SPIN

Pieśń o wolności w Sali Białej

Aneta Borkowska piątek, 9 listopada 2012, 17:01 Kultura, Wydarzenia

W niedzielę (11 listopada) o godz. 18. z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Sali Białej odbędzie się koncert „Pieśń o wolności” w wykonaniu Męskiego Kwartetu Wokalnego „MUSICA”. Wstęp bezpłatny.

Męski Kwartet Wokalny „MUSICA” jest częścią Męskiego Zespołu Wokalnego „Musica”. Wszyscy członkowie zespołu są profesjonalnymi muzykami, pasjonatami śpiewu, mają bogate doświadczenie jako śpiewacy chórów, zespołów wokalnych i jako soliści. Niektórzy z nich na co dzień są śpiewakami chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Główne nurty działalności zespołu to muzyka sakralna, pieśni i piosenki patriotyczne, a także repertuar rozrywkowy. Utwory o charakterze patriotycznym, to znane i lubiane pieśni z czasów powstańczych, wojennych oraz współczesnych, ze szczególnym uwzględnieniem utworów poświęconych Warszawie. Rozrywka w repertuarze zespołu, to głównie popularne utwory okresu międzywojennego.

Skład zespołu:
Mariusz Cyciura – tenor
Adam Sławiński – tenor
Sebastian Gunerka – baryton
Przemysław Żywczok – bas
Zespołowi na fortepianie akompaniować będzie młody pianista Maciej Wota.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?