SPIN

Głośniej i radośniej, czyli 11 listopada po siedlecku [foto]

Beata Głozak niedziela, 11 listopada 2012, 14:47 Siedlce, Wydarzenia
11 listopada radośniej niż zwykle. Fot. BG

11 listopada radośniej niż zwykle. Fot. BG

Biegi uliczne, koncerty, zawody, piknik a do tego platforma z uczniami siedleckich szkół – tak Siedlce obchodziły i będą obchodzić 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Centralne uroczystości odbyły się tradycyjnie na Placu Wolności. To tam, pod Pomnikiem Wolności władze samorządowe, związkowcy, przedstawiciele partii politycznych złożyli wieńce i wiązanki, zapalili znicze.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęto tradycyjnie mszą św. w kościele pw. Św. Józefa po czym przemaszerowano pod Pomnik Wolności. Radosnego charakteru dzisiejszemu dniu bez wątpienia dodały dwie platformy, na których z flagami Polski jechali uczniowie z siedleckich szkół. Barwny korowód prowadziły zaś zabytkowe auta. W ten sposób władze naszego miasta wyjątkowemu świętu dodały nieco więcej niż zazwyczaj radości. Co spodobało się mieszkańcom.

– Oczywiście z największą pompą rocznicę odzyskania niepodległości obchodzi się w Warszawie, ale cieszy to, że i w naszym mieście z roku na rok jest w tych uroczystościach coraz więcej radości. Bardzo mi się podoba pomysł z tymi platformami i piosenkami patriotycznymi, które słyszymy – powiedziała nam jedna z kobiet biorących udział w uroczystościach. – Powinniśmy świętować ten dzień radośnie, spontanicznie, bez żadnych nieporozumień i spięć i cieszyć się z tego co się stało kilkadziesiąt lat temu – dodał Karol, który w dzisiejszych obchodach wziął udział razem z synem.

Centralne uroczystości, odśpiewanie hymnu państwowego nastąpiło pod Pomnikiem Wolności gdzie zebrało się kilkuset siedlczan. W przemówieniu jakie skierował do nich prezydent Siedlec Wojciech Kudelski nie zabrakło nawiązania do historii walk o niepodległość.

Pierwsza wojna światowa obudziła w Polakach ideę wolności. 123 lata niewoli doprowadziło do tego, że Polacy już mieli dosyć zaborców. Budowana była świadomość, że Polska musi być wolna a Polak nie może być niewolnikiem. Swoje zasługi w jej budowaniu mieli wspaniali Polacy: literaci i artyści. Oprócz wspaniałych dowódców musimy pamiętać także o twórcach.

Kudelski nie omieszkał także odnieść się do aktualnej sytuacji naszego kraju, członka europejskiej wspólnoty. Podkreślił, że płyną z tego plusy, ale i minusy.

Mamy otwartą szeroką bramę na Zachód. Jesteśmy w Europie i tą bramą weszło do naszego kraju i miasta dużo dobrego: nowe technologie i duże pieniądze. Trzeba jednak też powiedzieć, że tą bramą weszło dużo złego. Przed wojną oznaką patriotyzmu było posiadanie rodziny wielodzietnej a teraz mamy mały przyrost naturalny i ustawę popierającą aborcję.

Nie zabrakło dzisiaj nawiązania do tematu, którym w ostatnich tygodniach żyje nasze miasto.

Ostatnio wiele emocji wywołuje  uchwała odjęta przez radę miasta, tak zwana „uchwała śmieciowa”, która jest jedną z konsekwencji wejścia do Unii Europejskiej. My musimy dbać o ekologię. Musimy być miastem prawa i tutaj proszę o zrozumienie, że nie tylko pieniądze, ale i wymagania idą tą otwartą bramą. Możemy rozmawiać, ale władnym do podejmowania decyzji jest rada miasta. Rozmawiajmy, ale szanujmy władzę w wolnym państwie demokratycznym.

bg

no images were found

39 komentarzy

 1. bb dodano 9 lat temu

  Bardzo mocny głos w obronie TV Trwam. Ile tych osób tam było? Ja widzę dwie.

