SPIN

Czy liczniki na skrzyżowaniach usprawnią ruch?

Aneta Borkowska wtorek, 13 listopada 2012, 14:12 Aktualnie, Wydarzenia

Od paru dni na skrzyżowaniu ulic: Partyzantów, Zbrojnej i Chełmońskiego kierowcom „pomagają” liczniki odmierzające czas do zmiany koloru światła na sygnalizatorze.

Na razie zamontowano go tylko na jednym z siedleckich skrzyżowań. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej naszego magistratu jeśli licznik spowoduje zwiększenie płynności ruchu to urządzenia te zostaną zainstalowane także w innych punktach miasta. Koszt licznika to około 17 tys. zł.

źródło: UM Siedlce / opr. ab

5 komentarzy

 1. bankier dodano 9 lat temu

  17 tys to chyba sporo za kilka wyświetlaczy połączonych ze sterownikiem sygnalizatora…?

 2. Kierowca dodano 9 lat temu

  Z informacji zamieszczonej powyżej wynika, iż UM nie wie czy liczniki zwiększą płynność ruchu, wnioskuję więc że nie prowadzono żadnych analiz ruchu na tym skrzyżowaniu tylko zrobiono to na chybił trafił.

 3. siedlce dodano 9 lat temu

  Super!!!

 4. Zadowolony dodano 9 lat temu

  Będąc w Bułgarii a dokładnie w Słonecznym Brzegu byłem zadowolony z tego typu udogodnienia i pomyślałem wtedy że przydało by się u nas. Gratuluje udanej inwestycji.

 5. gregorij dodano 9 lat temu

  Ostatnio jeździłem po Płocku a tam prawie na wszystkich skrzyżowaniach (przynajmniej na głównej trasie przelotowej) są właśnie takie liczniki. Moim zdaniem jest to Super sprawa poprawiająca nie tylko płynność ale także bezpieczeństwo. Weźmy np. pod uwagę kierowcę który dojeżdża do skrzyżowania i nie wie dokładnie kiedy nastąpi zmiana świateł. Będąc blisko niejednokrotnie nie jest w stanie zatrzymać pojazdu w bezpieczny sposób a widząc z daleka że światło zielone będzie jeszcze tylko przez 5 sekund zwolni wcześniej i nie będzie musiał ostro hamować lub przejeżdżać na tzw. późnym zielonym :). Moim zdaniem super tylko te koszty trochę astronomiczne. Ale na bezpieczeństwie nie można oszczędzać.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?