SPIN

Zarejestruj się jako dawca szpiku

Aneta Borkowska wtorek, 30 października 2012, 09:32 Aktualnie, Wydarzenia

We wtorek (6 listopada) w Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej odbędzie się kolejna rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

Rejestracja zajmuje tylko chwilę i jest całkowicie bezbolesna, polega na pobraniu błony śluzowej z jamy ustnej. Cała procedura trwa kila minut. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Centrum Wolontariatu Caritas, ul. Bpa Świrskiego 57, pokój nr 11 w godzinach 9–18. Trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty.

Warto pamiętać, że w Polsce co godzinę stawiana jest diagnoza: nowotwór krwi czyli białaczka. Niestety, co drugi chory, zakwalifikowany do przeszczepu od niespokrewnionego dawcy – nie znajduje go. Rejestracja w banku potencjalnych dawców szpiku to dar z siebie, który może uratować komuś życie.

opr. ab

Komentarze (1)

  1. Jan_PK dodano 9 lat temu

    Jeśli komuś nie pasuje ten termin, polecam interaktywną mapę stałych punktów rekrutacyjnych do polskiego rejestru na stronie akcji informacyjnej SZPIK CITY: http://szpikcity.wordpress.com

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?