 2. Uczestnik dodano 9 lat temu

  Piękna uroczystość, niewiele miast w Polsce potrafi w tak kulturalny sposób obchodzić to najważniejsze święto narodowe. Młodzież też stanęła na wysokości zadania, Żółkiewszczacy przebrani w historyczne stroje, super pomysł z ruchomą sceną pełną młodych ludzi, brawa i gratulacje za organizację.

 3. student dodano 9 lat temu

  Obroncy TV Trwam? Przeciez to ludzie chorzy z nienawisci.

 4. Kamil dodano 9 lat temu

  To co działo się w Warszawie przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Prowokacja Policji, demonstracja siły władzy, tak jakby nas szczuto przez obcych z innego kraju. Jestem za obroną TV Trwam bo ona jest dzisiaj głosem narodu, niewygodnym władzy czynnikiem który demaskuje to czego ludzie nie widzą. Jak widzę tę manipulację to serce mi się kraje. Ale Polska się nie podda, ani Ruskim ani Niemcom. My w trudnych chwilach potrafimy pokazać siłę narodu. A Ci u władzy jak tak będą siać propagandę to ludzie ich wyniosą na ulicę żywcem i pokażą gdzie ich miejsce.

 5. Kamil dodano 9 lat temu

  TVP przychylna władzy, propagandowo zarzuca informacje odwrócone pokazujące Polski Marsz Niepodległości jako grupę huliganów. Wstyd mi że jestem świadkiem takich przekłamań. Takie dziennikarstwo to dla mnie brak szacunku tych dziennikarzy do samych siebie. A Policja jest zmuszana do tych propagandowych działań, niestety też często funkcjonariusze stoją w trudnej sytuacji, bo mogą wylecieć z pracy jak nie wykonają poleceń.

 6. Pinka dodano 9 lat temu

  Zdjęcie nr 11, nawiedzonych nigdzie nie brakuje. Na nich zawsze można liczyć!!!

 7. a ilu???? dodano 9 lat temu

  na marginesie przemówienia Kudelskiego. A ilu obecnych pod pomnikiem notabli "patriotów" posiada rodziny wielodzietne. A co ma do daty 11 listopada "babol" w postaci uchwały śmieciowej naszych radnych. Ot co ślina na język…..

 8. tylko w TRWAM jest prawdziwy przekaz, reszta to postkomunistyczna dodano 9 lat temu

  propaganda

 9. bb do Kamila dodano 9 lat temu

  Przykro mi to powiedziec, ale uważam, że albo jesteś idiota, albo członkiem "narodowców" lub pisowców – co na jedno wychodzi. Bandy rozwydrzonych chuliganów mających oparcie w pierwszoplanowych politykach prawicy chciały powalczyc z policją. Mówienie o tym, że policja swoja obecnością i uzbrojeniem prowokowała do burd, jest takim samym idiotyzmem jak mówienie, że fajna laska swoim wyglądem prowokuje gwałciciela. Każdy rozsądnie myślacy człowiek rozesmieje sie z tego typu paplaniny. Bardzo dobrze sie stało,ze policja spełnią swoja rolę i nie dopuściła do burd, a także – myśle, że łobuzom taki wariant tez by odpowiadał – do zdelegalizowania marszu.
  Jezeli chodzi o Trwam, to rzekomą jej "rzetelnośc" lepiej pozostawic bez komentarza.
  A ty kamilu gdzie byłes wczoraj? Na marszu w Warszawie, czy pod plakatem obrońców trwam?

 10. Do BB dodano 9 lat temu

  Ale tajniacy poprzebierani za 'chuliganów' to już jest OK. wg. Ciebie ? Poszukaj sobie w internecie Policyjnych 'chuliganów' może po części zmienisz zdanie o prowokacji 😉

 11. do bb dodano 9 lat temu

  Każdy ma prawo do własnych poglądów, staje w obronie Kamila i popieram go, to co robią media w Polse, tego nie można nazwać wolnością. Wczoraj w W-wie to była prowokacja policji sterowana przez pseudopatriotów, czyli obóz tuska i komorowskiego. bb obserwuję twoje wypowiedzi na SPIN i są one conajmniej idiotyczne.

