je na leczenie hormonalne, zaś w skrajnych przypadkach zalecają poddaniu się zabiegowi in-vitro.

  Gdyby projekt tej ustawy przeszedłby pomyślnie cały proces legislacyjny w Sejmie skutki tego byłyby niewyobrażalne i niewybaczalne. Aborcję dokonałyby wyłącznie te panie, których stać byłoby na wyjazd do Niemiec lub Ukrainy. Uważam, iż jest to typowy pijarowski zabieg partii nie mającej żadnych szans na wejście do parlamentu w następnych wyborach. SP, aby podkraść trochę pisowskiego elektoratu musi zacząć działać na emocje skrajnych radykałów w kontekście ideologicznym, bowiem jeśli chodzi o program gospodarczy nie mają żadnych szans z Kaczyńskim.

  Ad vocem newsa.

  Jeśli chodzi o Panią poseł Pawłowicz to przypominam, iż jest to "spadochroniarz wyborczy" zapewne narzucony Kaczyńskiemu przez Rydzyka, gdyż ta pani częściej bywa w Toruniu, niż we własnym okręgu wyborczym. Nie musimy się zatem specjalnie za nią wstydzić. Gdyby prace przy budowie tzw. wewnętrznej obwodnicy Siedlec nie zakończyły się w tym roku to najprawdopodobniej do dziś nie wiedziałaby gdzie leży nasze miasto. A co do jej słownictwa stosowanego to owszem, nie należy się jej dziwić. Trudno, by osoba w jej wieku przypomniała sobie zasady kulturalnego zachowania i na nowo się ich nauczyła. Wystarczy obejrzeć sobie jakiś wywiad z jej udziałem dla mediów innych niż Rydzykowe, zwłaszcza dla uznawanych przez środowiska skrajnie prawicowe jako "zdrajcy narodu". Niekończący się monolog, tysiąc słów na sekundę, brak reakcji na kolejne pytania to nic innego jak wyraz pogardy nie tylko dla prowadzącego program, ale również dla jego widzów. Swoim zachowaniem w Sejmie pokazała, iż nie ma ona za grosz szacunku dla demokratycznie wybranego parlamentu.

 4. normalny katolik dodano 9 lat temu

  Te Kakadu!!! Nie polityk ma decydować, ale kobieta. Nie kieruj się fanatyzmem. Notabene. Słownictwo łacińskie niech poleca studentom. Jakie słownictwo taki poziom. No i poziom emocji.

 5. Czytelnik SPIN - Obiektywizm dodano 9 lat temu

  Szanowne Panie Redaktorki trochę obiektywizmu:
  1. Posłanka Pawłowska nie jest siedlczanką, to Pan Tchórzewski jest Siedlczaninem – ja nigdy nie słyszałem wulgaryzmów z jego ust.
  2. Będąc posłem i słysząc takie wywody o życiu jak od postkomunistów i tych zajaranych wariatów od palikota to szczerze – nie wiem czy sam nie przekląłbym nawet w takiej instytucji jak sejm.
  3. I wreszcie – oceniajcie wszystkich jedną miarą. Pan Kozaczyński wogóle nie wypowiada się w sejmie ponieważ nie potrafi. Udzielając wywiadu – w jego wykonaniu – to jeden wielki bełkot. Przekleństw w wykonaniu takich posłów jak Pani Pawłowska w sejmie jest bardzo dużo. Ja tego oczywiście nie popieram i dlatego nie wiem z jakich przyczyn numerem 1 z listy PiS w Siedlcach była właśnie ta Pani a nie poseł, który tak dużo zrobił i dalej robi dla tego miasta czyli Pan Tchórzewski. Więcej obiektywizmu drogie Panie. Jak nie macie o czym w Siedlcach pisać to zakrążcie większe koło – może na województwa sąsiednie? Ten brak obiektywizmu i rzetelnej informacji nie dotyczy tylko tego artykułu ale wielu innych. Chluby Wam to napewno nie przyniesie. Pozdrawiam

 6. milczek dodano 9 lat temu

  Jeżeli "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem" ,to może lepiej pracować w milczeniu.

