SPIN

Kto najlepszy na I Siedleckim Teście Historycznym?

Beata Głozak piątek, 9 listopada 2012, 13:35 Siedlce, Wydarzenia

Dariusz Dybciak z siedleckiego magistratu, Bożena Gontarz, redaktorka naczelna „Życia Siedleckiego” i Hanna Gadomska, nauczycielka z ZSP nr 6  – to indywidualni zwycięzcy I Siedleckiego Testu Historycznego zorganizowanego dzisiaj przez IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach.

Test składał się z 30 pytań. Najlepiej napisał go Dariusz Dybciak zdobywając 26 punktów. 1 błąd więcej popełniła Bożena Gontarz a 2 Hanna Gadomska.

Wśród uczniów najlepiej na pytania odpowiedział Adrian Olizaruk z II LO im. Św. Królowej Jadwigi zdobywając 26 pkt. Po 23 pkt. uzyskali Paweł Rozbicki z ZSP nr 2 i Przemysław Bugaj, uczeń IV LO. Wśród szkół najwięcej punktów zebrały: IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, a po nim ex aequo: Katolickie LO i ZSP nr 2. Warto dodać, że w kategorii „szkoły” grupy powinny liczyć po trzech uczniów, ale nie wszystkie placówki miały po tylu przedstawicieli.

Hanna Gadomska: Dostałam czwórkę

Interesuję się historią Siedlec a jeśli chodzi o historię Polski troszeczkę sobie powtórzyła. Nie całkiem dobrze, ale czwórkę dostałam. W sumie jestem zadowolona. Pogubiłam się w szczegółach. Taką rzeczą która powinna się zmienić to jest to żeby można było poprawić odpowiedzi. Pytania mnie nie zaskoczyły, ale jestem zła na siebie, że popełniłam pewne błędy.

Dariusz Dybciak: Błędy przez pośpiech

Nie było przygotowań. Historią Siedlec interesuję się od dawna także te pytania nie były dla mnie zbyt skomplikowana. Było kilka podchwytliwych natomiast okres pierwszej wojny światowej czy odzyskiwania niepodległości to także ciekawy okres w dziejach naszego kraju. Myślę, że każdy Polak o takich wydarzeniach pamiętać. Popełniłem kilka błędów, ale raczej z pośpiechu i dopiero po głębszym zastanowieniu udzieliłbym poprawnej odpowiedzi, ale nie mogłem – tak było na przykład z budowniczym portu w Gdyni.

Pobierz I Siedlecki Test Historyczny

bg / Fot. ab

no images were found

8 komentarzy

 1. obserwator dodano 9 lat temu

  Występ młodzieży wspaniały. Reszta pod publiczkę.

 2. :) dodano 9 lat temu

  Może śladami inni zrobią takie testy z innych dziedzin, bo ja z historii trochę kiepska, ale np z biologii czy chemii już lepsza 🙂

 3. uczestnik dodano 9 lat temu

  Super "impreza". Brawo Żółkiewski!!! Test napisałem przeciętnie, z czego nie byłem zadowolony. Wspaniała organizacja, super atmosfera no i ?… niezapomniany spektakl w wykonaniu młodzieży z IV LO. Na chwilę można było przenieść się w tamte trudne dla Polski czasy. Oby więcej takich inicjatyw, oby więcej krzewienia historii – nie tylko tej siedleckiej.

 4. A.A. dodano 9 lat temu

  Myślę,że w następnym roku też będzie taki test, Super robota. Chylę czoło i tak dalej trzymać.

 5. do obserwatora dodano 9 lat temu

  A może by obserwator coś tak zorganizował??? – z chęcią ocenimy!!!

 6. bb dodano 9 lat temu

  A możecie rzucic pytania na forum?

 7. dodano 9 lat temu

  A gdzie poprawne odpowiedzi?… poproszę

 8. john dodano 9 lat temu

  Wspaniała lekcja historii i patriotyzmu!!!Super " Żółkiewski"!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?