 12. do bb i do Kamila dodano 9 lat temu

  A jak jest człowiekiem narodowców czy Pisowców to nie może już mieć swoich poglądów?, zabronisz mu tak? Poskarż się wójka bronka i stryjka donka.
  Kamilu uważaj, żeby nie zwinęli cię za głoszenie prawdy tak jak tę matkę od dzieci czy np. Antykomora. Uważaj!!!

 13. Kamil dodano 9 lat temu

  Do bb: Jeśli swoją wypowiedź zaczynasz od nazwania mnie idiotą to świadczy to tylko bezpośrednio o Twojej osobie. Powielasz również typowy wyśmiewczy schemat jakim dzisiaj zbywa się wiele ważnych spraw w Polsce. Jak coś jest niewygodne to najlepiej to wyśmiać. Nie ma tutaj żadnych merytorycznych argumentów – jest za to pewien sposób reakcji. Wypracowany zresztą bardzo dobrze przez Tuska i Komorowskiego. Na koniec: uważam że dzisiaj (niestety) opinii publicznej rzuca się 95% bełkotu w środkach masowego przekazu – w większości są to media przychylne władzy. Nasza zguba jest taka w tej sytuacji, że zamiast kontrolować władzę czy dba o nasze interesy, władza manipuluje nami.

 14. Żenada dodano 9 lat temu

  Żenujące aby w taki dzień były jakiekolwiek zamieszki i jakoś nie chce mi się wierzyć że to policja zaczeła. Zawsze winni sa policjanci, ochrona itp. pozostali święci. Wstyd wstyd wstyd. Dzień z którego powinniśmy być dumni, cieszyć się a pokazujemy, że nie potrafimy niczego uszanować, walimy kamieniami w innych ludzi, gazem, wyzwiskami. Na pewno ludzie, którzy oddali życie za to że dzisiaj żyjemy wolni byliby dumni z takich obywateli. Aż szkoda słów.

 15. Kamil dodano 9 lat temu

  Do Żenada: Faktem jest że byli wtopieni w tłum policjanci w kominiarkach na których koszulkach można było zauważyć że są z Policji. Z tłumu ktoś rzucił race, butelki – I też nie wiem czy to była prowokacja policji z tłumu aby coś wywołać. Tego oczywiście nie wiem… Zastanawiam się tylko co zyskuje władza jeśli ustawi coś takiego. I w tym momencie czytam w głównych mediach że marsz prawicowy to był marsz bandytów którzy wszczęli burdę. Jedno na pewno mogę stwierdzić – ta władza lubi manipulować społeczeństwem, bo jest to ich narzędzie, dzięki któremu mogą się utrzymać na stołkach. Pomyślcie trochę analitycznie a nie powtarzajcie tego co podadzą Wam w mediach. Sprawę trzeba zobaczyć z kilku stron zeby wyrobić swoje zdanie.

 16. SIEDLCE GÓRĄ -tu potrafimy podchodzić do historii w zdrowy sposób. dodano 9 lat temu

  Bardzo mi się podoba to co w Siedlcach było z okazji Święta Niepodległości…Manifestacja potraktowana w sposób historyczny .Piłsudski ,kostiumy z epoki to lekcja patryiotyzmu ,historii i tolerancji na poglądy innych ludzi. Trzeżwe spojrzenie na rzeczywistość. Kłótnie i problemy należy rozwiązywać w sejmie, na posiedzeniach Rady Miasta .Należy chodzić na wybory ,żeby wybrać własnych przedstawicieli do władz .A nie pienić się i wszczynać burdy jak zwykłe bandy.Tak jak w Siedlcach to jest sposób na pokazanie Świąt Państwowych ,tych najważniejszych dla Polski i dla Polskości.Gratulacje dla organizatorów !!! Świetana robota w odróżnieniu od "warszawki "

 17. *** dodano 9 lat temu

  "Możemy rozmawiać, ale władnym do podejmowania decyzji jest rada miasta."zgadzam się. Ale radni powinni się liczyć z wyborcami i ich problemy wysłuchiwać i wyciągać wnioski. Uchwała czyni niezadowolenie wśród mieszkańców ponieważ ludzie wytwarzają śmieci a nie powierzchnie użytkowe.A jeżeli tak to dlaczego osoby którzy mają ponad 70 m powierzchni użytkowej płacić mają za 70 m to już nie sprawiedliwe.