 7. bb dodano 9 lat temu

  Dla mnie ustawy o aborcji nie powinno byc w ogóle. Przerywanie ciąży powinno byc karane z kodeksu karnego, tak jak każde inne morderstwo. Człowiek jest człowiekiem od chwili poczęcia – i nikt tego nie podważy, więc skoro uznamy, że wolno zabijac dzieci dlatego, że sa upośledzone już w życiu płodowym, to powinniśmy zezwolic również na zabijanie niepełnosprawnych – ja różnicy nie widzę. W dodatku dlaczego w takich sprawach głos zabierają panowie? Co oni wiedzą o uczuciach kobiety, matki? Dlaczego właśnie im zależy na zezwoleniu na zabijanie?
  Do wypowiedzi siedlczanina – racjonalisty. Na twój wywód mam tylko jedna odpowiedź. Prawdziwa matka przyjmie z miłością każde dziecko, nawet upośledzone i nie zdecyduje się na morderstwo. te kobiety, które decydują się na zabicie własnego dziecka, bezbronnego, połączonego węzłem życia z ich organizmem nie różnią się niczym od matki Madzi, Szymona i innych. To morderczynie i jako takie winny by postrzegane. Tylko jedna sytuacja może usprawiedliwic zabicie własnego dziecka, gdy chodzi o ratowanie życia matki, ale jak wiemy z doświadczenia wiele matek nawet za taka cenę nie godzi sie na aborcję.
  A teraz w temacie: Poseł to brzmi dumnie, ta nazwa zobowiązuje. I nic nie usprawiedliwia zachowania i słownictwa pani poseł Pawłowicz (uparcie tytułowanej profesorem, chociaż jest tylko doktorem habilitowanym). To nie poseł SLD dał ciała w Sejmie, ale posłanka, która reprezentuje nasz rejon. Nie jestem zwolennikiem PIS-u – wręcz przeciwnie – uważam tę partię za szkodnika Polski siejącą nienawiśc i skłócającą Polaków, ale obiektywnie patrząc pan Tchórzewski na takie słownictwo raczej by sobie nie pozwolił. A więc o co chodzi: a no chyba trzeba przytoczyc tu przysłowie, że chłopa ze wsi wyciągnie, ale wsi z chłopa się nie da. Pani poseł zabrakło zwykłej kindersztuby, a to co się stało wystawia jej jak najgorsze świadectwo. Tylko co z tego, że sobie pogadamy, jak w następnych wyborach prezes zawiezie ja w teczce jako jedynkę do któregoś okręgu (mam nadzieję, że siedlecki PIS powie tym razem prezesowi: nie -hi, hi o czym ja marzę) i kolejna nasza poseł, która nic dla nas nie robi a nawet nie wie gdzie te Siedlce leżą – będzie kompromitowac inny rejon. Czego sobie i państwu życzę.

 8. z Siedlec dodano 9 lat temu

  prawda jest taka, że Sejm to nie podwórko i trzeba się umieć zachować, a osobie wykształconej (tytył profesora) to nie przystoi. Dlaczego dostała 1-kę a nie p. Tchórzewski ?? A dla tego, że była "protegowaną" prezesa, to Kaczyński decyduje o ostatecznym kształcie list do sejmu. A z tym "Siedlczninem" u Tchórzeskiego to bym nie przesadzał, On jest z jakiegoś Rzążewa koło Zbuczyna, więc co najwyżej może być Rzążewiakiem :))

  A obiektywizmu portalowi SPIN nie brakuje, tu zawsze są puszczne komentarze, co nie zawsze jest w "katolickim" portalu KRP. Tam to dopiero cenzura, napiszesz coś przeciw kościółowi, albo pis to odrazu cię wytną. A wielokorotnie to robili, oczywiscie komentarze były bez wizwisk czy bluzgów.

 9. Matka dodano 9 lat temu

  Do bb
  Mów za siebie, a nie za inne matki. Każdy powinien mieć wybór. Ty nie usuniesz i jako "prawdziwa matka" jak to sobie przypisujesz urodzisz nawet bez rak i nóg dziecko. I dobrze, taka jest Twoja decyzja. Ale nie masz prawa mówić innym co mają robić i co jest dobre i jaka jest prawdziwa matka.
  Wkurza mnie wpieprzanie się w życie innych ludzi. Żyj zgodnie ze swoim sumieniem, ale wybacz ja mam inne. I pieprzenie, że aborcja to morderstwo jest tak idiotyczne, że słów mi brakuje. Ale to Twoje zdanie, masz do tego prawo, ale nie nakazuj mi żyć według Twoich praw.
  Oczywiście pewnie z gwałtu też należy rodzić według Ciebie np przez 16 latkę?

