SPIN

Od stycznia droższe bilety MPK?

Aneta Borkowska czwartek, 15 listopada 2012, 08:54 Aktualnie, Wydarzenia

Od stycznia pasażerów siedleckiego MPK najprawdopodobniej czekają podwyżki. Jeśli radni uchwalą nowy projekt za bilet normalny jednorazowy płacić będziemy 2,80, a za miesięczny 96 zł.

Podwyżka będzie spowodowana rosnącymi kosztami paliwa, składkami rentowymi oraz opłatami za korzystanie z przystanków. Wyższe ceny mają zwiększyć przychody firmy o około 1,2 mln złotych.

opr. ab

4 komentarze

 1. Fred dodano 9 lat temu

  To niech pan prezydent zwolni z opłat za korzystanie z przystanków a podwyżki będą mniejsze. Im droższe bilety tym mniej pasażerów. Im mniej pasażerów tym mniesze dochody MPK i większa chęć podnoszenia cen biletów. Ta spirala sama się nakręca a kończy się olbrzymią dotacją z budżetu miasta czyli z drugiej kieszeni podatnika. Zaklęte koło, może dobrym rozwiązaniem byłaby prywatyzacja i konkurencja.

 2. darek dodano 9 lat temu

  "Podwyżka będzie spowodowana rosnącymi kosztami paliwa, składkami rentowymi oraz opłatami za korzystanie z przystanków"
  -paliwa rozumiem-nabywamy je od obcej firmy np .Orlen -wplywu nie mamy
  -składki rentowe – dlaczego obywatel ma dwa razy placić za podwyżki urzedowe/ZUSowe -nich Państwo zrekompensuje ,bo jak widać może to doprowadzić do upadku MPK
  -oplata za korzystanie z przystanków- to chyba dochód miasta? to co -miasto pobiera i potem dotuje tymi samymi /pomniejszonymi o koszty marnotrawstwa w UM/ pieniędzmi MPK? -to niech nie podnosi opłat ,a będzie mniej dotować MPK.

 3. miniStrant dodano 9 lat temu

  Czy warunki jazdy się poprawią?

 4. krab dodano 9 lat temu

  KUPILI NOWE MERCEDESY WIĘC TERAZ TRZEBA PODNIESC CENY BILETÓW.
  NIE WIEM PO CO W STARYCH AUTOBUSACH, IKARUSACH ITP. JEST LEKTOR KTÓRY INFORMUJE O PRZYSTANKACH JAK I TAK NIC NIE MOŻNA ZROZUMIEC, BO SAM AUTOBUS I STUKAJĄCE SZYBY WSZYSTKO ZAGŁUSZAJĄ,

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?