 18. Głos rozsądku racjonalisty dodano 9 lat temu

  Ponieważ nie mogę przejść obojętnie na brednie wypisywane na tym forum dodam kilka faktów w kontekście działań policji i zachowań młodzieży podczas wczorajszej burdy, jaką wywołali w trakcie marszu w Warszawie. Może zakończą się potem bezsensowne oskarżenia pod adresem niewinnych służb.

  Zarzuty jakoby to policjanci przebierali się za kiboli i atakowali swoich kolegów racami i kamieniami są tak absurdalne, jak absurdem byłoby stwierdzenie, iż narodowcy pragną stworzyć państwo tolerancyjne. Łatwo jest obarczać winą za swoje niepowodzenie drugą stronę, kiedy organizacja marszu przebiegała w sposób anarchistyczny i szybko wymknęła się spod kontroli – jeśli jakakolwiek ona tam była.

  Załóżmy przez chwilę, że obrońcy narodowców, faszystów i nacjonalistów mają rację. Policja ich prowokowała. To teraz poszukajmy odpowiedzi na następujące pytania:

  1. Po co miałaby to robić?
  2. Parę godzin wcześniej odbył się marsz antyfaszystów, którzy święto 11 Listopada chcą uświęcić manifestując swój patriotyzm bez nacjonalistycznego zacięcia. Ubiegłoroczne uroczystości niepodległościowe pokazały, iż wśród nich też są ludzie, którzy łatwo dadzą się sprowokować. W tym roku pokazali prawdziwą klasę i ich marsz przeszedł bardzo spokojnie. Dlaczego zatem policja nie prowokowała ani ich, ani socjalistów? Tylko zawsze narodowcy są biedni i poszkodowani? A może jeszcze są prześladowani, co?
  3. Jeżeli uczestnicy marszu niepodległości widzieli prowokację policji to z pewnością posiadają jakieś na to dowody. Mnóstwo ludzi na tę okazję wyposaża się w aparaty, kamery i telefony komórkowe. Tych dowodów jakoś nie ma. Są za to puste, jałowe oskarżenia.

  Uważny obserwator wczorajszych wydarzeń z pewnością nie przegapił relacji telewizyjnych dot. całego przebiegu Święta Niepodległości, w tym szczególnie opisu policji na temat posiadanego arsenału zdobytego w trakcie przeszukań autokarów wiozących członków wszystkich organizacji mających zamiar wziąć udział w marszu ONR-owskiego i MW. Ten arsenał to przede wszystkim pałki, bejsbole, nawet maczety oraz specjalnie przerobione narzędzia do wyjmowania kostki brukowej.

  Nie zaprzeczalnym faktem jest, iż burdy i zamieszki urządzają kibole i stadionowi bandyci. Nim dołączyli do marszu niepodległości mocno zaakcentowali swoją obecność na Placu Bankowym, czekając na przemarsz antyfaszystów. Na szczęście policja odrobiła lekcje z zeszłego roku i przegoniła te stadionowe robactwo, by w spokoju mogli przejść normalni ludzie. Nie dopuszczalne jest jednak to, iż mają oni legitymizację swoich działań od organizatorów marszu niepodległości, bowiem zapraszając ich dali im przyzwolenie na burdy i zamieszki. Mam cichą nadzieję, iż zarówno organizatorzy, jak i kibole poniosą surowe konsekwencje. Ci pierwsi dotkliwe grzywny finansowe (za zaproszonych gości w demokratycznym państwie bierze się odpowiedzialność), zaś ci drudzy srogie kary przewidziane w kk.

  Na koniec: jeśli chodzi o tv trwam. Cieszę się, że redakcja Informacji Dnia zdystansowała się troszkę do wczorajszych wydarzeń i nie podgrzewała na antenie negatywnych emocji stając twardo po którejś ze stron, jak to robi niemalże zawsze. Co nie oznacza, iż nie jest to propagandowa telewizja. Prawda jest tam tworzona ściśle według najważniejszego cenzora stacji, czyli ks. Rydzyka. Żadna inna nie przejdzie! Gdyby istniał miernik propagandy i demagogii to z pewnością tv trwam zabrakłoby skali.

