SPIN

Prezydent: Brakuje wody na powiększenie zalewu

Aneta Borkowska środa, 7 listopada 2012, 14:54 Siedlce, Wydarzenia

Poszerzyć siedlecki zalew do obwodnicy? Pomysł co prawda nie jest nowy, ale dzięki interpelacji jednego z radnych powrócił na salę sesyjnych obrad. Jak powiedział prezydent „zrobić można wszystko”, ale jest jeden „mały” problem – brak wody.

– Jeśli byłaby możliwość poszerzenia zbiornika to byłoby wspaniałe. Może można byłoby go utrzymać jako zbiornik retencyjny – zastanawiał się radny Adam Tomczuk.

Na pomysł sceptycznie zapatruje się prezydent miasta Wojciech Kudelski, który tłumaczył, że jako inżynier uczestniczył w budowie tego zbiornika i ilość wody jaka może w nim być określa ilość wody jaka jest w Muchawce. Jak dowodził przy takim pomyśle trzeba brać pod uwagę najniekorzystniejszą opcję nie patrząc na to jak dużo wody jest na wiosnę po roztopach. Zdaniem prezydenta badania przeprowadzone kilkadziesiąt lat temu powiększenie zalewu wykluczyły.

– Dlatego że badania przeprowadzone były tak dawno może powinno się je powtórzyć – głośno zastanawiał się radny. – Może parametry się zmieniły. Chciałbym usłyszeć i przekazać mieszkańcom zainteresowanym poszerzeniem zbiornika konkretne dowody na to, że nie można tego zrobić – dodał.

Czy na takie badania jest szansa? Tak, ale tylko za zgodą rady miasta, bo Kudelski nie chciałby, aby wydanie kilkudziesięciu tysięcy z miejskiego budżetu było „tylko chciejstwem radnego”.
– Niech inicjatywa uchwałodawcza zobowiąże mnie do tego żebym wydał na to takie pieniądze – podkreślił prezydent. – Kiedyś Napoleon pod Waterloo wydał rozkaz „podciągnijcie armaty” kiedy widział, że przegrywa. Jego adiutant powiedział: Cesarzu jest 100 powodów, dla których nie możemy wykonać rozkazu. – Jakież to powody?” – zapytał Napoleon. – Pierwszy i zasadniczy jest taki, że nie mamy armat – odpowiedział temat. I w tym przypadku pierwszy i zasadniczy powód jest taki, że my nie mamy wody – zakończył Wojciech Kudelski.

ab

19 komentarzy

 1. 666 dodano 9 lat temu

  No tak!!!!!!!!!!!! Kilkadziesiąt tysi tylko po to żeby zobaczyć czy można powiększyć zalew. Drodzy radni zajmijcie się czymś poważnym. Zajmijcie się zmianą uchwały ws. gospodarowania odpadami.

 2. asd dodano 9 lat temu

  Co wiosnę Muchawka zalewa łąki i lasy. Ale wg. Kudelskiego wody nie ma. To w takim razie co zalewa owe łąki ?!

 3. @ASD dodano 9 lat temu

  Najprawdopodobniej owe łąki są zalewane przez wrogie wschodnie mocarstwo tylko po to, aby Pan Wojciech musiał się z tego tłumaczyć przed społeczeństwem i radnymi. To przemyślanie działania obcego imperium, myślę, że należałoby wezwać Macierewicza do zbadania sprawy 🙂

 4. bezradny... dodano 9 lat temu

  Bezradny radny pyta o bzdety, rzeczy nieistotne dla siedlczan. Ale mądrze zapytać trzeba umieć. Niestety radny bezkompetencyjny. Niech do ch…y zajmie się "śmieciami". budżetem na trudne czasy itp. Wstyd.

  • Siedlczanin dodano 5 lat temu

   Ty za mnie tu nie mów, bo ja akurat chcialbym by zalew był powiększony. Większa wizytówka miasta, czystsza woda, większy obszar, większe przychody z turystyki. Duży zalew ściągałby turystów z całych okolic, a tak, to jest zwykły, nie najczystszy zalew.