 10. bankier dodano 9 lat temu

  matko – tak KAŻDA aborcja to morderstwo – możesz sobie decydować o sobie a nie o innym życiu – to że to życie w początkowym okresie jest nierozerwalenie i naturalnie związane z ciałem kobiety nie zmeinia tego, że jest to osobny żywy byt a o ty już Ci nie wolno decydować.

 11. Joanna dodano 9 lat temu

  Droga Matko, w pełni popieram twoje zdanie. Moje życie jest MOIM ŻYCIEM.
  I śmieszy mnie to, że wszyscy inni rozpatrują to w kwestiach MORDERSTWA. Morduje to się u nas demokracje, ograniczając prawa kobiety i spychając ją do roli matki polki rodzicielki.

 12. Kakadu dodano 9 lat temu

  Jestem katolikiem, jestem za życiem! Nikt nie ma prawa decydować o dosłownie miażdżeniu kleszczami dziecka w łonie matki! I proszę mi tu nie pier…, że tak powiem po słowiańsku, że swoboda obywatelska. Jakby zarządzili eutanazje to też byście mówili ze jak można to swoboda obywatelska i mozna zabijać, bo sie nie opłaca utrzymywać chorego. Wlasnie dlatego nalezy sprawe postawić jasno i bronić zycia! Jestem za społeczeństwem odpowiedzialnym, a nie za eugeniką!

 13. Kakadu dodano 9 lat temu

  Proszę o publikowanie obiektywnych tekstów.

 14. ...? dodano 9 lat temu

  …to wygląda karykaturalnie…Szanowna Pani B.G., proszę o zapytanie radnych siedleckich jak zachowywali się w pażdzierniku w Dasing…szczególnie Adam T. czy Arkadiusz M. i jakie bóle żołądkowe miał Marek K. i ile razy słowo "qwa" czy s…j" padło…Im to krowy paść a nie reprezentować samorząd siedlecki…

 15. !!!!! dodano 9 lat temu

  Oj "…?" chyba kogoś pomówiłeś. Tak nie wolno. Brzydko. Fe.

 16. bb do matki i do Joanny dodano 9 lat temu

  Ze swoim życiem rób co chcesz, ale dziecko w twoim łonie to nie twoje życie, tylko życie drugiego człowieka. Oczywiście mozesz robic co chcesz, mozesz sie skrobac do woli, ale nie mów, że jesteś matką dla tego dziecka, które wydarłaś spod serca i wyrzuciłaś do wiadra. Dla mnie moje dziecko będzie zawsze moim dzieckiem nawet bez rąk i nóg. Bo to nie jego wina, że takie jest. Nie trzeba go za to zabijac, trzeba dac jeszcze wiecej miłosci niż zdrowemu i pełnosprawnemu.
  Ale artykuł jest chyba na inny temat. Więc może wrócmy do tematu.
  A w temacie powtarzam; skończcie z tym tytułowaniem pani poseł. Ona nie jest profesorem. jest doktorem habilitowanym i koniec. Skąd u tych PISowców taki pęd do tytułów. Od tytułu rozumu nie przybędzie.

 17. Te Kakadu! dodano 9 lat temu

  Nie siej tutaj żałosnej demagogii. Gadasz niczym katolicki talib! W żadnym kraju, w którym dozwolona jest eutanazja o śmierci chorego nie decydują ani lekarze, ani jego bliscy tylko SAM CHORY! I tylko on ma prawo decydować o swoim życiu i śmierci – a nie jakiś chory na umyśle katol. Jak jesteś obrońcą życia to broń swojego, a od innych się mówiąc grzecznie odpicuj!

 18. bankier dodano 9 lat temu

  do wpisu o 20.14 – masz rację "broń swojego, a od innych się mówiąc grzecznie odpicuj!" – tyczy się to też, a może przede wszystkim nienarodzonych dzieci – ono nie ma żadnego głosu w sprawie swojego życia – a wedle Twojej teorii tylko ono powinno o tym decydować. Pozwól mu się więc urodzić i o tym zdecydować – a nie zabija wedle własnego uznania…

 19. Do bankiera dodano 9 lat temu

  Niezłe masz podejście do kobiet. Ciekawe co na to Twoja żona. Twoje słowa dowodzą, iż traktujesz płeć piękną jak inkubatory! Pozostaje Ci tylko współczuć!