  Rzetelne informacje uzyskamy dopiero wówczas, kiedy obejrzymy wszystkie najważniejsze serwisy i sami wyciągniemy z nich własne wnioski.

 19. bb dodano 9 lat temu

  podpisuje sie pod tym co napisał racjonalista. jeszcze tylko kilka uwag do tego co wczoraj u Lisa plótł Zawisza, który na tych zadymach wypłynął znów na powierzchnię z niebytu politycznego.
  po pierwsze: na budynkach rządowych nie będzie flagi unijnej (oczywiscie jak ONR przejmie władzę), bo unia jest be, ale kasa unijna już nie jest be. Hipokryzja czy głupota.
  po drugie: będzie wolnośc, Polska dla Polaków itp. A czy teraz nie ma wolności, czy gdyby tej wolności nie było, marsz ONR i inne doszłyby do skutku? Czy ci młodzi "patrioci" wiedza jakie były marsze, zanim Solidarnośc tę pogardzaną dzisiaj wolnośc wywalczyła? "Młodzi patrioci" najczęściej żyjący na garnuszku rodziców, których zycie polega na walce pomiędzy klubami, machaniem bejsbolem i darciem ryja na meczu, chca jeszcze więcej wolności. Ciekawe ile. Teraz utworzą bojówki, taką niby straż – tylko w jakim celu? Maja mnie chronic – ale przed czym? Żyję, pracuje, leczę sie, mam pojemnik na śmieci, zaczipowanego psa w porządnym kojcu, płace podatki – policję ogladam w radiowozach na ulicy więc żadna "straż obywatelska" mi niepotrzebna. Jeżeli mam ochote popisac w internecie to piszę, mam wolę pójśc na mszę – to idę, chce pomaszerowac po ulicy – zgłaszam zgromadzenie i maszeruje. Nikt mi nie broni i jezeli nie wezmę ze soba maczety, przyrządu do wyrywania kostek z chodnika itp. to policja co najwyżej popatrzy na mnie z boku i dopilnuje, aby ktos inny nie zrobił mi krzywdy. Jest wolnośc mogę robic co chcę, ale to nie znaczy, że mogę niszczyc, dewastowac i jeszcze miec pretensje, że ktoś mnie za to w ten czy inny sposób ukarze.
  I jeszcze do Kamila. Nie wypowiadaj sie w imieniu "Narodu", "Polski". Wypowiadaj sie w imieniu swoim, bo "Naród" w wiekszości jest przeciwko takim zachowaniom i wcale to nie jest wina mediów, bo mamy wolnośc, ogladac możemy co chcemy, czytac możemy co nam sie podoba i pieprzenie o tym, że "media sterują" jest idiotyczne. Media sterują półgłówkami, ludzie myślący maja swoje zdanie.
  Jestem starszą juz osobą, przeżyłam czasy PRL z piętnem dziecka AKowca, za działania na rzecz wolności dla robotników w 1981 straciłam bliską mi osobę i dla mnie Ojczyzna to cos więcej niż miejsce do spania i żarcia. Nie twierdzę, że w kraju wszystko jest ok. Na pewno nie. Ale dążenie do przewrotu, do wojny domowej jest zbrodnią, tym wiekszą, że działania te wcale nie mają na celu poprawy bytu Polaków jako ogółu, tylko poprawy bytu poszczególnych jednostek poprzez możliwośc życia na koszt podatników w sejmie, senacie, rzadzie itp. Chodzi o dorwanie sie do koryta, a jak juz to sie stanie, to ci "dowódcy" wypna sie na swoich pretorianów, tak jak to dzisiaj robi PIS. Najpierw kibole byli dla nich "młodymi prawdziwymi patriotami" dziś Brudziński z Hofmanem kpią z nich i odcinaja sie od ich działań.

