SPIN

Od stycznia będzie wzrost opłaty za miejski żłobek?

Beata Głozak poniedziałek, 12 listopada 2012, 20:42 Siedlce, Wydarzenia
Opłata za miejski żłobek ma wzrosnąć o 50 zł.

Opłata za miejski żłobek ma wzrosnąć o 50 zł.

Najprawdopodobniej podczas listopadowej sesji miejskiej siedleccy radni będą decydować o podniesieniu opłaty za pobyt dziecka w miejskim żłobku. Projekt odpowiedniej uchwały już jest i czeka na zielone światło rady miasta. W tej chwili oddając malucha na 10 godzin do żłobka płacimy 150 zł, po podwyżce będzie to 200 zł.

Dobrą informacją jest to, że w planach nie ma zmiany maksymalnej, miesięcznej opłaty za wyżywienie, która teraz wynosi 130 zł. Argumentem za podniesieniem kwoty ma być, jak czytamy w uzasadnieniu do projektu, wzrost kosztów funkcjonowania placówki. Uchwała miałaby wejść w życie od stycznia przyszłego roku. Ostatni raz radni podnosili opłata za żłobek w kwietniu minionego roku (ze 130 zł do 150 zł).

 

9 komentarzy

 1. student dodano 9 lat temu

  Podwyzka o 33%. Masakra. Kudelski wprowadza wszech obecna drozyzne. Ludzie ratujcie! Bo nie wytrzymamy do nastepnych wyborow.

 2. a w niedziele.... dodano 9 lat temu

  W niedzielę pod pomnikiem Wolności mówił, iz miarą patriotyzmu była ilość posiadanych dzieci. To co on proponuje radnym do uchwalenia?????? PODWYŻKI!!!! Hipokryzja godna najwyższych szczytów.

 3. Andy dodano 9 lat temu

  Dziękujemy Ci Prezydencie!!!, jeszcze 2 lata, za żłobek, za śmieci i jeszcze co nowego podniesiesz od nowego roku

 4. ach; dodano 9 lat temu

  polityka proproprorodzinna.

 5. do Andy dodano 9 lat temu

  To nie Prezydent podnosi opłaty tylko Rada Miasta, i to na podstawie uchwał które ustanawia Sejm. Kto ma większość w Sejmie? Chyba wiemy… więc masz odpowiedź, podziękuj koalicji PO i PSL.

 6. do student dodano 9 lat temu

  Studencie musisz jeszcze postudiować aby dowiedzieć się kto tak naprawdę w mieście podnosi opłaty i na podstawie czego. Bo narazie to siejesz tylko propagandę. A ratować musisz sie sam ze swojej niewiedzy.

 7. matka pracująca dodano 9 lat temu

  Panie Kudelski litości………….. gdzie taka podwyżka !!! tak jest wspierana polityka prorodzinna miasta Siedlce

 8. jaaaaaakis sługus.. dodano 9 lat temu

  jakiś sługus władzy próbuje wybielić Kudelskiego bredząc o kompetencjach rady. BZDET. A kto jak nie prezydent skierował taką propozycje uchwały śmieciowej????? To można sprawdzić.

 9. do jaaaaaakis sługus dodano 9 lat temu

  Po pierwsze nie jestem sługusem, ponieważ żyjemy w wolnym kraju, po drugie proszę odnieść się do ustawy. Co mówi ustawa i jakie konsekwencje miasto mogą ponieść w przypadku nie dostosowania się do niej?. Moje osobiste zdanie jest podobne jak twoje BZDECIE przez duże B, ponieważ nie jestem osobą zamożną i podwyżki biją również w moją kieszeń. Ale żale BZDECIE kieruj do parlamentarzystów a nie do władz miasta. Koniec mojej dyskusji bo nie warto dla takiego BZDETA niedoinformowanego poświęcać czas.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?