  Właśnie dziś media doniosły, iż Polska znów będzie musiała zapłacić wysokie odszkodowanie za działania katolickich talibów. Chodzi o sprawę zgwałconej 14-latki, która wedle prawa miała prawo poddać się aborcji, gdyż była ona wynikiem czynu zabronionego. Ostatecznie dokonała jej 500 km od miejsca zamieszkania, gdyż w ślad za nią jeździł ksiądz ze swoją katolicką bojówką i urządzał swoje happeningi w szpitalach, przez co wszędzie, gdzie się pojawiali lekarze odmawiali jej prawa do aborcji. Dopiero osobista interwencja E. Kopacz doprowadziła do zakończenia sprawy zgodnie z literą prawa. Polska została ukarana za nieludzkie i poniżające traktowanie, a także za brak poszanowania życia prywatnego i rodzinnego, zaś księżulek ma się dobrze i żadnej kary rzecz jasna nie dostał. To on powinien zapłacić tę karę, a nie my podatnicy! A teraz jako bankier przelicz sobie kurs euro:

  30 tys. euro dla poszkodowanej
  15 tys. euro dla jej matki (za pozbawienie jej opieki nad córką i umieszczenie jej w pogotowiu opiekuńczym)
  16 tys. euro na pokrycie kosztów i wydatków przez kobiety.

 20. bankier dodano 9 lat temu

  61 tys EUR – żaden pieniądz jak za cenę ludzkiego życia…. niestety nieuratowanego. Tyle kosztuje średnio próba walki z nowotworem…. może też nie warto?

 21. Kakadu dodano 9 lat temu

  Do niepodpisanego z "poniedziałek, 29 października 2012, godz.20:14 "

  Za słowa "jakiś chory na umyśle katol" pokazałeś/aś jedynie siebie.
  W życiu jest tak, ze jak nie szanujesz innych to nie będą szanować i Ciebie. Dlatego powodzenia w życiu.

 22. Do bankiera dodano 9 lat temu

  Właśnie dlatego, że te pieniądze mogłyby uratować życie ciężko chorym ludziom przeznaczając je na przykład na chemioterapię niestandardową należy wyeliminować wszystko to, co by się przyczyniło do takich niekorzystnych wyroków przed Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Ale nic nie jest stracone! Wystarczy, że się wystawi rachunek temu księżulkowi, co nękał i piętnował dziewczynkę po prawie całej Polsce, a w przypadku odmowy wystawić tytuł wykonawczy komornikowi i niech ściąga z niego do ostatniego grosza! A jak z niego nie da rady to z diecezji lubelskiej z której pochodzi!

  Do Kakadu

  Ha! Teraz mówisz o szacunku tak? Przestań bredzić o eugenice i wypisywać żałosne demagogie to będziesz się cieszył szacunkiem na forum – nawet z mojej strony. I nie wyrywaj z kontekstu moich zdań bo to Ci nic nie pomoże. Człowiek mądry wróci do źródła cytatu, który zamieściłeś i sprawdzi czy masz rację, czy też nie. Tutaj się tylko człowieku skompromitowałeś!

 23. klasyk dodano 9 lat temu

  NIE MYLI SIĘ TEN CO NIC NIE ROBI, a że kobieta emocjonalnie podchodzi do wielu spraw to tylko świadczy o tym, że jej zależy a nie tylko jedzie do sejmu żeby nacisnąć guzik tak jak mówi Tusk. Szanujmy trochę prawdziwych polaków a nie maszynki do głosowania takie jak J. Kozaczyński.

 24. bankier dodano 9 lat temu

  do 20:21

  Tu chodzi o pryncypia, nie ma więc możliwości porozumienia. Ty uznajesz, że płód w ciele matki nie różni się od jej włosów czy paznokci – i pozwalasz jej o nim decydować w sposób dowolny, tak samo jak kobieta może decydować o obcinaniu paznokci i farbowaniu włosów. Dla mnie to jest osobne życie, zupełnie bezbronne i niczego niewinne i wg mnie nie może tu być dowolności z niczyjej strony – w tym kobiety.(a żeby było ciekawiej jestem za karą śmierci dla morderców).

 25. obserwator II dodano 9 lat temu

  polityka w wykonaniu polskim jest jak prostytucja i tylko zależy kto jest alfonsem i jakie stawia wymagania.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?