 20. Kamil dodano 9 lat temu

  Racjonalisto: Twoje rozmyślanie, bo tak to mogę nazwać jest dalej tylko rozmyślaniem. Ja swoje wypowiedzi oparłem na filach które obejrzałem w wielu miejscach w internecie. Nie na tym co mówiono, ale na tym co widziałem. Są to często filmy osób które tam były i sfilmowały te sceny. Dlatego pozostańmy na tym że ja mam swoje zdanie, a Ty masz inne. Obserwujmy rzeczywistość. Jak poznacie troch ostrej polityki i zorientujecie się w psychotechnikach to dopiero będziemy mogli porozmawiać o tym co się dzieje na ekranie i w realu aby móc zastanowić się kto i co chce osiągnąć. Pozdrawiam

 21. Kamil dodano 9 lat temu

  Polecam https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Vp4iQX3e-_Y
  Podpisuję się pod słowami Zimnickiego rękami i nogami. To co się dzieje dzisiaj w Polsce…

 22. Odpowiedź dla Kamila - Racjonalista dodano 9 lat temu

  Moja wcześniejsza wypowiedź to nie rozmyślanie tylko własne wnioski opatrzone bez niepotrzebnych emocji, którymi się całymi czas kierujesz. Mógłbym w tym miejscu zasypać Cię linkami filmów, które obejrzałem, a są to praktycznie wszystkie i na żadnym z nich nie widziałem rzucającego policjanta w kominiarce w stronę swoich kolegów. Widziałem za to żałosną interwencję posła PiS-u, który stanął w obronie legitymowanego wandala. Chciał tym samym zbudować sobie radykalny elektorat i jestem pewien, iż swoim działaniem będzie chwalił się jedynie w otoczeniu skrajnie prawicowym, zaś nic o tym nie wspomni, gdy będzie rozmawiał z elektoratem bardziej emocjonalnie umiarkowanym.

  A teraz coś w ramach sprostowania: policjanci w kominiarkach to funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, których wizerunek jest utajniony zgodnie z ustawą o policji. Ci panowie na co dzień rozpracowują grupy przestępcze o charakterze zorganizowanym – w tym stadionowych bandytów, którzy utrzymują się m.in. z handlu narkotykami. Ich obecność była nie tylko bardzo potrzebna, ale również myślę, że i pożyteczna. Wcale bym się nie zdziwił, iż wśród tych zatrzymanych, którzy do dziś przebywają w aresztach to dobrze znani policji przestępcy mający na swoim koncie pokaźny dorobek wykroczeń przeciwko obowiązującemu prawu. Gdybym wierzył w Boga powiedziałbym w tym momencie: Bóg jeden wie, jakich szkód mógł wyrządzić idiota z legitymacją poselską przeszkadzając w wykonywaniu obowiązków funkcjonariusza operacyjnego CBŚ.

  Wypowiedź Winnickiego dla Polsatu wskazuje jednoznacznie do czego mu są potrzebni kibole i bandyci. Pod hasłami walki o niepodległość rozumianą przez nich tylko we własny sposób dają przyzwolenie na taką działalność przestępczą, aby tylko mieć pretekst do głoszenia bzdur o państwie policyjnym i konieczności budowy Polski dla Polaków.

  Ponieważ nie zamierzam dalej wdawać się z Tobą w polemikę zakończę swoją wypowiedź cytatem znanego angielskiego filozofa, matematyka i działacza społecznego Bertranda Russela:

  "Największym problemem tego świata jest to, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości"

 23. Kamil dodano 9 lat temu

  Proszę bardzo film na którym wyraźnie widać całą sytuację: http://polskiepanstwopodziemne.wordpress.com/2012/11/12/filmiki-i-zdjecia-z-marszu-niepodleglosci-przebrani-policjani-atakuja-policjantow-w-mundurach/

  Ocenianie mnie świadczy o Twoim poziomie podejścia do człowieka. Dostałeś słowotoku. Przejrzyj na oczy chłopie, przemyśl zacytowany fragment.