 5. echo dodano 9 lat temu

  Propozycja dyskusyjna,lecz wyśmianie zgłaszającego ten pomysł przez prezydenta zbyt eleganckie nie jest.Czy przypadkiem teren za Muchawką nie należy do Gminy Siedlce?

 6. bb dodano 9 lat temu

  zastanawia mnie o co temu radnemu chodzi. wszak do wyborów jeszcze daleko, a on za wszelka cene usiłuje zwrócic na siebie uwagę. Ostatnio działał na Piaskach zamiejskich w sprawie, którą mieszkańcy sami już dawno załatwili. Co on sie taki gorliwy zrobił. Osobiście po rozmowie z tym radnym moge smiało powiedziec, że zbyt błyskotliwy to nie jest, a pomysł z zalewem to potwierdza. Juz pisałam gdzies o prezydencie Nowej Soli, który mówi: najpierw praca dla ludzi, baseny i filharmonie później. To powiedzenie dedykuję "bezradnemu" radnemu (prezydentowi Kudelskiemu kreującemu sie na Napoleona – również).

 7. barak dodano 9 lat temu

  NADMIAR DEMOKRACJI SZKODZI !!!!!!!

 8. :) dodano 9 lat temu

  Nie może się zająć, bo jak napisał w poprzednim temacie
  – od "śmieci" się WSTRZYMAŁ 😀

 9. ppp dodano 9 lat temu

  siedlczanie chca dostepu do morza!!!
  ja chce by gory takze byly!!!
  kupie dzialke, wybuduje dom i bede miec z okna widok na morze 🙂
  i nie bede musial sie wyprowadzac z mojego pieknego miasta 🙂

 10. xyz dodano 9 lat temu

  a czy pan radny zabierze sie do konkretnej roboty i sprowadzi do siedlec firme ktora bedzie budowala jachty
  miasto bedzie swietnie promowane ludzie beda mieli prace a wtedy i bedzie wieksze prawdopodobienstwo ze w muchawce woda sie znajdzie 🙂

 11. . dodano 9 lat temu

  Muchawka wylewa na wiosne bo sa roztopy. W tym roku sniegu nie bylo to i muchawka nie wylewala. Na powiekszenie zalewu tej wody z roztopow moze jednak nie wystarczyc.

 12. abcd dodano 9 lat temu

  o ja pierdziu, tekst Kudiego o Napoleonie rozwala, co mają armaty do muchawki i zalewu ??

  No nic przynajmniej popisał się znajomością historii, no i mamy "melioranta" pełną gębą, jescze torochę a dowiemy się że nasz el presidente przed wojną budował Kanał Elbląski a przynajmniej Kanał Sueski :))

  PS.
  Jeśli będzie konkurs na złote usta 2012, to Kudi ma wygrną w kieszeni

 13. . dodano 9 lat temu

  Nie wiem dlaczego ale analiza pana Kudelskiego mnie nie przekonuje. Trzeba zapytać jakiegoś fachowca. Wiele razy mówiono że wody wystarczy na wielki zalew do obwodnicy, a nie powstał tylko z innych powodów znanych minionej władzy PRL.

 14. jano dodano 9 lat temu

  Z brakiem wody to jakieś bajki. Wystarczy spiętrzyć wodę w Muchawce na wysokości młyna w Iganiach (zapora), a woda sama zrobi swoje.

 15. net-r dodano 9 lat temu

  Tyle wody już nasz wódz nalał że wystarczy nie tylko na jeden zalew

 16. Koncepcja dodano 9 lat temu

  Ja mam nastepującą koncepcję łączącą różne pomysły naszych włodarzy. Należy połączyć w jedno zalew i stawy a pozostałą wodą powinniśmy zalać tunel do jednostki wojskowej, będzie basen jak w Warszawie.

 17. LOGIC dodano 9 lat temu

  Proponuje oponentom pojechac nad zbiornik Siemianowka i zobaczyc jak sie udalo napelnic zbiornik o powierzchni 14tys h.rzeka,(narew),ktora w miejscu tym jest niewiele szersza od muchawki!?

 18. Zaskoczony dodano 9 lat temu

  A czy plan powiększenia jest możliwy skoro jest tam użytek ekologiczny?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?