Sławomir Kurpiewski znów najlepszy

Aneta Borkowska poniedziałek, 12 listopada 2012, 09:59 Sport, Wydarzenia

W sobotę 10 listopada w Publicznym Gimnazjum nr 3 został rozegrany XXIV Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Zwycięzcą turnieju w klasyfikacji ogólnej został Sławomir Kurpiewski (Skoczek Siedlce) zdobywając 6 pkt z 7 partii.

Kolejne miejsca zajęli:
2. Mistrz FIDE Piotr Delekta (Lech Poznań),
3. Adam Łukasik (Skoczek Siedlce),
4. mistrz Marcin Myć (Skoczek Siedlce) – wszyscy po 5,5 pkt.
5. Filip Delekta (Stilon Gorzów Wlkp.), 6. Michał Zieliński (MTSz Mińsk Maz.), 7. Jakub Szczygieł (Krynka), 8. Przemysław Musiatowicz (Skoczek Siedlce), 9. Andrzej Czapla (Siedlce), 10. Andrzej Brochocki (Skoczek Siedlce) – wszyscy po 5 pkt. W turnieju startowało  58 zawodników.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jakub Szczygieł z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach. Najlepszym wśród gimnazjalistów był Filip Delekta z Gimnazjum w Mokobodach. Rywalizację uczniów szkół podstawowych z klas IV – VI wygrała Julia Litwiniec ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Radzyniu Podlaskim – 4 pkt, a wśród uczniów klas I – III – Piotr Delekta junior ze Szkoły Podstawowej w Mokobodach.