 24. Odpowiedź dla Kamila - Racjonalista dodano 9 lat temu

  Przestań czytać między wierszami i zacznij ze zrozumieniem. Nie oceniłem Ciebie, tylko przedstawiłem fakty i udowodniłem, że się mylisz. Film, który przedstawiłeś w linku obejrzałem, jako jeden z pierwszych i tak jak mówiłem wcześniej nie widać na nich ani jednego policjanta rzucającego kamieniami w kierunku swoich kolegów. A funkcjonariusze CBŚ, których oskarża się za prowokację mieli za zadanie wyłapać nie tylko najbardziej agresywnych kiboli, ale również rozpoznanych i poszukiwanych bandytów. Tego za prowokację nie można uznać. Tyle w temacie. Radziłbym Ci ochłonąć trochę i spojrzeć na to z racjonalnego punktu widzenia. Zauważysz wówczas, że dałeś się emocjonalnie sterować przez organizatorów marszu. Oczywiście jeśli do Ciebie docierają jeszcze takie argumenty, które nie mają treści radykalnych i na chłodno oceniają daną sytuację. Jeżeli nie potrafisz przyjąć ocen z drugiej strony, to znaczy, iż dyskusja z Tobą jest bezcelowa i nie potrzebnie tylko traci się czas.

 25. Kamil dodano 9 lat temu

  Dałem się sterować??? W dalszym ciągu właśnie tego typu stwierdzeniami mnie oceniasz chłopie. Przedstaw swoje fakty jakie znasz, ale LUDZI NIE OCENIAJ. Polemikę z Tobą uważam za zamkniętą.

 26. Spokojny stoik dodano 9 lat temu

  Kamilu! Jesteś zbyt nadwrażliwy i negatywnie nastawiony do innych! Racjonalista wcale Cię nie ocenia. Można wręcz odnieść wrażenie że popadasz w lekką histerię na swoim punkcie. Ja zdanie, iż dałeś się sterować odebrałem w kontekście Twojego bezkrytycznego poparcia dla MW i ONR-u oraz działań kiboli, a nie pod kątem oceny Ciebie samego. Ochłoń trochę!

 27. mery dodano 9 lat temu

  najczęstsza krytykatelewizji TRWAM jest od osob,ktore jej nie oglądaja

 28. Kamil dodano 9 lat temu

  Do stolika: To jest TWOJE zdanie, TY to tak odbierasz. Przy okazji sam oceniłeś mnie jako "nadwrażliwy" i "negatywnie nastawiony". Panie drogi, poczytaj trochę psychologii, a chcąc zrozumieć mój sprzeciw na takie teksty dowiedz się co to jest stawianie granic. Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę miłego dnia;)

 29. niestety siedlczanin. dodano 9 lat temu

  Pan Kudelski :"…Budowana była świadomość,że Polska musi być wolna a Polak nie może być niewolnikiem…"Otóż Panie Prezydencie Polacy są niewolnikami.Zarabiamy najmniej (Pana to nie dotyczy)w UE,mamy najwięcej firm zachodnich,w których pracujemy,a które to nie płacą podatków i transferują wyrobione przez nas zyski do swoich krajów.W dzisiejszych czasach wojna (taka jaką ją pamiętamy-ostatnia) to przeżytek.Ekonomia Panie Prezydencie EKONOMIA.Pan Kudelski:"…Mamy otwartą szeroką bramę na zachód…"A to co Panie Kudelski?Zachęta do wyjazdu za chlebem.Dwa miliony już ta bramę niestety przekroczyło a Pan co robi?Buduje kościoły i pomniki.Niech Pan dalej pieprzy głupoty!

 30. ela dodano 9 lat temu

  Pani ubrana na biało-czerwono nie protestowała w obronie tv Trwam, ale przeciw uchwale podjestej przez Rade Miasta Siedlce ktora dotyczy metody naliczania podatku za wywoz smieci. Radni uchwalili ze bedziemy płacic za smieci "od metra" nieruchomosci. Oczywiscie tylko do 70m2. Uchwala chroni ludzi zamoznych, ktorzy mieszkaja w willach. Postawa Pani protestującej zasługuje na pochwałę!
  Dzięki swojej odwadze potrafiła sprzeciwić się \"szanownie panującej władzy\"…
  Piszę \"szanownie panującej\", bo nie jest to władza absolutna i dozgonna:) niestety:)
  Panie Prezydencie , proszę o tym pamiętać przy wprowadzaniu swoich, wygodnych dla pana (470 m :)) praw…..
  Jako obserwator z innego województwa mam nadzieję, że solidarność wyborców i aktywne przyłączenie się do protestu zmieni sposób myślenia pana prezydenta i rady.
  Zostaliście wybrani przez swoich wyborców i……pamiętajcie o tym:)

