SPIN

pamięta…My o Osieckiej

Aneta Borkowska sobota, 17 listopada 2012, 15:21 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 22 listopada o godz. 19. na koncert znanych i nieznanych piosenek Agnieszki Osieckiej „pamięta…My o Osieckiej” w wykonaniu Margity Ślizowskiej i Marcina Kołaczkowskiego – laureatów Nagród Publiczności konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w latach 2001-2002 z towarzyszeniem Urszuli Borkowskiej – fortepian. Sala Widowiskowa „Podlasie”.

Kameralny, pełen ciepła i wzruszającej nostalgii, ale i nie pozbawiony subtelnego humoru, złożony z fragmentów książek i kilkunastu piosenek Agnieszki Osieckiej. Młodzi twórcy, od lat zafascynowani tekstami największej polskiej poetki piosenki „skomponowali” przedstawienie zarówno o miłości i potrzebie kochania, o przyjaźni i pragnieniu szczęścia, jak i o rozterkach egzystencjalnych, wynikających z trudu codziennego bytowania. Przedstawienie jest ich autorską i czysto subiektywną wizją, dziś już legendarnej artystki. Jak mówią: To dla nas niezwykle barwna i dwubiegunowa postać. Popadała ze skrajności w skrajność i taką też chcieliśmy ją pokazać. Smutną, melancholijną z jednej strony, a z drugiej dowcipną i czerpiącą z życia pełnymi garściami.

Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży oraz 30 zł w dniu koncertu do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Pułaskiego 6 oraz budynku „Podlasie” przy ul. Sienkiewicza 63.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?