SPIN

„Uroda Świata” według Tomka Markiewicza

Aneta Borkowska poniedziałek, 12 listopada 2012, 10:56 Kultura, Wydarzenia

16 listopada o godz. 19. w foyer Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii „Uroda Świata” autorstwa Tomasza Markiewicza. Wstęp wolny.

„Uroda Świata” to owoc 17 zagranicznych podróży dziennikarza, autora książek Tomasza Markiewicza. Co autor zamierza pokazać?
– młode Portugalki w trakcie przygotowań do karnawału, żółtą żyrafę zbudowaną z klocków lego w centrum Berlina,bulteriera w oknie jednego z szeregowych domków wschodniego Londynu.
– owiane słonym oceanicznym wiatrem Funchal – rodzinne miasto piłkarza Cristiano Ronaldo. Mieniące się gamą turkusów wody oblewające francuską Prowansję, wyspy: Madera, Rodos, Majorkę oraz Tunezję.
– surowe pustynie Kairu oraz dyskretną urodę kolorowych kamieniczek Kopenhagi, Saint Tropez i Wiednia.
– miejsca, do których zjeżdża cały międzynarodowy jet set i gdzie życie ma smak najlepszego szampana: Niceę, Cannes (podczas Festiwalu Filmowego) i Monte Carlo.
– Turcję, komunę hipisowską Wolne Miasto Christiania oraz niecodzienny cmentarz w Saint-Paul-de-Vence z grobem Marca Chagalla.

Dwa dni po otwarciu wystawyTomasz Markiewicz pakuje walizki i wyrusza w dalszą podróż, tym razem do Brazylii i Argentyny. Rio de Janeiro i Buenos Aires będą tematem jego kolejnej wystawy (2013).

źródło: CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?