 31. bb do eli dodano 9 lat temu

  ustawa śmieciowa to bubel i chwałą tym co protestują przeciwko niej. Tylko po co ta pani trzyma w reku krzyż? Chce postraszyć Kudelskiego gniewem Bożym, czy co.

 32. Kamil dodano 9 lat temu

  Krzyż to szczególny znak. Nie powinno się go nadużywać. Tak jak pewnych pojęć, tak i pewnych szczególnie ważnych symboli.

 33. bb dodano 9 lat temu

  tym razem całkowicie sie z tobą Kamilu zgadzam. Krzyz jest rzeczą najświętszą dla katolików. To symbol i sedno życia każdego wierzącego. Nie wystarczy nieśc go w ręku, trzeba mieć go w sercu. Trzeba na co dzień ze znakiem krzyża żyć, a nie machać nim przy byle okazji.

 34. senior dodano 9 lat temu

  a moze ta pani z krzyzem w reku byla wyrzutem sumienia dla "jasnie panujacej władzy siedleckiej?
  z tego co mi wiadomo to na sali obrad rady miasta wisi krzyz. dlaczego podejmuje sie tam uchwaly nie zgodne z zasadami sprawiedliwosci? chrystus zawsze kierowal sie sprawiedliwoscia. skad wiecie co pani ma w sercu? a biskup co ma w sercu, ze nie podszedl do tej starszej panui tylko stal i patrzyl. dlaczego nie spytal w czym problem i jak wspolnie go rozwiazac by nie trzeba byklo az takich protestow?

 35. Kamil dodano 9 lat temu

  bb: dokładnie tak. Dopełniając powiedziałbym, że osoba wierząca poprzez ten symbol powinna mieć w sercu Chrystusa. Jednak mamy trudne czasy, sporo pomieszania, zanik norm, jakieś takie rozmycie. Tzw. relatywizm. Coś bardzo według mnie niebezpiecznego.

 36. tagi dodano 9 lat temu

  Pani z krzyżem nie wymachiwała nim, ale go godnie i bohatersko trzymala przez cała uroczystosc. Jestem pełen podziwu dla tej pani! To w takim miescie jak siedlce rzadkosc aby ktos publicznie miał odwage zaprotestować przeciw uchwale Rady Miasta. Jest pani dla nas bohaterką!
  Natomiast nie rozumiem obojetnosci ksiedza biskupa. Dlaczego nie podszedł do pani z krzyżem? Chetnie rozmawiał z przestawicielami samorzadu i nie tylko. Zabrakło czasu i checi by pochylic sie nad staruszką z krzyżem w ręku. Najlepiej jak by tam jej nie było by nie zepsuć świetowania "sukcesów".

 37. do senior i tagi. dodano 9 lat temu

  Już wam odpowiadam dlaczego biskup nie podszedł.Bo ma to w ***.Przewiozą tego ***,co wstawia szarej masie kity limuzyną do rezydencji,a tam na stole służba przygotowała obiad rodem z czterogwiazdkowej restauracji i drogie czerwone wino.Dlatego nie podszedł.Bo żyje w innym świecie. P.S Ciekaw jestem,czy pani redaktor to puści,czy będzie biła się z tymi myślami i przegra.Pozdrawiam Panią Pani Aneto.

 38. f dodano 9 lat temu

  przybywajmy na sesje 23 listopada o godzinie 9.30 do urzedu miasta. nic o nas bez nas! zaprotestujmy przeciw uchwale o naliczaniu podatku za smieci "od metra"

 39. Spokojny stoik dodano 9 lat temu

  Kamilu! Jeśli "stolik" to literówka, bądź złośliwa dygresja to się okazuje, że niewiele wyciągnąłeś lekcji z psychologii, na którą się ciągle powołujesz :/ Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?